Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wybór ATK [Wojciech Hergemon]

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Wybór ATK [Wojciech Hergemon]

Postprzez Cudzoziemiec 1 23 sty 2017, o 18:11

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

do Laski Marszałkowskiej wpłynęła kandydatura do objęcia wygasającego w lutym mandatu asesora Trybunału Koronnego. O funkcję tę ubiega się obecnie ją sprawujący Wojciech Hergemon. Oto jego zgłoszenie.

kaxiu napisał(a):Wasza Książęca Mość,
Szanowny Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,

Ostatecznie postanowiłem przedłożyć Wysokiej Izbie moją kandydaturę na kolejną kadencję asesury. Co do formalnych wymogów nie powinno być żadnych wątpliwości, bowiem funkcję tę pełnię obecnie.

Przechodząc do tego, czym Szanowni Państwo Posłowie powinni się zainteresować, czyli mojej wiedzy o prawie wirtualnym. Pierwszy raz funkcję sędziego pełniłem ponad 11 lat temu, jako sędzia Sądu Marchii Teutońskiej. W tym miejscu powinienem wstawić cały akapit kim to nie byłem, ale ograniczę się do stwierdzenia że kilkukrotnie byłem posłem i ministrem oraz dość długo – Namiestnikiem Marchii Teutońskiej. Oprócz tego jestem doktorem rehabilitowanym netowym, profesorem nadzwyczajnym GUKP oraz dyrektorem Hogwartu (dawniej Wydział Prawa i Farmacji) GUKP. W wirtualnym naukowym dorobku mam kilka publikacji z zakresu prawa, szczególnie polecam "Problematykę zapisu w kulturze sarmackiej" (Bytów 2011). Podczas minionej kadencji brałem udział w istotnej części spraw, a dzięki Jego Książęcej Mości zostałem specjalistą od spraw ustrojowych (m.in. przewodniczyłem składowi w sprawie fuzji Sclavinii, wyboru Marszałka Sejmu itd.). Moim zdaniem robotę w Trybunale wykonywałem porządnie, rzetelnie i sprawnie. Co do moich poglądów na prawo wirtualne – powinno być napisane na tyle prosto, aby każdy mógł te przepisy poprawnie stosować. Padną zapewne także pytania o moje realne doświadczenie – uprzejmie oświadczam, że każdemu posłowi, który okaże dokument, z którego wynika że pełni (pełnił) funkcję posła lub przynajmniej senatora Rzeczypospolitej Polskiej na takie pytanie odpowiem.

I teraz to co zgodnie z art. 32i. Kontytucji w zasadzie nie powinno mieć żadnego znaczenia, ale co Szanownych Państwa Posłów rajcuje niebywale (przepraszam, za poprzedni nudny akapit) – czyli sarmacki pudelek – plotki, legendy i pomówienia. Celem pozbawienia radości ekspertów w tej materii pozwolę sobie sam na siebie donieść. Jestem narodowości teutońskiej, a z Teutonią związany jestem dłużej niż niektórzy z tu obecnych z komputerem. Oprócz tego, że jestem Teutończykiem, jestem także upadłym arystokratą (będącym w niełasce i na czarnej liście u szeregu książąt sarmackich) oraz osobą na kilka lat wydaloną przez miłościwie wam panującego Piotra 2 Grzegorza. Piotr 1 też by to chętnie zrobił, ale wtedy trzeba było mieć wyrok, widzimisię nie wystarczyło. Jeden z moich wirtualnych synów – Aleksander Euskadi, oprócz tego że jest utalentowanym wirtualnym pisarzem (szczególnie polecam "Nowy Most", Siemianowice 2015) jest również od lat sarmackim banitą, którym się straszy grzeczne gellońskie dzieci. Razem z wspomnianym swego czasu zrobiliśmy skok na coś koło 60-90 milionów libertów (nie pamiętam dokładnie ile), który wyszedł na jaw tylko dlatego, że sami na siebie donieśliśmy. Czyn ten się już dawno przedawnił, więc warto wspomnieć, że znaleziono tylko kilka milionów, a reszta nadal brakuje. Jestem też właścicielem Księstwa Saginaty, kraju Wolnej Ciprofloksji – dla tych co nie wiedzą - państwa Sarmacji wrogiego, gdzie zbierają się wszelkie szumowiny i wyrzutki sarmackiego społeczeństwa. We wspomnianym już okresie wydalenia napisałem liczne antysarmackie pozycje, w temacie wątku polecam "Magisterium Grzybowskiego" (Siemianowice, 2012, 2013, 2015). W Sarmacji wielokrotnie oskarżony byłem o secesję i chyba tylko niekompetencja Piotra Mikołaja sprawiła, że nigdy mnie za to nie skazano. O obrazę Księcia miałem zresztą kilka spraw, w jednej nawet mnie skazano (sędzią był chyba nawet obecny Książę – ale mogę się mylić). Wspomnieć należy także, że jestem właścicielem Giełdy Papierów Wartościowych w Srebrnym Rogu, która jest znanym miejscem oszukiwania sarmackiego fiskusa (niestety mimo kilkukrotnych donosów Prefektura odmawia postępowania w sprawie). Kiedyś byłem właścicielem Gazety Teutońskiej, obecnie jestem właścicielem Ostatniego Bastionu Teutonizmu, który jedzie jeszcze bardziej po bandzie. Nigdy nie udało mi się dojść wyżej niż wicehrabia – zawsze w tym momencie pozbawiano mnie wszystkich odnaznaczeń i tytułów. W swojej historii rościłem sobie pretensje do licznych tronów, ale prawie zawsze kończyło się to klapą. Prawie bym zapomniał - potrafię skłócić się z każdym. Tytuł zaledwie kawalera po 12 latach w Sarmacji zapewne najlepiej oddaje wszelkie wątpliwości Szanownych Państwa Posłów wobec mojej kandydatury.

Oczywiście jestem otwarty na ewentualne pytania.

Kwit w sprawie obywatelstwa (jeden z wielu):
http://prawo.sarmacja.org/akt,8718.html

Świadomy odpowiedzialności karnej za wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego oświadczam, że posiadam możliwość sprawowania funkcji publicznej, nie jestem posłem na Sejm Księstwa Sarmacji, nie jest obywatelem innej mikronacji ani nie sprawuje w niej funkcji publicznych oraz, że nie zakończyłem(am) odbywania kary za przestępstwo w okresie sześciu miesięcy poprzedzających zgłoszenie kandydatury albo że skazanie lub ukaranie uległo zatarciu lub było przedmiotem prawa łaski.


Zarządzam debatę, która potrwa 3 dni, i zakończy się 26 stycznia o godzinie 18:15.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Więzień Jego Książęcej Mości
 

Re: Wybór ATK [Wojciech Hergemon]

Postprzez VAT 23 sty 2017, o 21:53

Wasza Książęca Mość,
Wielmożny Marszałku,
Wysoka Izbo,


jakkolwiek o kandydacie mogę się w zasadzie wypowiadać w samych superlatywach, jednak pewna drobna kwestia nie daje mi spokoju. Otóż szacowny kandydat jest dosyć skąpy (fakt bezsporny; por. pensja Prezesa GPW). Mając na uwadze powyższe, chciałbym się dowiedzieć, jak kandydat zapatruje się na kwestię łapownictwa (zarówno w ujęciu biernym jak i czynnym), tak często podnoszoną ostatnio w kontekście wykonywania swoich zadań przez Asesorów TK?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Królestwo Teutonii
 

Re: Wybór ATK [Wojciech Hergemon]

Postprzez Hohenzollern 23 sty 2017, o 22:21

Wasza Książęca Mość,
Wielmożny Marszałku,
Wysoka Izbo,


patrząc po życiorysie, oraz dotychczasowej działalności w Trybunale to osoba kandydata spełnia wszystkie kryteria, jaki i posiada odpowiednią wiedzę do pełnienia funkcji asesora. Nie mniej jednak mam pytanie do Sławetnego Kawalera. Jak uważa kawaler ważniejsza jest litera czy duch prawa? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Z wyrazami szacunku;
(-)Fryderyk von Hohenzollern.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Wybór ATK [Wojciech Hergemon]

Postprzez kaxiu 23 sty 2017, o 23:15

Wasza Książęca Mość,
Wielmożny Marszałku,
Wysoka Izbo,

Odpowiadając kolejno na pytania Szanownych Posłów.

