Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wnioski o wpisanie do Rejestru Obywateli Baridasu

Dział urzędowy. Miejsce składania skarg i wniosków oraz podpisywania umów

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Wnioski o wpisanie do Rejestru Obywateli Baridasu

Postprzez Julian FER 8 sie 2018, o 16:19

Wasza Królewska Wysokość!
JO Diuku!
Prześwietna Hrabino!

Działając na podstawie art. 6 i 7 Ordonansu z dnia 26 sierpnia 2017 roku o ustroju politycznym i społecznym kraju korony przypominam, że oprócz złożenia niżej zamieszczonych słów przysięgi przysięgi to otrzymanie i utrzymanie obywatelstwa baridajskiego uwarunkowane jest przez:

1. Obywatelem jest osoba, która złożyła przysięgę i wywiązuje się z powinności, które z tego tytułu są na nią nałożone.
2. Przesłanką nadania obywatelstwa jest dostateczna aktywność mieszkańca.

Oznajmiam, że jednym z niezbędnych warunków do nadania obywatelstwa jest aktywność mieszkańca, któremu nadaje się obywatelstwo. Biorąc jednak pod uwagę Wasze zasługi i dotychczasową patriotyczną postawę uznaję, że ten warunek jest spełniony.
Działając w dobrej wierze ufam, że po nadaniu obywatelstwa baridajskiego ze swych powinności w Baridasie tak zacni obywatela będą się wywiązywać, wiec proszę kandydatów o dopełnienie wymogów formalnych i złożenie przysięgi, która będzie dla mnie niezbędnym aktem dobrej woli świadczącej o szczerej chęci niżej wymienionych kandydatów we wspieraniu Baridasu i jego mieszkańców w budowie kraju.

JO Markus Arped
Prześwietna Yennefer hrabina von Witcher

„Ja, NN, przysięgam, że jako obywatel Królestwa Baridasu, wykonując swe prawa i obowiązki, zawsze na uwadze mieć będę dobro całej rzeczypospolitej sarmackiej; Że będę wspierał Królestwo i Jego prawa oraz bronił ich przed wszystkimi wrogami, zewnętrznymi i wewnętrznymi; Oraz że będę wspierał rzeczpospolitą sarmacką ze wszystkich swoich sił, kiedy prawo lub dobro wspólne będą tego wymagać”.

Przysięgę można złożyć z dodaniem formuły religijnej

(—) Julian markiz Fer at Atera
Marszałek Baridasu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hohenzollern 8 sie 2018, o 16:41

Wasza Książęca Mość,
Wasza Królewska Wysokość,
Baridajki, Baridajczycy!

Wyrażam chęć odzyskania obywatelstwa baridajskiego. Pragnę nadmienić że w dniu dzisiejszym odzyskałem obywatelstwo sarmackie. Z Baridasem byłem związany prawie od zawsze, tak że baridajskość przesiąknęła moją duszę - a przynajmniej tak się mi wydaję. Przesłanki jakie kierują mnie w celu odzyskania obywatelstwa Królestwa Baridasu są chyba oczywiste. Mianowicie chce kształtować współczesny Baridas, mieć wpływ na kierunek w jakim podąży nasz ojczyzna - w takim stopniu na jaki będzie mi pozwalał czas. Dlatego też proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby. Z góry dziękuje.

(-)Frideric et Hohensollern.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

(—) Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl mar. von Hohenzollern
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Julian FER 9 sie 2018, o 15:51

JO Diuku Zollern!

Przytoczę tą samą argumentację co powyżej, bo jak mniemam intencje i uprzednie zaangażowanie w życie Baridasu było znaczące.
Działając na podstawie art. 6 i 7 Ordonansu z dnia 26 sierpnia 2017 roku o ustroju politycznym i społecznym kraju korony przypominam, że oprócz złożenia niżej zamieszczonych słów przysięgi przysięgi to otrzymanie i utrzymanie obywatelstwa baridajskiego uwarunkowane jest przez:

1. Obywatelem jest osoba, która złożyła przysięgę i wywiązuje się z powinności, które z tego tytułu są na nią nałożone.

Oznajmiam, że jednym z niezbędnych warunków do nadania obywatelstwa jest aktywność mieszkańca, któremu nadaje się obywatelstwo. Biorąc jednak pod uwagę zasługi i dotychczasową patriotyczną postawę uznaję, że ten warunek jest spełniony.
Działając w dobrej wierze ufam, że po nadaniu obywatelstwa baridajskiego ze swych powinności w Baridasie tak zacny obywatel będzie się wywiązywać, wiec proszę kandydata o dopełnienie wymogów formalnych i złożenie przysięgi, która będzie dla mnie niezbędnym aktem dobrej woli świadczącej o szczerej chęci we wspieraniu Baridasu i jego mieszkańców w budowie kraju.

„Ja, NN, przysięgam, że jako obywatel Królestwa Baridasu, wykonując swe prawa i obowiązki, zawsze na uwadze mieć będę dobro całej rzeczypospolitej sarmackiej; Że będę wspierał Królestwo i Jego prawa oraz bronił ich przed wszystkimi wrogami, zewnętrznymi i wewnętrznymi; Oraz że będę wspierał rzeczpospolitą sarmacką ze wszystkich swoich sił, kiedy prawo lub dobro wspólne będą tego wymagać”.

Marszałek Baridasu
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Yennefer 9 sie 2018, o 17:37

„Ja, Yennefer von Witcher, przysięgam, że jako obywatelka Królestwa Baridasu, wykonując swe prawa i obowiązki, zawsze na uwadze mieć będę dobro całej rzeczypospolitej sarmackiej; Że będę wspierała Królestwo i Jego prawa oraz broniła ich przed wszystkimi wrogami, zewnętrznymi i wewnętrznymi; Oraz że będę wspierała rzeczpospolitą sarmacką ze wszystkich swoich sił, kiedy prawo lub dobro wspólne będą tego wymagać”.

Wpisu dokonano (10 sierpnia 2018 r.).
(—) Julian markiz Fer at Atera,
Marszałek Baridasu.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez IUdR 10 sie 2018, o 02:07

Moja aktywność to głównie podatek od lenna. Ale wróciłem do Almery, bo to wygodny Nissan i zgłaszam chęć odzyskania obywatelstwa.
Ignacy Urban „Olivka” de Ruth,
diuk Altborka, diuk-małżonek Markony
Biedartysta, monarchofaszysta, krajkoronny szowinista, Lord Odmiany.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Markus 10 sie 2018, o 09:05

Ja, Markus Arped, przysięgam, że jako obywatel Królestwa Baridasu, wykonując swe prawa i obowiązki, zawsze na uwadze mieć będę dobro całej rzeczypospolitej sarmackiej; Że będę wspierał Królestwo i Jego prawa oraz bronił ich przed wszystkimi wrogami, zewnętrznymi i wewnętrznymi; Oraz że będę wspierał rzeczpospolitą sarmacką ze wszystkich swoich sił, kiedy prawo lub dobro wspólne będą tego wymagać.

Wpisu dokonano (10 sierpnia 2018 r.).
Marszałek Baridasu.
(—) Marc Miquaiasu’un Arped,
diuk-wicehrabia, były wicekról Baridasu
Królestwo Baridasu

Postprzez Julian FER 10 sie 2018, o 13:36

JO Diuku Altborka!

Po Waszych słowach ciężko mi jest przytoczyć tą samą argumentację co powyżej, ale jak mniemam intencje i uprzednie zaangażowanie w życie Baridasu będzie bardziej znaczące, bo poczucie humoru JO jest mi znane.
Działając na podstawie art. 6 i 7 Ordonansu z dnia 26 sierpnia 2017 roku o ustroju politycznym i społecznym kraju korony przypominam, że oprócz złożenia niżej zamieszczonych słów przysięgi przysięgi to otrzymanie i utrzymanie obywatelstwa baridajskiego uwarunkowane jest przez niżej wymienione słowa:

Oznajmiam, że jednym z niezbędnych warunków do nadania obywatelstwa jest aktywność mieszkańca, któremu nadaje się obywatelstwo. Biorąc jednak pod uwagę zasługi i dotychczasową patriotyczną postawę uznaję, że ten warunek jest spełniony i żywię głębokie nadzieję co do ukończenia projektu koron rangowych.
Działając w dobrej wierze ufam, że po nadaniu obywatelstwa baridajskiego ze swych powinności w Baridasie tak zacny obywatel będzie się wywiązywać, wiec proszę kandydata o dopełnienie wymogów formalnych i złożenie przysięgi, która będzie dla mnie niezbędnym aktem dobrej woli świadczącej o szczerej chęci we wspieraniu Baridasu i jego mieszkańców w budowie kraju.

Marszałek Baridasu
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez IUdR 10 sie 2018, o 15:14

„Ja, Ignacy de Ruth, diuk Altborka i diuk-małżinek Markony, przysięgam, że jako obywatel Królestwa Baridasu, wykonując swe prawa i obowiązki, zawsze na uwadze mieć będę dobro całej rzeczypospolitej sarmackiej; że będę wspierał Królestwo i Jego prawa oraz bronił ich przed wszystkimi wrogami, zewnętrznymi i wewnętrznymi; oraz że będę wspierał rzeczpospolitą sarmacką ze wszystkich swoich sił, kiedy prawo lub dobro wspólne będą tego wymagać

Wpisu dokonano (11 sierpnia 2018 r.).
Marszałek Baridasu.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia strona

Powrót do Kuria