Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Inicjatywa ustawodawcza - Ustawa o zmianie Dekretu

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Inicjatywa ustawodawcza - Ustawa o zmianie Dekretu

Postprzez Adrian Jasiński 28 paź 2013, o 18:47

W związku z tym, że uzbierałem 9 podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą, mam zaszczyt przedłożyć do Sejmu projekt ustawy o zmianie Dekretu Księcia Sarmacji nr 280 o symbolach Księstwa Sarmacji, która ustanawia 11 grudnia (rocznicę powstania Mandragoratu Wandystanu) za jedno z oficjalnych świąt państwowych Księstwa Sarmacji.

Ustawa Sejmu nr ... o zmianie Dekretu Księcia Sarmacji nr 280 o symbolach Księstwa Sarmacji

Art. 1.

W art. 14a. Dekretu Księcia Sarmacji z mocą ustawy nr 280 o symbolach Księstwa Sarmacji z dnia 6 maja 2006 r. dodaje się pkt 8 w brzmieniu „11 grudnia — rocznica powstania Mandragoratu Wandystanu”.

Art. 2.

Ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
tow. Adrian Jasiński

Obywatel Księstwa Sarmacji i Mandragoratu Wandystanu
Członek Komunistycznej Partii Sarmacji (wandów)

Stop kapitalizmowi! Tylko socjalizm daje wszystkim obywatelom równość.

ObrazekObrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Adrian Jasiński

Re: Inicjatywa ustawodawcza - Ustawa o zmianie Dekretu

Postprzez MAP 28 paź 2013, o 20:24

Wasza Książęca Wysokość Marszałku!
Szanowny Dobry Obywatelu Wnioskodawco!

Może warto, przy okazji ruszenia dekretu o symbolach, pomyśleć o ustanowieniu dodatkowych symboli tj. symboli Korony/Wspólnoty/Rzeczpospolitej Sarmackiej, czyli Sarmacji i państw pozostających z nią w unii?

(luźna propozycja)
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Adrian Jasiński 28 paź 2013, o 23:44

Tego projektu ustawy nie mogę poprawić, zwłaszcza że towarzysz i Poseł Arped-Muzyk napisał po mnie post.
tow. Adrian Jasiński

Obywatel Księstwa Sarmacji i Mandragoratu Wandystanu
Członek Komunistycznej Partii Sarmacji (wandów)

Stop kapitalizmowi! Tylko socjalizm daje wszystkim obywatelom równość.

ObrazekObrazek
Adrian Jasiński

Postprzez Helwetyk 28 paź 2013, o 23:50

Zarządzam pierwsze czytanie projektu do czwartku, 31 października 2013 r., godziny 23.59.

Łączę wyrazy szacunku,

(—) Helwetyk Romański,
Marszałek Sejmu.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Helwetyk 28 paź 2013, o 23:53

Wysoka Izbo,

Przedstawiony projekt stanowi najzupełniej zasadne uzupełnienie wykazu nieobchodzonych świąt i uroczystości państwowych. Mandragorat Wandystanu, podobnie jak pozostałe kraje Korony i prowincje, powinien zostać uwzględniony w wykazie zawartym w art. 14a Dekretu z mocą ustawy o symbolach Księstwa Sarmacji.

Dla konsekwencji z dotychczasowym wykazem, składam jedynie poprawkę o charakterze językowym, mianowicie aby nadać przepisowi brzmienie „11 grudnia — rocznica powstania Mandragoratu Wandystanu”, analogicznie do pozostałych krajów Korony i prowincji (vide powyższy odsyłacz).
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Karolina 29 paź 2013, o 00:09

WKW Marszałko-Regencie,
Wysoka Izbo!

Nie mam nic przeciwko temu projektowi ustawy. Symbol wspólnoty sarmackiej faktycznie byłby użyteczną rzeczą. Natomiast, osobiście pragnęłabym jeszcze zauważyć, że w świetle wiecznych problemów z uzyskaniem dobrych jakościowo herbów prowincji i Krajów Korony, warto byłoby mieć je wszystkie "zmagazynowane" w jednym akcie prawnym, tak aby łatwo było je znaleźć potencjalnym grafikom. Ustawy do tego nie trzeba — ale Dziennik Praw powinien być jednym z pierwszych źródeł takich oficjalnych grafik.
Pytanie, czy ktoś ma wszystkie herby w dobrej jakości? Ja osobiście później postaram się ich poszukać — ale wiem, że na przykład na forum Sclavinii ostatnio padło pytanie o ich herb. Sama miałam problemy ze znalezieniem teutońskiego. Stąd też pytanie — nie od dziś wiadomo, że na dyskach prywatnych czasami znajdują się ciekawsze rzeczy, aniżeli na serwerze sarmackim.
Karolina Aleksandra

Królowa Seniorka Dreamlandu, Królowa Matka Elderlandu, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji
Karolina
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Helwetyk 29 paź 2013, o 00:13

Karolina napisał(a):Nie mam nic przeciwko temu projektowi ustawy. Symbol wspólnoty sarmackiej faktycznie byłby użyteczną rzeczą. Natomiast, osobiście pragnęłabym jeszcze zauważyć, że w świetle wiecznych problemów z uzyskaniem dobrych jakościowo herbów prowincji i Krajów Korony, warto byłoby mieć je wszystkie „zmagazynowane” w jednym akcie prawnym, tak aby łatwo było je znaleźć potencjalnym grafikom. Ustawy do tego nie trzeba — ale Dziennik Praw powinien być jednym z pierwszych źródeł takich oficjalnych grafik.

Pro forma zwracam uwagę, że to zagadnienie wykracza poza zakres przedmiotowy projektu.

Karolina napisał(a):Pytanie, czy ktoś ma wszystkie herby w dobrej jakości? Ja osobiście później postaram się ich poszukać — ale wiem, że na przykład na forum Sclavinii ostatnio padło pytanie o ich herb. Sama miałam problemy ze znalezieniem teutońskiego. Stąd też pytanie — nie od dziś wiadomo, że na dyskach prywatnych czasami znajdują się ciekawsze rzeczy, aniżeli na serwerze sarmackim.

http://bip.sarmacja.org/dokumenty/
viewtopic.php?f=140&t=6272
Załączniki

rollup-herby.pdf
(1.59 MiB) Pobrane 20 razy

rollup-herby.cdr
(484.58 KiB) Pobrane 18 razy

Baridas - symbole.cdr
(89.96 KiB) Pobrane 19 razy

symbole-teutonii.zip
(3.45 MiB) Pobrane 19 razy

Gellonia i Starosarmacja - herb.cdr
(36.69 KiB) Pobrane 18 razy

Gellonia i Starosarmacja - herb.pdf
(58.63 KiB) Pobrane 18 razy

Herb Sclavinii.png

Wandystan - herb.cdr
(21.65 KiB) Pobrane 23 razy

Wandystan - herb.pdf
(4.52 KiB) Pobrane 18 razy
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Iontz 29 paź 2013, o 08:05

Pozwolę się wtrącić. Na forum Sclavinii faktycznie padały ostatnio pytania o herb, ale głównie dlatego, że wybieraliśmy jego wizerunek spośród dwóch możliwości.
Mateusz von Lichtenstein–Iontz
Obrazek

Obrazek
Iontz

Postprzez Karolina 29 paź 2013, o 15:13

:)

Dziękuję i przepraszam za ten off-top :) O BIPie zapomniałam :) Z pewnością będzie to użyteczne w przyszłości.
Karolina Aleksandra

Królowa Seniorka Dreamlandu, Królowa Matka Elderlandu, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji
Karolina
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Helwetyk 30 paź 2013, o 15:44

Wysoka Izbo,

Ufam, że nikt nie będzie miał mi za złe skrócenia pierwszego czytania projektu oraz przystąpienia do drugiego czytania. Zarządzam głosowanie nad poprawką.

Łączę wyrazy szacunku,

(—) Helwetyk Romański,
Marszałek Sejmu.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Sala obrad