Odnośnie pytania pierwszego. Faktycznie, zapomniałem napisać o tym w dziale plotek, pomówień i oszczerstw. Kiedyś, wiele lat temu, kupiłem głosowanie w Sejmie. Nadmienić jednak należy, że żaden przepis tego nie zabraniał, a zapłaciłem uczciwie. To jak rozumiem jest także odpowiedź w zakresie skąpstwa. Odnośnie mojego zainteresowania problemem od drugiej strony - bądźmy poważni - pisałem już wyżej, że zgarnęliśmy z Aleksandrem Euskadim znacznie ponad 50 mln a odnaleziono kilka, a nadto że należy do mnie pewne Księstwo (owszem leżące na nieuznawanym przez Sarmację zadupiu, ale jak wiemy, nic nie daje tyle szczęścia i radości, co własne włości).

Odnośnie pytania drugiego. Żadna skrajność nie jest dobra. Oczywiście wykładnia przepisów powinna uwzględniać cały system prawa, czy też hipotetyczny cel ustawodawcy (czyli Sejmu, a nie autora projektu), ale przecież nie może być sprzeczna z treścią przepisu, zwłaszcza że rzeczy oczywistych się nie wykłada. I co równie oczywiste, organem który przepisów musi bezwzględnie i konsekwentnie przestrzegać jest własnie Trybunał Koronny. Inaczej rozwali się cały system od środka.
Sam zwrot "duch prawa" czy też na swój sposób pochodne jak "duch konstytucji", "prawa konstytucyjne" etc. zazwyczaj stanowią wyłącznie figurę retoryczną wypowiadającego się, którą stara się pokryć brak argumentów, tak samo jak i w drugą stronę - powoływanie się na konkretny przepis z pominięciem całego systemu prawa. To, że strony przed TK tak robią jest dobre (o ile trzymają kontakt z rzeczywistością i są konsekwentne), bo przecież na tym polega zabawa w Sąd. Rolą Trybunału jest zatem przepisy znać i kolokwialnie mówiąc - nie dać się zbajerować.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Avatar użytkownika
Królestwo Teutonii
 

Re: Wybór ATK [Wojciech Hergemon]

Postprzez KJAF 24 sty 2017, o 00:41

Panie Marszałku,
Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,
Szanowny kolego asesorze!

Poczułem się w obowiązku, ażeby udzielić słów kilka poparcia i wygłosić panegiryk w kierunku mojego szanownego kolegi Pana Wojciecha, prywatnie mojego szefa i jednocześnie podwładnego.

Przez cały okres naszej współpracy, nabrałem przekonania, że jest to najwłaściwsza osoba w całej Sarmacji, która mogłaby wziąć na swoje barki brzemię Trybunału Koronnego. Kiedy Jego Książęca Mość postanowił spytać mnie o przyjęcie godności Marszałka TK, prosiłem go z całego serca i błagałem, całując we wszystkie dwadzieścia palców po kolei, ażeby przekazał ten zaszczyt koledze Wojciechowi. Jest to jedyna na ten czas osoba, która mogłaby dokończyć dzieła zbawienia umęczonego Trybunału.

Jest to osoba, z którą można czytać wspólnie Kodeks postępowania sądowego, jednocześnie korzystając z sąsiadujących szalet Trybunału. Niejednokrotnie zaznaczał mi najciekawsze i najbardziej soczyste fragmenty KPS, po czym podsuwał pod sklejką dzielącą nasze kabiny oznaczony tekst. Raz byłem nawet świadkiem sytuacji, która do dziś utkwiła mi w pamięci i spowodowała jeszcze głębszy szacunek do kol. Wojciecha, kiedy pewnego razu zabrakło mu papieru toaletowego w swojej kabinie. Nieśmiało zasugerowałem mu, żeby oderwał kilka stronic kodeksu i użył ich w zastępstwie. Kategorycznie odmówił, klnąc na mnie niemiłosiernie i wzywając imienia Wandy Boskiej Trybunalskiej, żebym opamiętał się. Nie chciał znieważyć nawet pustej strony kodeksu, która nie była naznaczona piętnem ani jednego paragrafu.

Chciałbym zdementować pogłoski, jakoby asesor Hergemon był dla mnie złym szefem. Pensja jaką mi wypłaca, jest niebywale szczodra i w zupełności wystarcza na moje potrzeby. Z 500 Ⱡ jakie otrzymuję co miesiąc, muszę napisać ćwirka do kol. Wojciecha, z informacją, że przelew doszedł szczęśliwie i pieniądze znajdują się na moim koncie. Muszę ponadto potwierdzić to jeszcze raz dotując jeden z jego artykułów, bo jak wiadomo, ćwirek może się czasami popsuć. Jest to niebywały dowód troski, jaką roztacza nade mną Pan Wojciech. Cała reszta wypłaty jest natomiast już absolutnie moja.

Jako asesor zaś, pan Hergemon jest niezwykle obrze.. tfu, obeznany. Wielokrotnie służył mi pomocą w rozmowie w cztery oczy. Przy czym celowo nie liczę tutaj rozmów zza sklejki dzielącej nasze szalety, gdyż siłą rzeczy, nie utrzymujemy wtedy kontaktu wzrokowego, czego niezmiernie zresztą żałuję.

Zawsze mogę go spytać, a ten, jak gdyby ojciec, poucza mnie i cierpliwie tłumaczy niuanse sarmackiego prawa. Czasami aż mi głupio, że to ja jestem Marszałkiem a nie on. Ale to tylko kolejny dowód na to, jakim jest skromnym człowiekiem. Jego obiektywność bije po oczach aż tak mocno, że bez okularów spawalniczych czasami się nie obejdzie.

Posiada on też mocną głowę do alkoholi, co jest niebywale cenną cechą u każdego Asesora. Mogłem się o tym przekonać, pijąc z nim razem w Więzieniu Książęcym, którą to imprezę nota bene zorganizował sam, z własnej i nieprzymuszonej woli, za co jestem mu dozgonnie dźwięczny.

Wielokrotnie też, z wielkim zapałem i zaangażowaniem, udziela się w gmachu Wysokiej Izby, żeby poprawić świętą księgę każdego Asesora. Jest jedną osobą z grona czterech, która ją przeczytała.

Wysoka Izbo! Nie widzę na ten moment odpowiedniejszej osoby na stanowiska Asesora Trybunału Koronnego. Jeżeli Wysoka Izba odrzuci kandydaturę pana Hergemona, będę zmuszon niestety dokonać swojego żywota i udać się na łono Odolana. Nie widzę sensu życia i pracy w Trybunale, bez wspólnych chwil w szalecie TK, w którym już razem wystrugaliśmy scyzorykiem serduszko, w którym znajduje się napis "Arped-Friedman + Hergemon = K.P.S."

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
 

Re: Wybór ATK [Wojciech Hergemon]

Postprzez kaxiu 24 sty 2017, o 14:21

Wasza Książęca Mość,
Szanowny Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,

Cofam moje podanie. Nie jestem zainteresowany udziałem w "sądzie", który uważa za "brak powściągliwości" i "trolling" korzystanie ze środków odwoławczych przez strony, a także który przewiduje możliwość poprawy prawomocnych orzeczeń sądu w drodze "kontroli organu" przez innych asesorów, którzy akurat mają inne zdanie. Nie widzę się w roli notariusza, a do tego sprowadziłaby się moja rola w kontekście możliwości zmiany wydanych orzeczeń poprzez ich "kontrolę". Inne mam też zdanie na temat stron, i nie widzę nic obraźliwego w tym, że strona od mojego wyroku się odwołuje - po to te przepisy chyba właśnie są. Reasumują, niestety do dynamicznego zespołu TK nie pasuję.

Jestem pewien, że posłowie którzy zdążyli już obdarzyć mnie zaufaniem przyjmą moją decyzję ze zrozumieniem.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Królestwo Teutonii
 

Re: Wybór ATK [Wojciech Hergemon]

Postprzez VAT 24 sty 2017, o 15:34

Wasza Książęca Mość,
Wielmożny Marszałku,
Wysoka Izbo,

biorąc pod uwagę powyższe wystąpienie asesora Wojciecha Hergemona, na wstępie proszę Szacownego Kandydata by jeszcze raz przemyślał swoją decyzję. Rezygnacja z ubiegania się o fotel asesora przez Szacownego Pana będzie niepowetowaną stratą nie tylko dla sarmackiego sądownictwa, prawodawstwa i prawoznawstwa, ale też dla naszego ustroju w ogóle. To jest oczywista oczywistość, że Sarmacja, jeśli chce przetrwać i zachować dotychczasową jakość, nie może sobie pozwolić na wyjaławianie kluczowych instytucji z umysłów wybitnych - a takim umysłem jest bezsprzecznie Arcyksiążę Wojciech Hergemon.

Mając na uwadze powyższe, nie wyobrażam sobie żeby władze Sarmacji, w obliczu tak zdecydowanej deklaracji Szacownego Kandydata o wycofaniu swojej kandydatury, nie podjęły niezwłocznie zdecydowanych starań i nie przedsięwzięły wszelkich niezbędnych kroków w celu nakłonienia Szacownego Kandydata do zmiany swojej decyzji - o co jako poseł, ale przede wszystkim Sarmata, proszę!

Wasza Książęca Mość! W tym miejscu apeluję szczególnie do Waszej Książęcej Mości o jasną deklarację, że nie popiera Wasza Książęca Mość działań zmierzających do podważania prawomocnych rozstrzygnięć Trybunału Koronnego za pomocą środków, które temu służyć nie mogą, jak również, że nie dopuszcza Wasza Książęca Mość możliwości by za panowania Waszej Książęcej Mości takie działania przyniosły zamierzony skutek. Proszę też Waszą Książęcą Mości o jasną deklarację, że krytycznie podchodzi Wasza Książęca Mość do jakichkolwiek prób ograniczania prawa obywateli do sądu, poprzez publiczne utożsamianie normalnych, dozwolonych prawem czynności procesowych podejmowanych przez strony, z trollingiem.
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Avatar użytkownika
Królestwo Teutonii
 

Re: Wybór ATK [Wojciech Hergemon]

Postprzez Cudzoziemiec 1 24 sty 2017, o 16:46

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,
Wielce Szanowny Panie Asesorze,

nie będę tu silił się na dłuższe epistoły. Taką wysłałem Panu drogą korespondencji prywatnej. W tym miejscu jedynie powiem, że pańska rezygnacja byłaby dużą stratą dla sarmackiego prawodawstwa i legislatury (liczne poprawki o bardzo ważnym charakterze). Nie jesteśmy z tej samej bajki i nie jesteśmy wobec siebie nastawieni pozytywnie, ale umiem i doceniam zaangażowanie i wiedzę, którą poświęca Pan pracy dla Sarmacji. Dlatego zwyczajnie proszę — proszę wycofać rezygnację z kandydatury.

Zostawiam sprawę rezygnacji bez rozpoznania do wieczora dnia jutrzejszego, do powiedzmy godziny 20:00. Liczę, że wówczas będę mógł uznać, że rezygnacji nie było, i sprawa potoczy się do końca zakończonego zwycięskim dla Pana głosowaniem. Tak, ja też Pana poprę.

Z poważaniem,
Avatar użytkownika
Więzień Jego Książęcej Mości
 

Re: Wybór ATK [Wojciech Hergemon]

Postprzez anglov 24 sty 2017, o 17:38

Wasza Książęca Mość,
Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,
Wojciechu,

mimo iż sprawy o których mówisz były w pewnym sensie związane ze mną (a może właśnie dlatego?), to i ja proszę Cię o przemyślenie decyzji. Należy zwrócić uwagę na to, że działania, które opisujesz były wykonane przez osoby związane bezpośrednio ze skarżonym przez mnie wyrokiem, wszak wspólnie go wydały. Owszem, takie sytuacje nie powinny mieć miejsca w Trybunale: osobiste i emocjonalne, jednakże nawet jeśli złożone wnioski i słowa uzasadnienia były niestosowne, ostateczne rozwiązanie kluczowego wniosku nie odpowiadało im. Jestem przekonany, że w innej sytuacji, po chłodnej analizie faktów, a być może nawet jakichś nieformalnych konsultacjach wewnętrznych, ocena zdarzeń byłaby inna.

Nie rezygnuj więc proszę. Jestem przekonany, że Trybunał bez Twojej obecności straci wiele.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Avatar użytkownika
Królestwo Teutonii
 

Re: Wybór ATK [Wojciech Hergemon]

Postprzez Roland 24 sty 2017, o 17:47

Chciałbym dobrze zrozumieć kandydata, więc zapytuję wprost i liczę na podobną odpowiedź. Rezygnujecie bo ktoś złożył pismo w biurze podawczym TK?
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii
 

Następna strona

Powrót do Sala obrad

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości