Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Debata nad wyborem Kanclerza Księstwa Sarmacji (II)

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Debata nad wyborem Kanclerza Księstwa Sarmacji (II)

Postprzez PornoBotka 28 kwi 2015, o 08:34

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

Zarządzam debatę wraz z składaniem kandydatur na urząd Kanclerza. Debata potrwa do soboty, 2 maja 2015 r., godziny 23.00. Po tym terminie przejdziemy niezwłocznie do głosowania.

Jeżeli komitety nie będą przedstawiały własnego kandydata, bądź nie będą miały pytań do zgłoszonego - prosił bym o poinformowanie o tym fakcie.

Łączę wyrazy szacunku,

(—) AvL,
Marszałek Sejmu.
(-) Jaśnie Oświecony Diuk-wicehrabia Magister Avril von Levengothon, Pierwszy Architekt Narodu (PAN) i Perła Monarchizmu Sarmackiego
Oświecony Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Naczelna Izba Architektury
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Debata nad wyborem Kanclerza Księstwa Sarmacji (II)

Postprzez Valanthir 28 kwi 2015, o 09:54

Wasza Książęca Mość,
Jaśnie Oświecony Marszałku,
Wysoka Izbo,

W imieniu Porozumienia Sarmackiego zgłaszam kandydaturę Siergiusza baroneta Asketila na stanowisko Kanclerza Księstwa Sarmacji.

(—) Wojciech baronet Wiśnicki,
Poseł na Sejm
bosmanmat Wojciech wicehrabia Wiśnicki
Dowódca 1. Floty Marynarki,
Asesor Trybunału Koronnego,
Podskarbi Królestwa Baridasu.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
 

Re: Debata nad wyborem Kanclerza Księstwa Sarmacji (II)

Postprzez Sierg 28 kwi 2015, o 16:23

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,
Sarmatki i Sarmaci,

Staję dziś przed Wami wszystkimi, aby zaprezentować niezwykle wymagający plan na najbliższe miesiące. Chcecie usłyszeć wiele... To, że uda mi się zdziałać cuda, pchnąć do przodu prace nad systemem gospodarczym oraz, oczywiście, obietnice naprawy budżetu. Nie będę owijał w bawełnę, to przecież tylko pół kadencji i nie mogę zrobić wszystkiego. Zapewniam jednak, że dołożę wszelkich starań, aby wykorzystać dany mi czas w jak najlepszy sposób.

Nadszedł czas podjęcia wyzwania. To teraz, w okresie wiosny i lata, mamy największe predyspozycje do zyskania nowych mieszkańców. Dobra kampania reklamowa to jednak nie wszystko. Musimy być przygotowani na różne scenariusze, aby każda zarejestrowana osoba pozostała z nami na dłużej. Dostosujmy naszą mikronację do wymagań potencjalnych obywateli. Stwórzmy miejsce przyjazne, pełne otwartości oraz czytelne — tak, aby znalezienie poszukiwanych informacji nie zajmowało zbyt wiele czasu. Proszę Was wszystkich, abyście włączyli się do mojego projektu. Niech będzie to okres bez większych podziałów — wszystkim przecież zależy na rozwoju Księstwa. Podejmijcie wyzwanie współpracy dla lepszego jutra.

Przechodząc do konkretów. Rada Ministrów za mojej kadencji będzie miała nieco większą liczebność, tak, aby nie zachodziły opóźnienia w realizacji planów. Podkanclerzy pozostaje bez zmian — Karolina diuczessa von Lichtenstein sprawdziła się na swoim stanowisku, wykonując ogrom pracy bez której wszystko stałoby w miejscu. Tym razem będzie miała mniejszy zakres obowiązków, ale za to jakże ważny — jako Minister Informacji będzie organizowała cotygodniowe konferencje prasowej, na których będziecie mogli zadać pytania na temat działalności Rady Ministrów, realizacji niniejszych obietnic lub obrzucić nas jajkami. Oczywiście tylko wtedy, jeżeli uznacie, że z czegoś się nie wywiązaliśmy. Zwiększymy również częstotliwość artykułów prasowych, coby nieobecni na konferencji mieli możliwość zapoznania się z odpowiedziami moimi lub poszczególnych ministrów.

Priorytetem mojej kadencji będzie budżet. Z powodu braku obiegu liberta, tworzą się patologie, które z czasem doprowadzą do głębokiego kryzysu. Nie mamy na to czasu, więc musimy działać z wyprzedzeniem. Resort Finansów obejmie Mikołaj diuk Torped, osoba niezwykle doświadczona, której, jak myślę, nie należy Wysokiej Izbie przedstawiać. Ma on parę pomysłów, które mogą pomóc finansom publicznym do czasu uruchomienia systemu gospodarczego. Z pewnością odkopiemy temat opłat za pocztę konną, a także zainicjujemy rozmowy nad sensownością utrzymywania subwencji dla samorządów, które w tym momencie są dużo bogatsze w porównaniu do Rady Ministrów. Wszystko zostanie poprzedzone konsultacjami.

Ważna będzie również polityka zagraniczna, która bez zmian zostanie przekazana pod opiekę Młynka hrabiego Kawowego — oczywiście, jeżeli zgodę wyrazi Jego Książęca Mość. Będziemy kontynuowali dotychczasową działalność, jednak z naciskiem na zacieśnianie więzi. Liczę przede wszystkim na głębszą współpracą z młodą mikronacją — Wszechcaratem Angstrem — która pokazała, że można stworzyć coś po ludzku. Uważam, że zainicjowanie rozmów może wyjść na dobre dla obu stron.

Do rządu powróci Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego, które zostanie objęte przez Calisto diuczessę Norvegicus-Chojnacką. Podejmie ona starania nad wzorowym prowadzeniem konkursów oraz innych inicjatyw, a także standardowych czynności, takich jak np. Inicjatywa Miesiąca. Ministerstwo to będzie ponadto odpowiedzialne za przygotowanie podwalin do zorganizowania kampanii reklamowej. We współpracy z osobami zainteresowanymi stworzymy podręcznik dla młodych mieszkańców. Nie będą to zwykłe poradniki, ale profesjonalnie przygotowany zbiór materiałów, który posłuży młodym Sarmatom i Sarmatkom przez długie lata.

Zbyszko diuk von Thorn-Broniek, pozostając na swoim stanowisku, zajmie się przeprowadzeniem rozpoczętego niedawno Kongresu Samorządów. Jest to ważne wydarzenie, szczególnie zważając na ww. plany w poszczególnych resortach. Chcemy zaangażować lokalnych działaczy, aby proces zmian przebiegał zdecydowanie sprawniej. Do obowiązków Ministra Spraw Wewnętrznie wliczone zostaną również formalizmy, takie jak przykładowo wypłata pensji oraz wydawanie dofinansowań.

To jednak nie wszystko. Do Rady Ministrów dołączą również sekretarze, którzy wspomogą poszczególne ministerstwa. Będą to po części osoby młodsze stażem, aby mogły zapoznać się z działalnością rządową oraz sprawować w przyszłości urzędy ministerialne. Zapewniam, że nie będą oni jedynie obserwatorami, ale przydzielona zostanie im konkretna praca.

Jakkolwiek jesteśmy skłóceni, często się ze sobą nie zgadzamy, tak apeluję do wszystkich Posłów oraz Obywateli Księstwa Sarmacji do podjęcia wyzwania i zaangażowania się w pracę, której mamy naprawdę sporo. Tylko wspólnymi siłami możemy przenosić góry, niszczyć wrogów oraz tworzyć coś wielkiego. Niech każdy dołoży swoją cegiełkę — wzywam Was do tego.

(—) Siergiusz baronet Asketil,
Kandydat na Kanclerza.
Avatar użytkownika
 

Re: Debata nad wyborem Kanclerza Księstwa Sarmacji (II)

Postprzez IUdR 28 kwi 2015, o 16:29

Jakkolwiek jesteśmy skłóceni, często się ze sobą nie zgadzamy, tak apeluję do wszystkich Posłów oraz Obywateli Księstwa Sarmacji do podjęcia wyzwania i zaangażowania się w pracę, której mamy naprawdę sporo.


Nie mam czasu. Ale masz Pan mój głos. To ekorzyńskie owijanie w papier do konstytucji <3
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Debata nad wyborem Kanclerza Księstwa Sarmacji (II)

Postprzez Kwazi 28 kwi 2015, o 16:48

Wysoka Izbo!

A może jednak Rząd Książęcy?
Kristof Stanislau Mihael Kvazi (T0005)
NIE Jaśnie Oświecony
Avatar użytkownika
 

Re: Debata nad wyborem Kanclerza Księstwa Sarmacji (II)

Postprzez Helwetyk 28 kwi 2015, o 22:45

Wysoka Izbo,

Sierg napisał(a):Z pewnością odkopiemy temat opłat za pocztę konną, a także zainicjujemy rozmowy nad sensownością utrzymywania subwencji dla samorządów, które w tym momencie są dużo bogatsze w porównaniu do Rady Ministrów. Wszystko zostanie poprzedzone konsultacjami.

W tym miejscu nie powstrzymam się od przypomnienia, że mizerna kondycja finansowa Rady Ministrów jest bezpośrednim następstwem świadomej decyzji o pozostawieniu przy życiu obecnej formuły systemu pracy oraz nie mniej świadomej decyzji o braku dodruku liberta aż do chwili, gdy już nie było wyjścia.

Po pobraniu samego tylko podatku od nieaktywności na głównym rządowym rachunku znajdowała się kwota 1 344 563,90 Ⱡ, przed poborem — 843 413,62 Ⱡ, co oznacza 501 150,28 Ⱡ dochodu na czysto. Subwencje za kwiecień dla wszystkich prowincji, w myśl nowych, niedawno co przyjętych zasad, według obliczeń na chwilę obecną mają wynieść łącznie 348 100 Ⱡ. Pogrzebanie Funduszu Pracy wraz z wprowadzeniem nowych opłat — mam nadzieję, że nie tylko za Pocztę Konną — aż nadto wystarczyłoby do wyregulowania systemu.

Prowincje są „bogatsze” tylko dlatego, że nie sponsorują bezużytecznego społecznie klikactwa i nie emitują pseudoobligacji, od których następnie płacą odsetki. W bliskim mi przypadku Konsulatu Sclavinii pozwolę sobie zauważyć, że spodziewane 92 400 Ⱡ subwencji oraz 12 500 Ⱡ nagrody prasowej (ponownie, według stanu na chwilę obecną) nie wystarczyłoby nawet na pokrycie kosztu niedziadowskich wynagrodzeń funkcjonariuszy; o konkursach, wspieraniu inicjatyw i programach społecznych nie wspominając.

Mój osobisty, prywatny majątek jest większy lub równy (na oko) majątkowi wszystkich prowincji oprócz Baridasu. Bogactwo regionów jest w tym kontekście bardzo płynnym pojęciem.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Debata nad wyborem Kanclerza Księstwa Sarmacji (II)

Postprzez Vladimir 29 kwi 2015, o 17:38

Wysoka Izbo!

Skromnie powiem, że może powinniśmy skrócić biurokratyczne formalności. SF nie zgłosi swojego kandydata, a obecny kandydat PeSów jest dobrym Sarmatą, choć nie pogniewałbym się za lepszy stosunek do Teutonii.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Avatar użytkownika
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Debata nad wyborem Kanclerza Księstwa Sarmacji (II)

Postprzez Laurencjusz 29 kwi 2015, o 19:15

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

Wypowiedź Siergiusza baroneta Asketil jako kandydata na Kanclerza mnie osobiście w pełni satysfakcjonuje, bo stawia sprawę jasno i nie obiecuje cudów. W pełni ten wybór popieram.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów
 

Re: Debata nad wyborem Kanclerza Księstwa Sarmacji (II)

Postprzez PornoBotka 30 kwi 2015, o 20:54

Wysoka Izbo

Zamykam zgłaszanie kandydatur i debatę nad nimi. Przechodzimy do głosowania.
(-) Jaśnie Oświecony Diuk-wicehrabia Magister Avril von Levengothon, Pierwszy Architekt Narodu (PAN) i Perła Monarchizmu Sarmackiego
Oświecony Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Naczelna Izba Architektury
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Debata nad wyborem Kanclerza Księstwa Sarmacji (II)

Postprzez PornoBotka 3 maja 2015, o 10:41

Wysoka Izbo

Zamykam drugie czytanie. Informuję iż Wysoka Izba przekazała JKM wniosek o powołanie kanclerza.
(-) Jaśnie Oświecony Diuk-wicehrabia Magister Avril von Levengothon, Pierwszy Architekt Narodu (PAN) i Perła Monarchizmu Sarmackiego
Oświecony Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Naczelna Izba Architektury
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
 


Powrót do Sala obrad

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron