Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wybór Kanclerza

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Re: Wybór Kanclerza

Postprzez Józef Sowiński 7 sty 2019, o 10:24

Wasza Książęca Mość!
Szanowny Marszałku!
Wysoka Izbo!
Poważny Michale!

To pytanie proszę kierować do kandydata Wspólnej Przyszłośc- posła Andrzeja Swarzewskiego, gdyż to jego program... Osobiscie uważam, że nie ma potrzeby dublowania instytucji o zblizonych zadaniach i kompetencjach a raczej aktywizowac te, które już istnieją.
Swoje przemówienie wraz z programem wygłoszę dopiero dzisiaj wieczorem.
Prezes Partii Rozwoju
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu

Postprzez Zombiakov 7 sty 2019, o 11:24

Peter West napisał(a):Zgłaszam swoją kandydaturę na urząd Kanclerza Księstwa Sarmacji.
Jednocześnie, naturalnie wyrażam zgodę na kandydowanie.

Wielmozny Panie,

Chcialbym zapytac o pragmatyczna strone zgloszenia swojej kandydatury. Czy dysponuje WP zapleczem politycznym sklonnym udzielic poparcia ?

Z wczorajszych deklaracji wynika, ze wszystkie stronnictwa sejmowe udzielily juz poparcia okreslonym kandydatom.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Postprzez Andrzej Swarzewski 7 sty 2019, o 11:41

Michał F. Lisewicz napisał(a):Wasza Książęca Mość,
Jaśnie Oświecony Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,

Nie wiem, czy jako osoba spoza Sejmu mogę się wypowiadać, ale mam pytanie do kandydata, Pana Józefa Sowińskiego. Mianowicie, czy jest potrzeba tworzenia Komitetu Regionów, skoro w ramach Dworu Książęcego działa Rada Dworu:

[Z Zarządzenia Księcia
w sprawie Konstytucji Dworu Książęcego z dnia 3 grudnia 2018 r.]

§ 2.

Tworzy się następujące Rady:

[...]
[...]
3. Radę Dworu,
[...]

§ 3.

Książę powołuje:

[...]
[...]
3. W skład Rady Dworu - Radców Dworu w celu doradzania w zakresie spraw i kontaktów wewnętrznych oraz w obszarze polityki samorządowej,
[...]

§ 4.
[...]
W skład Rady Dworu z urzędu wchodzą Kanclerz, Namiestnik Starosarmacji, Królowie Teutonii i Baridasu, Konsul Sclavinii, Lord Szambelan Hasselandu, Prezydent Republiki Bialeńskiej.
[...]

Z wyrazami szacunku,
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz

Wielmożny Panie,
Bardzo dziękuję za to ważne pytanie. Muszę szczerze przyznać, że nie byłem świadomy istnienia Rady Dworu w takim składzie. Jestem już w trakcie rozmowy z Jego Książęcą Mością na ten temat i jestem pewny, że dojdziemy do porozumienia. Jeżeli ustalimy, że Rada Dworu będzie realizować\ zadania, które Wspólna Przyszłość zaplanowała dla Komitetu Regionów, to oczywiście nie będę upierał się przy powoływaniu nowego organu.
Łączę wyrazy szacunku,
Andrzej Swarzewski

Postprzez Peter West 7 sty 2019, o 12:25

Zombiakov napisał(a):
Peter West napisał(a):Zgłaszam swoją kandydaturę na urząd Kanclerza Księstwa Sarmacji.
Jednocześnie, naturalnie wyrażam zgodę na kandydowanie.

Wielmozny Panie,

Chcialbym zapytac o pragmatyczna strone zgloszenia swojej kandydatury. Czy dysponuje WP zapleczem politycznym sklonnym udzielic poparcia ?

Z wczorajszych deklaracji wynika, ze wszystkie stronnictwa sejmowe udzielily juz poparcia okreslonym kandydatom.

Z tego co wiem nie jest wymagane poparcie do zgłoszenia, więc podtrzymuję swoją kandydaturę.
(-) Peter West
Burmistrz Miasta Harz

Obrazek

Postprzez Zombiakov 7 sty 2019, o 12:27

Peter West napisał(a):Z tego co wiem nie jest wymagane poparcie do zgłoszenia, więc podtrzymuję swoją kandydaturę.

Dlatego tez zapytalem o pragmatyzm tego zgloszenia a nie o jego prawidlowosc.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Starosarmacja

Postprzez Peter West 7 sty 2019, o 12:49

Zombiakov napisał(a):
Peter West napisał(a):Z tego co wiem nie jest wymagane poparcie do zgłoszenia, więc podtrzymuję swoją kandydaturę.

Dlatego tez zapytalem o pragmatyzm tego zgloszenia a nie o jego prawidlowosc.

Ubiegam się o reelekcję, nawet jeśli nie ma to większego sensu to i tak się ubiegam. W końcu kolejne wybory dopiero za 3 miesiące. A może wygram.
(-) Peter West
Burmistrz Miasta Harz

Obrazek

Postprzez Zombiakov 7 sty 2019, o 14:00

Peter West napisał(a):Ubiegam się o reelekcję, nawet jeśli nie ma to większego sensu to i tak się ubiegam. W końcu kolejne wybory dopiero za 3 miesiące. A może wygram.

