Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wyborów Marszałka Sejmu

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Wyborów Marszałka Sejmu

Postprzez Cudzoziemiec 1 22 lis 2016, o 21:13

Wysoka Izbo,

w związku z Wyrokiem Trybunału Koronnego, zarządzam wybory Marszałka Sejmu. Do końca kadencji zostało nam raptem 8 dni, wobec czego, by dokończyć przewody legislacyjne obecnie aktywne, skrócimy procedurę wyboru do minimum. Za tą decyzją przemawia także fakt, iż przy dotychczasowej pracy Sejmu panował consensus co do roli Marszałka, ufam, że dzięki temu również teraz taki szybko osiągniemy.

Niniejszym otwieram procedurę zgłaszania kandydatów na Marszałka Sejmu. Proszę przedstawicieli klubów poselskich i posłów niezrzeszonych o jednoznaczne deklaracje, bez zbędnej zwłoki, z podaniem informacji o kandydacie na urząd Marszałka, lub braku takiego kandydata. Termin, z uwagi na to co wyżej, upływa z końcem dnia jutrzejszego.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Wyborów Marszałka Sejmu

Postprzez Cudzoziemiec 1 22 lis 2016, o 21:14

Wysoka Izbo,

w imieniu Klubu Politycznego Oświeconego Monarchofaszyzmu zgłaszam na stanowisko Marszałka posła Adama Jerzego Piastowskiego i jednocześnie informuję, że KPOM żadnych innych kandydatów zgłaszać nie będzie.

Z poważaniem,
Avatar użytkownika
 

Re: Wyborów Marszałka Sejmu

Postprzez AJ Piastowski 23 lis 2016, o 08:54

Wysoka Izbo,

Potwierdzam chęć objęcia funkcji Marszałka Sejmu. Jak zostało słusznie zauważone zostało już niewiele czasu na dopełnienie tej zaszczytnej funkcji w obecnej formie przed zmianą ustrojową polegającą na wprowadzeniu Sejmu Wielkiego. Pełniona przeze mnie funkcja najpierw v-ce marszałka, później marszałka (jak się okazało, wybranego w niewłaściwy sposób) pozwoliła na skuteczne prowadzenie wszystkich formalności związanych z funkcjonowaniem Sejmu. Proszę o możliwość dokończenia pracy w świetle obowiązujących przepisów oraz wyroku TK.

(—)Adam Jerzy v-hr. Piastowski
Obrazek
Avatar użytkownika
 

Re: Wyborów Marszałka Sejmu

Postprzez Wespucci 23 lis 2016, o 15:28

Popieram kandydaturę Wielmożnego Adama Jerzego Piastowskiego
/-/ bosman Henryk Wespucci
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Wyborów Marszałka Sejmu

Postprzez Cudzoziemiec 1 23 lis 2016, o 21:29

Wysoka Izbo,

zamykam zgłaszanie kandydatur. Przechodzimy do głosowania: http://www.sarmacja.org/sejm/glosowanie/483 - proszę o sprawne oddawanie głosów. W momencie gdy Kandydat osiągnie 4 głosy ZA natychmiast skrócę głosowanie.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Wyborów Marszałka Sejmu

Postprzez Cudzoziemiec 1 23 lis 2016, o 22:46

Wysoka Izbo,

niniejszym informuję, że w związku z faktem, iż w głosowaniu większość posłów opowiedziała się za wyborem posła Piastowskiego na Marszałka Sejmu, a głosy pozostałych posłów nie zmieniłyby wyniku głosowania, dokonałem skrócenia głosowania, korzystając z art. 4. ust. 6. Regulaminu Sejmu. 4 posłów oddało głos ZA.

Stwierdzam, że Sejm dokonał wyboru Marszałka. Stosowna uchwała jest już w Dzienniku Praw: http://prawo.sarmacja.org/akt,9021.html

Gratuluję i życzę owocnej pracy!
Avatar użytkownika
 


Powrót do Sala obrad

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości