Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Obrady Dworu Królewskiego

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Obrady Dworu Królewskiego

Postprzez Julian FER 8 wrz 2017, o 14:43

Wasza Królewska Mość!
Szanowni Przedmówcy!

Wespucci napisał(a):moim skromnym zdaniem święto powinno być stałe. Ułatwimy sobie tym samym życie, bo nie będzie trzeba opracowywać jakieś głupiej reguły ruchomości święta. Oczywiście, niech to będzie 2 września. Jest to tylko moje zdanie, a widzę że ja jestem tutaj opozycją, czy też mniejszością, jak kto woli.

Według mnie niekoniecznie. Po pierwsze święto było by inne niż wszystkie, a poza tym jak by było dużo imprez można było by je obchodzić np. kilka razy w roku ;)

Wespucci napisał(a):Co do drugiego pytania, odpowiem także na pytanie, kto powinien być organizatorem tegoż święta. Jako że sport powinien być apolityczny, ale jakby nie patrzeć to święto państwowe, myślę że organizatorami święta byliby wspólnie Baridajski Związek Piłki Nożnej, lub inny organ uprawniony ds. sportu, oraz Dwór Królewski.

Jeśli chodzi o organizatorów to też tak sądzę. Sportowcy powinni organizować święta w porozumieniu z władzami :)

Z wyrazami estymy
(-) Julian hr. Fer at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 8 wrz 2017, o 16:21

Wasza Królewska Mość!
Wielce Szanowni Dworzanie!

Dziękuję Wam za to, że wszyscy zabraliście głos w tej sprawie. W dniu dzisiejszym kończą się obrady i dzięki Waszym radom postaram się wyciągnąć wnioski i przedstawić projekt uchwały dla Wysokiej Rady.

Jeśli jednak ktoś z Was zaproponuje własny projekt uchwały to rad będę wielce, bo każda nowa umiejętność jest potrzebna, a trening czyni...Sami wiecie kogo.

Fare Aryon!

(—) Laurencjusz diuk MaHi at Atera
Wicekról Baridasu
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Jihymed 8 wrz 2017, o 19:58

WKW,
Baridajczycy,

Uważam że obrady powinny zostać przedłużone o jeszcze 3 dni, zatem składam wniosek o przedłużenie obrad. Czekam na pozytywne rozpatrzenie wniosku.

Z poważaniem
(-)Jihymed Niezyd pisarz dworu.
Jihymed Niezyd

Przewodniczący Rady Królestwa Baridasu
Poseł na sejm LIV kadencji
Zoolog
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 8 wrz 2017, o 20:22

Wasza Królewska Mość!
Wielce Szanowni Dworzanie!

W związku ze złożonym wnioskiem informuję, że rozpatrzyłem go pozytywnie. Niniejszym przedłużam obrady do dnia 11 września br.

Fare Aryon!

Wicekról Baridasu
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Jihymed 8 wrz 2017, o 21:17

WKW,
Baridajczycy.

Dziękuję za pozytywne rozpatrzenie wniosku. Postanowiłem, że teraz sam przedstawię swoją wizję na to święto.

Po pierwsze, data. Uważam, nie uważam że święta ruchome są zle, jednak uważam że data powinna być stała. I tak jak na początku miał być 2.09 tak ja proponuję datę zakończenia obecnego sezonu (jeżeli oczywiście reprezentacja Baridasu nie zawali i zwycięży). Nie wiem czy Reprezentacja Baridasu kiedyś wygrała już (to jest liga nie mylę się?), więc stawiam że nie. Jednocześnie sądzę, że jeden dzień to trochę za mało, proponowałby 3 dni, ewentualnie cały tydzień, chociaż nie wiem czy to nie za długo.

Po drugie, obchody powinny być urządzane przez cały BZPN, lub przez osoby które są chętne do organizacji. Z doświadczenia wiem że bez promocji to nic z tego nie będzie, dlatego proponował bym również współpracę z Dworem Królewskim oraz Heroldem. Powinny się ukazać artykuły dotyczące chociażby drogi Reprezentacji w ciągu całego sezonu, opis najważniejszych zawodników, najlepszych meczy itd. Nie tylko z punkth widzenia trenera Demollariego, ale również h z punktu widzenia innych, chociażby kibicow.

Oczywiście święto jak każde powinno być czym uhonorowane, chociażby jakiś znaczkiem. Wtedy na pewno będzie nim większe zainteresowanie.

Raczej wątpię, aby dla najlepszych działaczy sportowych uchwaliloby sie order, ale byłoby miło, gdyby się udało.

Sam może bym mógł wziac udział w organizacji, ale dużo bym nie wniósł (szkoła mocno ogranicza mój czas)

Z poważaniem
(-) Jihymed Niezyd pisarz dworu
Jihymed Niezyd

Przewodniczący Rady Królestwa Baridasu
Poseł na sejm LIV kadencji
Zoolog
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Julian FER 11 wrz 2017, o 11:02

Wasza Królewska Mość!
Wasza Królewska Wysokość!
Baridajczycy!

Skoro stanowiska członków Dworu Królewskiego są już znane to może dobrze było by zapytać co o tym myśli np. Selekcjoner, który nie jest jednocześnie członkiem Dworu?

Z wyrazami szacunku,

(—) Julian hrabia Fer at Atera
Wicemarszałek Baridasu
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 11 wrz 2017, o 16:50

Wasza Królewska Mość!
Szanowni Baridajczycy!

Bardzo dobry pomysł. Napiszę do Selekcjonera i mam nadzieję, że zechce wypowiedzieć się w tej sprawie.

Fare Aryon!

Wicekról Baridasu
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Julian FER 14 wrz 2017, o 17:45

Laurencjusz napisał(a):Bardzo dobry pomysł. Napiszę do Selekcjonera i mam nadzieję, że zechce wypowiedzieć się w tej sprawie.

Wasza Królewska Wysokość!

Selekcjoner sądząc po wynikach chyba nie schodzi z murawy. Być może dlatego nic nie pisze ;)
(-) Julian hr. Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez t.demollari 21 wrz 2017, o 11:54

Szanowni przedmówcy,

przepraszam za zwłokę, dotknął mnie tak ciężki atak realiozy, że nawet nie dostrzegłem, że w międzyczasie zostałem posłem i nawet zdążyłem przestać nim być. Zdarza się i tak.

Co do meritum — jako nie-Baridajczyk nie czuję się zbytnio uprawniony, żeby mówić Wam, jak macie celebrować swoje święto, ale skoro pytacie, to kilka luźnych spostrzeżeń.

Fajnie by było, gdyby takie święto nie było tylko podsumowaniem dotychczasowych wydarzeń, a katalizatorem aktywności okołosportowej w Baridasie. Może jakieś specjalne zawody, jakiś artykuł(y) narracyjne na temat sportu i jego historii. Tak samo uważam, że święto nie powinno być podporządkowane wyłącznie piłce nożnej.

Co do reszty spostrzeżeń — stała data jest pewnie lepsza, bo przy ruchomej czy ruchomych pewnie nie będzie komu tego zorganizować, a tak jest jeden wisząc termin, który pewnie kogoś zmobilizuje. Plany wprowadzenia kolejnego medalu/orderu dla sportowców — chyba nie ma sensu, jest już Medal Baridajskiego Sportu (przy okazji, serdecznie dziękuję JO Wicekrólowi za wyróżnienie, nawet jeśli przyznane nieco na wyrost, to zawsze bardzo miłe) i chyba nie ma sensu dublować. Zapewne można by wprowadzić jakiś order(y) nagradzający ogólne zasługi dla Królestwa Baridasu, gdyż w tej chwili takiego (zdaje się) nie ma, ale to już inny temat. Z kolei przyznawanie tytułu człowieka baridajskiego sportu chyba byłoby nieco na wyrost, najpierw powinno się ten sport rozruszać.

Tyle ode mnie, w razie wątpliwości chętnie doprecyzuję swoje zdanie.
Timan Demollari
selekcjoner reprezentacji Baridasu w piłce nożnej
menadżer RVT Hrabia Ruhnhoff [SLP], Maozedonia Sanjang [LK] i Bohemians 1905 [LO]

Wandu-Wandu: 3609047
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 26 wrz 2017, o 00:03

Wasza Królewska Mość!
Szanowni Baridajczycy!

Jeśli ktoś chciałby zabrać głos w tej sprawie niech to do jutra uczyni, bo czas już zamknąć ten wątek i przenieść tą dyskusję do Rady Królestwa.

Fare Aryon!

Wicekról Baridasu
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum Kurii