Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Komunikat Kustosza

Dział urzędowy. Miejsce składania skarg i wniosków oraz podpisywania umów. Tutaj możesz złożyć wniosek o obywatelstwo baridajskie

Komunikat Kustosza

Postprzez Ramael 20 paź 2019, o 11:28

Szanowni moi,
Jako, że dostałem zielone światło na pełnienie funkcji Kustosza, chciałbym zaprezentować kilka idei/celów, które pragnę zrealizować w ciągu najbliższych tygodni.

1. Reaktywacja Galerii Królewskiej
Moim planem jest otworzenie drzwi Galerii Królewskiej na nowo. Chciałbym stworzyć platformę, która umożliwiałaby organizowanie cyklicznych wystaw, publikacji artykułów, słowem, wspieranie istniejącego dziedzictwa i asystowanie przy budowie szeroko rozumianej kultury współczesnej.

2. ZOO Almerskie
W tym wypadku istotne będzie odświeżenie sfery wizualnej ogrodu i poszerzenie katalogu chronionych przez nas gatunków zwierząt.

3. Wydarzenia kulturalne / konkursy
Jeśli chodzi o ten aspekt (kładąc szczególny nacisk na konkursy) to można dostrzec oddolne inicjatywy na przestrzeni ostatnich tygodni. Konkursy są szansą na obudzenie ducha rywalizacji, którego - zwłaszcza w tym momencie naszych dziejów - warto pielęgnować. Chciałbym jednak abyśmy jako samorząd byli w stanie zorganizować więcej imprez, wydarzeń, które pomogłyby się nam zaktywizować, poznać bliżej i zbudować bliższe więzi jako wspólnota.

Wymienione zamiary mogą okazać się szansa na zbudowanie czegoś razem, napisania razem narracji dla Królestwa. Docenię każdą formę pomocy czy sugestii. Mam nadzieję, że sprowokuję (chociażby minimalną) aktualizację kulturalnej płaszczyzny Królestwa.
( — ) ramael
Królestwo Baridasu

Re: Komunikat Kustosza

Postprzez Laurencjusz 20 paź 2019, o 12:17

Wierny Kustoszu!

Cieszy mnie ogromnie Wasze przedstawienie planów na dalszą działalność w Królewstwie Baridasu. Ze swojej strony postaram się uzyskać dane dostępowe do wymienionych miejsc użyteczności publicznej, a jeśli nie da się tego załatwić, bo np. z właścicielem nie ma kontaktu to spróbujemy to jakoś inaczej ugryźć.

„Baridas sáno alta”
(Baridas ponad wszystko)

Laurẽt Gedeon I
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez AFvTD 20 paź 2019, o 15:04

Jako naczelny baridajski i sarmacki zoolog, jak również mało doświadczony informatyk, znający podstawy informuje, że jestem gotowy do pracy. Na dokładniejszy opis nadal wiele zwierząt czeka ;)
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Ramael 21 paź 2019, o 16:00

Laurencjusz napisał(a):Ze swojej strony postaram się uzyskać dane dostępowe do wymienionych miejsc użyteczności publicznej, a jeśli nie da się tego załatwić, bo np. z właścicielem nie ma kontaktu to spróbujemy to jakoś inaczej ugryźć.

WKM, jestem ogromnie wdzięczny za pomoc. Pozostańmy w kontakcie, postaram się jeszcze w tym tygodniu zaprezentować na naszym forum prezentację prototypu nowej odsłony Galerii Królewskiej.

AFvTD napisał(a):Jako naczelny baridajski i sarmacki zoolog, jak również mało doświadczony informatyk, znający podstawy informuje, że jestem gotowy do pracy.

Ogromnie dziękuję za gotowość do wsparcia tej inicjatywy. ;) Będę się kontaktował z Prześwietnym w ciągu najbliższych dni w sprawie naszej współpracy.
( — ) ramael
Królestwo Baridasu

Postprzez Julian FER 21 paź 2019, o 16:40

Jestem niezmiernie zadowolony, że nasz Kustosz, a zarazem doskonały malarz odchodzi od czasu do czasu od swej sztalugi by napisać choć kilka słów. W razie potrzeby również służę pomocą.
(-) Julian markiz Fer at Atera
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Januszek vH-P 21 paź 2019, o 16:44

Plany super, pobudzenie 2 instytucji + wkład w narrację mile widziany. Na pewno będzie udana współpraca. :D
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz
Sierżant, Baron, magister med. net.
Kanclerz Księstwa Sarmacji, Minister Spraw Zagranicznych, Poseł na Sejm LXII kadencji

Więcej informacji na moim profilu.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Dwór Jego Książęcej Mości
Naczelna Izba Architektury

Powrót do Kuria