Dziekuje Wielmoznemu Panu za wyjasnienie.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Starosarmacja

Postprzez Michał F. Lubomirski 7 sty 2019, o 15:07

Józef Sowiński napisał(a):Wasza Książęca Mość!
Szanowny Marszałku!
Wysoka Izbo!
Poważny Michale!

To pytanie proszę kierować do kandydata Wspólnej Przyszłośc- posła Andrzeja Swarzewskiego, gdyż to jego program... Osobiscie uważam, że nie ma potrzeby dublowania instytucji o zblizonych zadaniach i kompetencjach a raczej aktywizowac te, które już istnieją.
Swoje przemówienie wraz z programem wygłoszę dopiero dzisiaj wieczorem.

A, przepraszam. Pomyliłem osoby.
(-) Michael Franciscus Lubomirski-Lisewicz

Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Minister Finansów Starosarmacji

Postprzez Michał F. Lubomirski 7 sty 2019, o 15:09

Andrzej Swarzewski napisał(a):
Michał F. Lisewicz napisał(a):Wasza Książęca Mość,
Jaśnie Oświecony Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,

Nie wiem, czy jako osoba spoza Sejmu mogę się wypowiadać, ale mam pytanie do kandydata, Pana Józefa Sowińskiego. Mianowicie, czy jest potrzeba tworzenia Komitetu Regionów, skoro w ramach Dworu Książęcego działa Rada Dworu:

[Z Zarządzenia Księcia
w sprawie Konstytucji Dworu Książęcego z dnia 3 grudnia 2018 r.]

§ 2.

Tworzy się następujące Rady:

[...]
[...]
3. Radę Dworu,
[...]

§ 3.

Książę powołuje:

[...]
[...]
3. W skład Rady Dworu - Radców Dworu w celu doradzania w zakresie spraw i kontaktów wewnętrznych oraz w obszarze polityki samorządowej,
[...]

§ 4.
[...]
W skład Rady Dworu z urzędu wchodzą Kanclerz, Namiestnik Starosarmacji, Królowie Teutonii i Baridasu, Konsul Sclavinii, Lord Szambelan Hasselandu, Prezydent Republiki Bialeńskiej.
[...]

Z wyrazami szacunku,
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz

Wielmożny Panie,
Bardzo dziękuję za to ważne pytanie. Muszę szczerze przyznać, że nie byłem świadomy istnienia Rady Dworu w takim składzie. Jestem już w trakcie rozmowy z Jego Książęcą Mością na ten temat i jestem pewny, że dojdziemy do porozumienia. Jeżeli ustalimy, że Rada Dworu będzie realizować\ zadania, które Wspólna Przyszłość zaplanowała dla Komitetu Regionów, to oczywiście nie będę upierał się przy powoływaniu nowego organu.
Łączę wyrazy szacunku,

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.
(-) Michael Franciscus Lubomirski-Lisewicz

Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Minister Finansów Starosarmacji

Postprzez AFvTD 7 sty 2019, o 16:51

Wysoka Izbo
Szanowni Kandydaci

Jak postrzegają państwo edukację w Księstwie Sarmacji - czy uzyskiwanie, nadawanie i uznawanie tytułów naukowych jest w obecnym momencie rozwiązane optymalnie, czy powinno być to zatwierdzone w inny sposób. Jaką rolę stawiają panowie dla Instytutu Edukacji Sarmackiej? Czy jest szansa na aktualizację poradników, szczególnie tych, które proszą się o aktualizację od dłuższego czasu (cofając sie nawet 5 kadencji kanclerskich wstecz).

W naszym wirtualnym świecie nadal powstają nowe państwa, są również takie, o których niektórzy z nas mogą nawet nie wiedzieć. Jaki jest stosunek szanownych kandydatów do nowych państw?

Gdzie skierowane zostaną pierwsze misje dyplomatyczne?

Jednocześnie chciałbym zadać pytanie Czcigodnemu Andrzejowi Swarzewskiemu

W planach jest mnóstwo konsultacji społecznych i rozmów, jednak nie ma żadnych konkretnych działań na najbliższy czas. Czy możemy mieć pewność, że Rząd nie schowa się tak jak poprzedni w biurze i nie będzie jedynie realizował swoich konstytucyjnych zadań, tak jak poprzedni (w którym zresztą również pracowałem) i nie będzie robił nic, aby zmienić nasze prawo? Jeżeli tak właśnie nie będzie, to jakich zmian bądź działań możemy się spodziewać w najbliższych 2 tygodniach?

Od razu usprawiedliwię, że pytania nie kieruje do kandydata Partii Rozwoju Józefa Sowińskiego, gdyż ten jeszcze nie przedstawił planu działania, a rozmów wewnątrzpartyjnych nie wypada wyciągać poza struktury partyjne do czasu udostępnienia ich przez odpowiednie osoby.

Z wyrazami szacunku
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Baridasu
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sala obrad