Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o wyrażenie zgody na pozbawienie obywatelstwa

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Wniosek o wyrażenie zgody na pozbawienie obywatelstwa

Postprzez Hugo 9 sty 2015, o 15:27

Panie Marszałku.
Wysoka Izbo.

Wniosek, który chcę przedstawić Jaśnie Oświeconym Posłankom i Jaśnie Oświeconym Posłom nie jest łatwy w obliczu zagrożenia brakiem aktywności i brakiem obywateli. Wniosek podobny był już składany w sierpniu i został odrzucony przytłaczającą większością. Nawet ja nie byłem pewien czy istnieją wystarczające podstawy do pozbawienia tego pana obywatelstwa.

Nie jest to wniosek z cyklu "będę składał aż do skutku". Postanowiłem dać panu d'Agnou szansę. Początkowo nawet wydawało się, że skorzystał on z drugiej szansy, nawet zasłużył sobie na wsie, które dały mu tytuł kawalera. Jednak od dłuższego czasu pokazuje on, że obywatelstwo sarmackie to tylko kolejne osiągnięcie (achivment) w grze mikronacyjnej, w którą gra ten pan.

Nie możemy dłużej przyzwalać, jako społeczność sarmacka, żeby obywatelem Księstwa mienił się ktoś, kto jako minister innej mikronacji potępia Sarmację. To już nie była polemika z działaniami państwa, czy wręcz krytyka jaką uprawiali diukowie von Thorn-Broniek czy Kwazi. Nie może być tak, że ktoś jest naszym obywatelem, a poza granicami Księstwa nas potępia oficjalnie czy obraża albo zachęca do tworzenia przeciwwagi dla Sarmacji.

Dlatego też proszę Jaśnie Oświecone Posłanki i Jaśnie Oświeconych Posłów o wyrażenie zgody na pozbawienie obywatelstwa sarmackiego p. Michel von Vincis-d’Agnou (AF720).

Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Re: Wniosek o wyrażenie zgody na pozbawienie obywatelstwa

Postprzez Helwetyk 9 sty 2015, o 15:38

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

Zarządzam pierwsze czytanie wniosku, które zakończy się w poniedziałek, 12 stycznia 2015 r., o godzinie 16.00. Uprzejmie informuję, że umożliwiłem p. von Vincisowi-d’Agnou możliwość udziału w debacie nad wnioskiem. W pozostałym zakresie ustosunkuję się nieurzędowo.

Łączę wyrazy szacunku,

(—) Helwetyk książę Romański,
Marszałek Sejmu.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Helwetyk 9 sty 2015, o 16:02

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

Chciałbym uzupełnić uzasadnienie wniosku Jego Książęcej Mości o kolejne wystąpienia publiczne p. von Vincisa-d’Agnou vel Konstantego Jerzego Michalskiego, ze szczególnym wskazaniem na ostatnie z nich i jego dywagacje na temat izolacji politycznej Księstwa Sarmacji:

Nie ulega dla mnie wątpliwości, że p. von Vincis-d’Agnou od dłuższego czasu nie powinien cieszyć się przywilejem wpływu na życie publiczne Księstwa Sarmacji. Jego postępowanie jest obecne w rocie przysięgi obywatelskiej tylko w takim stopniu, że jest on „wrogiem zewnętrznym”, do obrony przed którym zobowiązani są wszyscy obywatele. Niestety, nie był w stanie zdobyć się na to, aby dobrowolnie zrezygnować z obywatelstwa sarmackiego, co skłania mnie do poparcia w całej rozciągłości wniosku Księcia.

Istnieje fundamentalna różnica między działaniem w różnych mikronacjach — na co, słusznie, zezwalają przepisy prawa sarmackiego — a działaniem w różnych mikronacjach, ze świadomym pogwałceniem reguł obowiązujących w jednej z nich i, ogółem, elementarnych norm funkcjonowania w dowolnej społeczności. Całokształt działania p. von Vincisa-d’Agnou wskazuje na to, że nie dość, że nie ma na uwadze „dobra całej rzeczypospolitej sarmackiej”, to przeciwnie — świadomie działa jej szkodę poprzez oczernianie jej i uderzanie w interesy jej polityki.

Ufam, że tym razem Sejm podejmie jedyną słuszną decyzję.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Vladimir 9 sty 2015, o 16:13

Wasza Książęca Mość!
Wysoka Izbo!

Nie ulega wątpliwości, że to, co czyni pan von Vincis- d’Agnou jest działaniem na szkodę Księstwa Sarmacji. Dodatkowo słowa zamieszczane przez pana von Vincis- d'Agnou są zamieszczane jako przez ministra sprawa zagranicznych innej mikronacji. Nie będę ukrywał, że nie darzę Bialenii sympatią, ALE...

Mam jedno pytanie do pana von Vincis- d'Agnou. Skoro tak bardzo nienawidzi pan Sarmacji, dlaczego został pan jej obywatelem?
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Daniel Chojnacki 11 sty 2015, o 10:51

WKM, Wysoka Izbo!

Jakkolwiek sprawa wydaje się być przesądzona, a rozstrzygnięcie dość oczywiste, to chciałbym zapytać, co na to sam obywatel, który wkrótce (niemal z pewnością) zostanie pozbawiony swojego obywatelstwa. Czy został powiadomiony o wniosku, w przedmiocie którego proceduje Sejm?

Uważam, że JKM ma słuszność rozpoczynając w Sejmie niniejsze postępowanie. Pamiętajmy jednak, że granica pomiędzy krytyką, a nawet obywatelskim nieposłuszeństwem, a zdradą może być bardzo cienka. Tutaj, przynajmniej na tyle, na ile przeczytałem podlinkowane wątki (pobieżnie), została ona przekroczona.
Daniel Chojnacki książę-senior, hrabia Przepadu

Postprzez Helwetyk 11 sty 2015, o 13:38

Wasza Książęca Wysokość,

Daniel Łukasz napisał(a):Jakkolwiek sprawa wydaje się być przesądzona, a rozstrzygnięcie dość oczywiste, to chciałbym zapytać, co na to sam obywatel, który wkrótce (niemal z pewnością) zostanie pozbawiony swojego obywatelstwa. Czy został powiadomiony o wniosku, w przedmiocie którego proceduje Sejm?

Postępowania przed Sejmem mają publiczny charakter; nie uznałem za konieczne dodatkowo powiadamiać p. von Vincisa-d’Agnou o złożonym wniosku. Nadmienię, że z jego profilu wynika, że był na Forum Centralnym obecny już po wszystkich wypowiedziach (oprócz powyższej) w niniejszej debacie. Oczywiście, gdyby był zainteresowany wystąpieniem przed Sejmem, w rozsądnych granicach wydłużę termin pierwszego czytania.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Kwazi 11 sty 2015, o 23:43

Wysoka Izbo!

Ponieważ wnioskodawca tym razem potraktował Wysoką Izbę poważnie i dość solidnie uargumentował swój wniosek (ponad połowa odsyłaczy pokazuje przykłady trudnej do zaakceptowania nielojalności wobec KS), zdecydowałem, że zagłosuję ZA pozbawieniem Pana Michela von Vincis-d’Agnou przywileju, którym jest obywatelstwo Księstwa Sarmacji.

Proszę jednak nie wyciągać z powyższej deklaracji daleko idących wniosków.
Kristof Stanislau Mihael Kvazi (T0005)
NIE Jaśnie Oświecony

Postprzez Helwetyk 12 sty 2015, o 17:23

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

Przystępujemy do głosowania.

Łączę wyrazy szacunku,

Marszałek Sejmu.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Helwetyk 13 sty 2015, o 09:22

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

Stwierdzam, że Sejm wyraził zgodę na pozbawienie obywatelstwa sarmackiego p. Michela von Vincisa-d’Agnou (AF720).

Łączę wyrazy szacunku,

Marszałek Sejmu.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Powrót do Sala obrad