Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Projekt ustawy o imcompatibilitas

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Re: Projekt ustawy o imcompatibilitas

Postprzez suchy 8 cze 2011, o 20:22

Popieram wniosek Jego Książęcej Mości.
kontradm. Mateusz von Thorn-Chojnacki, diuk Unisławowa
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Adi1992 8 cze 2011, o 20:25

Wnoszę o odrzucenie tej ustawy w całości, jako niekonstytucyjnej.

Nadto jako niekorzystnej. Kompetencje monarchy zostały i tak dostatecznie (dobrze wiemy, że zbyt daleko) zmniejszone. Jeżeli już, to należy powrócić do modelu sprzed ostatniej reformy. Dalsze demokratyzacja nie ma sensu, gdyż nie odniesie pozytywnych skutków.

Nie ma co tej ustawy odrzucać.
Musi być zasada niepołączalności ponieważ dekret z mocą ustawy z 2004 roku już nie obowiązuje i powinno być uchwalone prawo o niepołączalności.

Popieram wniosek Jego Książęcej Mości.

Twoje poparcie dla stanowiska Jego Książęcej Mości to sranie w banię. Obecny Książę Sarmacji to najbardziej skompromitowana osoba i najgorszy Książę w historii Sarmacji. Najlepiej będzie jak Książę podejmie decyzje o abdykacji, bo jak się okazuje obecny Książę to karierowicz i przekłada własne dobro, nad dobro całego państwa.
Adi1992

Postprzez Filip de Wieniawa 8 cze 2011, o 21:11

Mimo wszystko powściągnę się od gorzkich słów pod adresem Posła Projektodawcy.

W zupełności popieram wniosek o odrzucenie projektu.
Filip de Wieniawa
ongiś sędzia Sądu Najwyższego

Postprzez Mikołaj Jan 8 cze 2011, o 21:22

Wasza Książęca Mość,
Panie Marszałku,
Wysokie Izby.

O rany nie było mnie raptem 10 dni a mamy tu zaiste "ciekawego" posła... cóż życie chłoszcze. Jednakże odnośnie samej ustawy: jestem przeciw, a wniosek JKM popieram.
(—) Mikołaj Jan

Postprzez Adi1992 8 cze 2011, o 21:50

Te obrady to jedno wielkie g***o. Książę się po prostu zes**ł ze strachu patrząc się na ten projekt ustawy. Zaś posłowi Wieniawie kompletnie mu po****doliło, mnie to już kompletnie wkur*** co robią posłowie. Przepraszam za takie słownictwo, ale nie wytrzymam tej presji czytając te je**ne posty.
Adi1992

Postprzez Filip de Wieniawa 8 cze 2011, o 22:18

Poseł Jasiński zdaje się czerpać wzorce zachowań w parlamencie od najlepszych ;)
http://www.youtube.com/watch?v=96Qt76NmK7E
Filip de Wieniawa
ongiś sędzia Sądu Najwyższego

Postprzez Mikołaj Jan 8 cze 2011, o 22:21

Co prawda z pewnymi osobami podobno nie powinno się wdawać polemikę bo wpierw sprowadzą do swojego poziomu a potem pokonają doświadczeniem, jednak tym razem zaryzykuję.

Czego ma się obawiać JKM? Tak prosto, łopatologicznie w punktach. Bo ja nie widzę niczego godnego uwagi (prócz ograniczania wolności obywatelskich w sprawie organizacji- pomysł całkowicie chybiony i kompletnie nie rozumiem czemu miałoby to służyć). Obecny Książę jest wyjątkowo apolityczny i stoi ponad wszystkim, czyli pełni taką funkcję jaką powinien, jednakże, jakby trafił się inny Książę chcący wchodzić w politykę to moim zdaniem nie powinno mu się tego utrudniać (ale to już subiektywna opinia).
Patrząc na ten projekt ustawy faktycznie może dojść do różnych reakcji w organizmie właściwie każdego kto go czyta, jednak nie spodziewam się by u kogokolwiek był to strach.

Ale jak już się wdałem w polemikę...

1. Nie można łączyć mandatu posła z mandatem senatora.

Vide Ordynacja Wyborcza Art. 2 ust. 5- jest to już unormowane.

4. Mandatu posła lub senatora nie można łączyć z funkcją sędziego Sądu Najwyższego, członkiem Dworu Książęcego a także z odbywaniem służby w Książęcych Siłach Zbrojnych.

Z SN jeszcze bym się zgodził. Dwór Książęcy? A co to komu przeszkadza? Dwór Książęcy ma wspierać pracę JKM i właściwie nie ma żadnego wpływu na życie polityczne KS, więc kompletnie nie widzę potrzeby. KSZ? To już w ogóle poroniony pomysł, który nie ma żadnego wytłumaczenia.

5. Zakaz pełnienia mandatu posła lub senatora nie dotyczy członków Rady Ministrów.

Punkt niepotrzebny, nigdzie wcześniej nie ma zapisu o Radzie Ministrów, więc jest to oczywiste, że zakaz ten tych osób nie dotyczy.

6. Książę nie może być członkiem żadnej organizacji, w tym partii politycznej. Książę może być tylko członkiem Dworu Książęcego.

O organizacjach napisałem wyżej- ograniczanie wolności jednostki. Partie polityczne... Cóż to by było kolejne ograniczenie monarchy, któremu jestem przeciwny, ale nad tym jeszcze by można debatować. To, że jest niejako członkiem Dworu Książęcego jest oczywiste, gdyż jest zwierzchnikiem całego Dworu.

A już czepiając się innych "szczegółów": incompatibilitas a nie imcompatibilitas.
(—) Mikołaj Jan

Postprzez kaxiu 8 cze 2011, o 22:26

Wysoka Izbo, posły seniory,

Ustawa jest zajebiście zabawna i dlatego ją popieram. Liczę, że moje poparcie skłoni wnioskodawcę do dalszych dywagacji.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Postprzez Adi1992 8 cze 2011, o 22:40

Filip de Wieniawa napisał(a):Poseł Jasiński zdaje się czerpać wzorce zachowań w parlamencie od najlepszych ;)
http://www.youtube.com/watch?v=96Qt76NmK7E
Nie róbmy z Sejmu kabaretu. W świecie realnym jestem zwolennikiem Platformy Obywatelskiej a nie tych przeokropnych głupków z PiS-u, LPR i Samoobrony. Nie będę się zachowywał jak ten pan w tym filmiku.

A już czepiając się innych "szczegółów": incompatibilitas a nie imcompatibilitas.

Przepraszam Panie Kanclerzu, ja się śpieszyłem w pisaniu. Ja to mogę poprawić.
Adi1992

Postprzez suchy 9 cze 2011, o 06:30

Adi1992 napisał(a):Twoje poparcie dla stanowiska Jego Książęcej Mości to sranie w banię. Obecny Książę Sarmacji to najbardziej skompromitowana osoba i najgorszy Książę w historii Sarmacji. Najlepiej będzie jak Książę podejmie decyzje o abdykacji, bo jak się okazuje obecny Książę to karierowicz i przekłada własne dobro, nad dobro całego państwa.

Przywołuję Pana Posła do porządku.
Kolejne tego typu zachowanie skończy się wykluczeniem z obrad.

Wzywam również Pana Posła do jak najszybszego przeproszenia Jego Książęcej Mości.
Nie znajdujemy się w chlewie, tylko na sali obrad Sejmu. Podobne słowa może sobie Pan wypowiadać w rozmowie z kolegami, a nie tutaj.

Parafrazując, najlepiej będzie, jeśli podejmie Pan decyzję o zrzeknięciu się mandatu poselskiego. W tej chwili to Pan jest najbardziej skompromitowaną osobą w Sarmacji.
kontradm. Mateusz von Thorn-Chojnacki, diuk Unisławowa
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sala obrad