Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wybór ATK - Ignacy Urban de Ruth

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Wybór ATK - Ignacy Urban de Ruth

Postprzez Gauleiter Kakulski 14 lut 2018, o 15:38

Wysoka Izbo!

Otwieram debatę nad poniższą uchwałą:

Uchwała Sejmu
ws. wyboru asesora Trybunału Koronnego

Sejm wybiera Ignacego Urbana de Ruth (T1167) na funkcję asesora Trybunału Koronnego, na czteromiesięczną kadencję

Informuję, że debata nad kandydaturą potrwa do 21.02, godz. 15:40.

(—) Gauleiter Kakulski
Marszałek Sejmu
Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Wybór ATK - Ignacy Urban de Ruth

Postprzez Zombiakov 14 lut 2018, o 21:20

WKM,
Wysoka Izbo,
Szanowny Kandydacie na Asesora,

mam w zasadzie standardowe pytanie rekrutacyjne - dlaczego Kandydat uważa, że jest odpowiednią osobą na to stanowisko ?

Oraz drugie standardowe: co kandydat by zrobił gdyby wysoko postawiony urzędnik państwowy zaproponował wam łapówkę za przychylne rozpatrywanie sprawy ?

8-)
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Postprzez piwniczak 14 lut 2018, o 23:57

WKM,
Wysoka Izbo,
Szanowny Kandydacie na Asesora,

podstawowym pytaniem jest czy PT Kandydat jest w stanie zapewnić właściwy poziom aktywności potrzebny do sprawowania stanowiska (dochowywanie terminów, sprawne procedowanie itd.)? Dobrze znamy przypadłości rodziny de Ruth w tej materii.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez IUdR 15 lut 2018, o 00:30

Prześwietny Marszałku,
Wysoka Izbo,
Jaśnie Oświecony Pośle Zombiakov,

odpowiadając na pierwsze pytanie przytoczę listę pełnionych przeze mnie urzędów sarmackich związanych wprost z wymiarami ścigania i sprawiedliwości. A maczałem w nich palce już nie raz, zazwyczaj robiąc przerwy na posłowanie lub realiozę. Czy raczej w kolejności odwrotnej. Uważam, że mam na tyle doświadczenia, że mogę się uważać za osobę w tej dziedzinie przydatną - a stąd za odpowiednią. Dokładny wykaz ww. urzędów, które pełniłem (za DP):

12 VI - 20 X 2011 - prefekt Królestwa Baridasu
12 IV 2012 - 8 VIII 2013 - prefekt Królestwa Baridasu
8 VIII - 14 IX 2013 - Prefekt Generalny
9 XII 2013 - 14 VIII 2014 - prefekt
1 V 2014 - 1 I 2015 - asesor Trybunału Koronnego (początkowo senator, 2 kadencje, częściowo będąc jednocześnie prefektem)
1 VII 2015 - 1 XI 2015 - asesor Trybunału Koronnego
6 I 2017 - 4 III 2017 - asesor Trybunału Koronnego (zostałem w połowie kadencji odwołany z urzędu przez Kolegium TK w związku z niewykonywaniem swoich obowiązków)

Natomiast odpowiedź na drugie pytanie jest dużo krótsza - powiadomiłbym Marszałka Trybunału Koronnego i Prefekta Generalnego.

Jaśnie Oświecony Czuguł-Chanie,
zgadzam się, że jest to podstawowe pytanie. Niestety, muszą chyba jednak odpowiedzieć sobie na nie sami posłowie głosując nad moją kandydaturą - gdyż każde zarzekania się będą tutaj bezwartościowe. Wiele razy zdarzało sie de Ruthom nie zamierzać znikać, a znikali. Osobiście uważam, że mamy pełne ustrojowe intrumentarium zapobiegajace niegatywnym konsekwencjom realiozy, do której mamy prawo. Nadal pamiętam, gdy był JO Marszałkiem i dyscyplinarnie odebrał mi i małżonkowi 10% majatku. Także system powinien sobie poradzić, gdybym zawiódł. Choć zawodzić nie chcę.
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez piwniczak 15 lut 2018, o 09:59

IUdR napisał(a):Nadal pamiętam, gdy był JO Marszałkiem i dyscyplinarnie odebrał mi i małżonkowi 10% majatku.

Tak, pamiętam. To były piękne czasy. Dziękuję za odpowiedź.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez KJAF 15 lut 2018, o 20:49

W mojej ocenie, przy obecnych tendencjach w mikronacjach, można trochę przymknąć oko w pewnych sytuacjach na kończenie przed czasem (bez skojarzeń).

Mając wakat na stanowisku asesora, dwóch kandydatów którzy w przeszłości mieli różne przypadki nagłej utraty aktywności (rzeczywistej, nie systemowej), wybór i tak jest tutaj bez znaczenia. Ale od wakatu lepsze jest obsadzenie urzędu chociażby na te dwa miesiące.

Problem byłby wtedy, jeżeli kandydat miałby tendencję do uciekania niezwłocznie po wyborze. To że na te kilka/kikladziesiąt dni przed upływem kadencji zniknie w realu, to nasz chleb powszedni i ryzyko mikronacyjne. Trzeba na to brać poprawkę, ale nie przesadzajmy z rozczulaniem się nad tą kwestią, o ile wątpliwości nie są nadzwyczaj uzasadnione i niebezpieczne. Asesor który nagle kończy zabawę, może być (ale nie musi), po wprowadzeniu poprawki jeszcze przez mój poprzedni rząd, odwołany zwykłym postanowieniem księcia. Nie trzeba się bawić z kolegium tak i tygodniowym procedowaniem wniosku, jak to było kiedyś. Bezpiecznik więc jest, jak przyjdzie co do czego to po prostu się wykręci i zmieni korki. A jak na razie, lepiej mieć napięcie elektryczne przez chociażby 2 miesiące, niż nie mieć wcale.

Postprzez Gauleiter Kakulski 21 lut 2018, o 22:17

Wysoka Izbo,

Zarządzam głosowanie, które potrwa trzy dni, tj. do 24.02 do 22:15. Zapraszam do urny
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Suchar-San

Obrazek

Postprzez Gauleiter Kakulski 27 lut 2018, o 04:00

Wysoka Izbo,

Stwierdzam wybór Kandydata na asesora Trybunału Koronnego. Gratuluję i przekazuję pamiątkowy akt.
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Suchar-San

Obrazek

Powrót do Sala obrad