Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Reorganizacja forum

Dział urzędowy. Miejsce składania skarg i wniosków oraz podpisywania umów

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Reorganizacja forum

Postprzez Konrad Friedman 4 mar 2018, o 13:49

Mam propozycję co do reorganizacji działów na forum Baridasu. Obecny podział jest trochę nieintuicyjny, nie ma niektórych działów które być powinny, a wątki półurzędowe giną w natłoku tych zwykłych.

Jak ja bym to widział?

ŻYCIE W BARIDASIE:
  • Domena królewska
    - Królewskie Miasto Almera
    - Archiwum Domeny Królewskiej (dział zamknięty)
  • Republika Południowego Baridasu
  • Sport w Baridasie
WŁADZE KRÓLESTWA
  • Kuria
  • Rada Królestwa
  • Kongregacja Panów Lennych
INSTYTUCJE I JEDNOSTKI ORGANIZACYJNE
  • Królewska Gwardia Baridasu
  • Almersko-Złotogrodzki Uniwersytet Lingwistyczny
  • Redakcja "Herolda"
POZOSTAŁE
  • Pokój 101

Komentarz do każdej ze zmian:

1. Wydzielenie grup działów na "Życie w Baridasie", wątki i urzędowe samo w sobie rewolucją dużą nie jest, ale kilka innych działów ma w zamierzneiu dojść, więc warto je uporządkować tematycznie, tak jak to jest w pozostałych prowincjach. Działy urzędowe, działy dla ludzi, działy dla jednostek prowincji i tak dalej.

2. Wyciąłem "sport" z "Domeny". Póki co sugeruje się, że w RPB sportem się zajmować za bardzo nie da. Teraz i tak dział sportowy ma swoją odrębną i rozbudowaną strukturę, więc IMO za duży stopień złożoności i skomplikowania; drzewko się zagęszcza. Jest to po prostu zbyt opasły dział żeby być chowanym w innym, dodatkowo nieadekwatnie do działu wyżej — RPB nie ma swojego działu dla sportu. Niech więc będzie jeden, wspólny.

3. Do władz dodałbym osobny dział dla Rady. Nawet KPL ma swój odrębny, chociaż jest używany rzadziej. Na razie wszystkie obrady RK giną gdzieś w Domenie, no i znowu jakby sugerują, że RPB nie jest objęte jej działaniami, skoro Rada funkcjonuje tylko w Domenie Królewskiej.

W tym nowym dziale porobiłoby się w miarę potrzeb wątki na obrady, składanie wniosków i tak dalej. W moim mniemaniu bardzo przydatna zmiana.

4. To już nie jest ujęte na rozpisce, a dotyczy samej organizacji wewnątrz wątków:

do Kurii przeniósłbym pozamykane wątki będące ogłoszeniami, w których informuje się o zwyczajach i prawach w KB. Czyli wszystkie trzy części etykiety dworskiej, informacja o kanale IRC, tytulatura. "Koronacja (…)" - to już można w zasadzie ściągnąć z ogłoszeń i nawet zarchiwizować. Do Kurii przeniósłbym też pozamykane wątki: spis imion bardajskich oraz podział administracyjny Baridasu, wraz z wątkami traktującymi o każdym kantonie. Są to mimo wszystko wątki urzędowe, które regulują i obrazują nasz podział, wraz z lennami, miastami i wsiami, niech więc to nie zaginie i nie leży w stosie innych wątków.

Całość powyższych tematów przeniósłbym do tych działów, które traktują o Baridasie od strony formalnej, organizacyjnej i urzędowej. W domenie niech będą dyskusje o Baridasie, żeby wszystko się razem nie zlewało. Tak samo jak w RPB są dyskusje o RPB, nie ma tam mieszaniny urzędowo-administracyjno-pospolitej.
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Instytut Edukacji Sarmackiej
Królestwo Baridasu
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Re: Reorganizacja forum

Postprzez зхао 4 mar 2018, o 15:29

Miałem proponować podobny projekt reorganizacji forum, ale mnie Wielmożny Wicehrabia uprzedził. ;). Brakuje mi tylko archiwów dla Rady, Kurii i Kongregacji - poza tym popieram całym sercem, ale wstrzymamy się z tym na jakieś 2 dni, bo może ktoś będzie miał jeszcze jakąś propozycję.
зхао
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Hohenzollern 4 mar 2018, o 15:45

Wasza Książęca Mość,
Wasza Królewska Wysokość,
Wielmożny Wicehrabio,

ciekawa, nawet bardzo ciekawa wydaje się ta propozycja. Podzielam tu większości zdanie przedstawione przez Wicehrabiego, wręcz przychylam się do jego argumentacji. Mam jednak parę propozycji korekt.

1. Wydzielenie grup działów na "Życie w Baridasie", wątki i urzędowe samo w sobie rewolucją dużą nie jest, ale kilka innych działów ma w zamierzneiu dojść, więc warto je uporządkować tematycznie, tak jak to jest w pozostałych prowincjach. Działy urzędowe, działy dla ludzi, działy dla jednostek prowincji i tak dalej.

Popieram w pewnej części przedstawioną propozycje. Dodatkowo rozciągnąłbym działy o Kantony, skoro mamy ordonans o podziale administracyjnym i intencją ustawodawcy było pobudzenie narracji regionów jak i lenn tam się mieszczących. Natomiast wyodrębniłbym jako osobny dział archiwum i wewnętrznie go skatalogował tak aby było archiwum kurii, sportu, domeny etc.. W mniemaniu ułatwi to w przyszłości szukać interesujących informacji o przeszłości Baridasu.

2. Wyciąłem "sport" z "Domeny". Póki co sugeruje się, że w RPB sportem się zajmować za bardzo nie da. Teraz i tak dział sportowy ma swoją odrębną i rozbudowaną strukturę, więc IMO za duży stopień złożoności i skomplikowania; drzewko się zagęszcza. Jest to po prostu zbyt opasły dział żeby być chowanym w innym, dodatkowo nieadekwatnie do działu wyżej — RPB nie ma swojego działu dla sportu. Niech więc będzie jeden, wspólny.

Zgadzam się z powyższym.

3. Do władz dodałbym osobny dział dla Rady. Nawet KPL ma swój odrębny, chociaż jest używany rzadziej. Na razie wszystkie obrady RK giną gdzieś w Domenie, no i znowu jakby sugerują, że RPB nie jest objęte jej działaniami, skoro Rada funkcjonuje tylko w Domenie Królewskiej.

W tym nowym dziale porobiłoby się w miarę potrzeb wątki na obrady, składanie wniosków i tak dalej. W moim mniemaniu bardzo przydatna zmiana.

Myślałem nad tym i na dniach miał zaproponować podobny model.

4. To już nie jest ujęte na rozpisce, a dotyczy samej organizacji wewnątrz wątków:

do Kurii przeniósłbym pozamykane wątki będące ogłoszeniami, w których informuje się o zwyczajach i prawach w KB. Czyli wszystkie trzy części etykiety dworskiej, informacja o kanale IRC, tytulatura. "Koronacja (…)" - to już można w zasadzie ściągnąć z ogłoszeń i nawet zarchiwizować. Do Kurii przeniósłbym też pozamykane wątki: spis imion bardajskich oraz podział administracyjny Baridasu, wraz z wątkami traktującymi o każdym kantonie. Są to mimo wszystko wątki urzędowe, które regulują i obrazują nasz podział, wraz z lennami, miastami i wsiami, niech więc to nie zaginie i nie leży w stosie innych wątków.

Całość powyższych tematów przeniósłbym do tych działów, które traktują o Baridasie od strony formalnej, organizacyjnej i urzędowej. W domenie niech będą dyskusje o Baridasie, żeby wszystko się razem nie zlewało. Tak samo jak w RPB są dyskusje o RPB, nie ma tam mieszaniny urzędowo-administracyjno-pospolitej.

Zastanawiałem się nad połączenie trzech części etykiety dworskiej w jedno, i właśnie umieszczenie tego w ogłoszeniach w Kurii. Co do ogłoszeń o ircu i tytulaturze zostawiłbym je na swoim miejscu, gdyż wydaję się mi że są to ważne informacje, zwłaszcza te o tytulaturze która jakby nie patrzeć jest pewną tradycją już w Baridasie, daltego uważam że przybywający mieszkańcy powinni mieć łatwy dostęp do tego typu informacji, dwa jest to też pewien element narracji wewnętrznobaridajskiej.

Z wyrazami szacunku;
(-)Frideric et Hohensollern.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

(—) Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl mar. von Hohenzollern
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez AFvTD 4 mar 2018, o 15:48

Ze względu na obecny podział administracyjny Baridasu, może dział z lennami i ziemiami nadanymi, żeby narracja wokół nich była zorganizowana?

Poza tym chyba dział "Redakcja "Herolda" " nie jest działem który sie przyda. Powstał na moją prośbę, kiedy jeszcze pełniłem funkcje pisarza dworu - jednak okazało się to niewypałem.
magister net Alfred Fabian baron von Tehen-Dżek
Asesor Trybunału Koronnego
Minister Propagandy Starosarmacji,
Pisarz Dworu Królestwa Baridasu,
Dziekan Wydziału Nauk Przyrodniczych w Akademii Sclavińskiej,
Redaktor w Głosie Sclavinii,
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez зхао 4 mar 2018, o 15:55

Jihymed napisał(a):Ze względu na obecny podział administracyjny Baridasu, może dział z lennami i ziemiami nadanymi, żeby narracja wokół nich była zorganizowana?

Poza tym chyba dział "Redakcja "Herolda" " nie jest działem który sie przyda. Powstał na moją prośbę, kiedy jeszcze pełniłem funkcje pisarza dworu - jednak okazało się to niewypałem.

W sumie ten dział dla Herolda nie jest bardzo potrzebny, bo niestety rzadko kiedy jest jakiś artykuł, a jak już powstaje, to jest to praca samodzielna. Co do lenn, to wpierw trzeba by się rozeznać, czy ktoś ma ochotę narracyjnie prowadzić lenno na forum.
зхао
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Daniel Szekeres 4 mar 2018, o 19:15

Wasza Książęca Mość,
Wasza Królewska Wysokość,
Wielmożny Wicehrabio,

W skrócie powiem, że układ mi się podoba przejrzysty i łatwy do odczytania . Zgodzę się Wasza Królewska Wysokość, że z tym Heroldem to tak nie za bardzo, bo faktycznie mało się dosyć pisze. Chyba, że rozwiniemy i prężnie postawimy na nogi ważne główne artykuły będzie można przedstawiać w DSG, a mniejsze poboczne tutaj na forum. I dodał bym całkowicie nowy punkt "DLA NOWYCH", w punkcie Życie w Baridasie ponieważ sam jestem nowy i wiem jak ciężko było mi się odnaleźć w strukturach Baridasu kto zajmuje jaką pozycję, kto jest członkiem arystokracji bądź szlachty, gdzie się zgłosić co robić jakieś przydatne linki wszystko musiałem sam szukać, a było to dość mozolne, bo było tego mnóstwo. Dużo w pierwszych dniach pomogły mi pierwsze linki z forum przywitania się i poradnik ogólno sarmacki itp.. Myślę, że można taki poradnik stworzyć tylko, że taką naszą mini wersję samorządową z małymi zadaniami pozwalającymi zapoznać się i oswoić z życiem w Almerze bądź Republice Południowego Baridasu
(-) Starszy szeregowy Daniel Szekeres
Kasztelan miasta Almera
Trener zakładowego klubu AKM "Riderzy Almery"

Postprzez Konrad Friedman 5 mar 2018, o 10:11

To jest podział ogólny, bez zagłębiania się w szczegóły. Jeżeli o czymś nie wspominałem to znaczy, że zostaje po staremu. Dlatego archiwum Kurii już istnieje, stąd nie uwzględniałem go. Archiwum Rady to samo (pisałem, że organizację Rady się potem ustali - dział na składanie wniosków, na głosowania, na debaty, więc i o archiwum nie wspominałem, bo wiadomo że też się zalicza do tego szczegółowego podziału). Dla Kongregacji też można dodać.

Podział na kantony na forum — można to zrobić, ale pytanie czy to nie będą przypadkiem puste działy. Aż tak rozdrobnionego podziału w ogólnych dyskusjach nie ma. Sclavinia ma podział na gubernie, ale poza ogólnym działem, w tamtych kilku wątkach dzieje się mało. Z naszą aktywnością i jeszcze drobniejszym podziałem, obawiam się po prostu pustych działów.

IMO można dodawać takie działy już potem, na życzenie. Np ja raczej ogarnę sobie podforum dla mojego lenna, ale jeżeli nie będzie aktywnych na innych ziemiach, to w mojej ocenie nie ma sensu tworzyć "na zaś", a potem oglądać jak straszy kurzem. Może umówmy się więc, że nie robimy takich działów, ale jeżeli ktoś będzie chciał, to wtedy założymy?

Archiwum czy to ogólne z podziałem na działy, czy osobne dla każdego działu to chyba raczej bez różnicy. Chociaż można takie coś stworzyć, czemu nie.

Połączenie ceremonii w jeden wątek - czemu nie. Co do miejsca przyklejania wątków - przeniesienie ich do kurii miało na celu nie ukrycie tych rzeczy, tylko zebranie zamkniętych wątków z informacjami, w jedno miejsce. Jeżeli chodzi o mnie, to widziałbym działy Domeny i RPB jako działy z dyskusjami, natomiast właśnie te oficjalne rzeczy powinny się znaleźć w kurii. No i taki sam problem jak ze sportem - czy wobec tego ze informacja o IRCu i tytulaturze jest w przyklejona w Domenie, to Republika się nie łapie na takie sprawy?

IMO fajnie byłoby, gdyby te ogólne i formalno-urzędowe kwestie były w miejscu, które właśnie jest formalno-urzędowe. Dyskusje i zwykłe wątki do dyskusji i zwykłych wątków, ogłoszenia i formalności - razem z innymi formalnościami. Do tego dochodzi widoczność, bo jak pisałem - wchodząc na RPB można odnieść wrażenie, że tam kanał IRC, etykieta czy tytulatura już nie obowiązuje.

Tym bardziej warto tak zrobić, bo jeżeli faktycznie będzię więcej działów z podziałem terytorialnym, to albo trzeba będzie wszędzie kopiować te wątki z tytulaturą i resztą, albo bałagan jeszcze bardziej się pogłebi.

Herolda można na razie chyba zostawić, nawet jeżeli jest póki co nieaktywny. Czy go zamkniemy czy nie, większej róznicy nie robi — a jeżeli mamy się wspólnie wziąć za Baridas, czy w ramach KNB zaangażować grupowo w działanie Królestwa, to być może właśnie taki dział na grupową dyskusję o artykułach się przyda. Jeżeli nie, to się zamknie, na razie jednak bym go dla testów zostawił.
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Tomasz Liberi 5 mar 2018, o 18:05

Pomysły ciekawe. Ja bym jeszcze dodał " Mentorzy " . Każdy nowy mieszkaniec KB by takiego otrzymał i by go prowadził na początku.
ppłk Tomasz Liberi
Komendant Książęcej Żandarmerii Wojskowej
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Konrad Friedman 5 mar 2018, o 18:10

Nie wiem czy to wypali, skoro nawet na szczeblu centralnym nie chciało działać. Na razie skupmy się na sankcjonowaniu rzeczywistości — podobnie jak z działami dla jednostek podziału terytorialnego, czyli będą chętni ludzie od takich spraw, to się wtedy założy.
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez RCA 20 mar 2018, o 14:34

Wielmożny,

czy podtrzymujecie propozycję nowego podziału i organizacji Forum Baridasu? Jeśli tak proszę o potwierdzenie wówczas zajmę się jej wprowadzeniem.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Sclavinii i Hasselandu, suweren Teutonii, etc. etc.

Skontaktuj się z Księciem Sarmacji
Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Następna strona