Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Projekt uchwały upamiętniającej

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Projekt uchwały upamiętniającej

Postprzez KR Lepki 11 cze 2013, o 21:00

Uchwała Sejmu ws. uczczenia rocznicy Wandejskiego Czerwca

Sejm Księstwa Sarmacji,

• kierując się poczuciem sprawiedliwości społecznej;
  • podkreślając bliską wszystkim Sarmatom wartość zgody narodowej;
  • widząc potrzebę umacniania pamięci historycznej;
  • chcąc upamiętnić brzemienne w skutki, a zarazem tragiczne dla demokracji Sarmackiej wydarzenia tzw.
  • Wandejskiego Czerwca;

postanawia o:

• pełnym rehabilitowaniu i uznaniu zasług osób represjonowanych w tym okresie - w szczególności bezprawnie aresztowanych obywateli wandejskich: mandragorów Piotra Khanda i Michasia Winnickiego, towarzyszy Aleksandra Kellera, Anarchii Napalma Peruna oraz Pauliny Wileńskiej;
  • uczczeniu pamięci ofiar Wandejskiego Czerwca, w tym przede wszystkim niezrównanego rabbiego Elijahu Rosenkranza, minutą ciszy;
  • potępieniu wszystkich zaangażowanych w działalność junty znanej jako Komitet Odrodzenia Narodowego oraz członków nieformalnego stowarzyszenia znanego pod nazwą Klub Świętego Bazylego, jako działających wbrew interesowi i jedności Państwa;

Wasza Książęca Mość,
Towarzysze i Towarzyszki!

Rzeczywistość w której żyjemy, rzeczywistość po wielkim kryzysie abdykacyjnym, dobitnie nam wskazuje, że nie wolno zapominać o historii by budować przyszłość wolną od błędów i zrealizowanych zagrożeń przeszłości. Dlatego wracajmy nieustannie pamięcią do tych nawet i tragicznych wydarzeń przeszłości, by wykuwać szczęśliwszy los. Choć wiem, że wydarzenia Wandejskiego Czerwca, mimo upływu lat, budzą wciąż emocje i są kontrowersyjne, to wierzę, że będziemy się potrafili wznieść ponad podziały i należycie wspomnieć te zamierzchłe wydarzenia.

Chwała Bohaterom o Wolność i Sprawiedliwość walczącym!
Katiuszyn Rewoluty Lepki - Pacjent w EIII
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Projekt uchwały upamiętniającej

Postprzez Zombiakov 11 cze 2013, o 21:43

KR Lepki napisał(a):pełnym rehabilitowaniu i uznaniu zasług osób represjonowanych w tym okresie - w szczególności bezprawnie aresztowanych obywateli wandejskich: mandragorów Piotra Khanda
...
Rzeczywistość w której żyjemy, rzeczywistość po wielkim kryzysie abdykacyjnym, dobitnie nam wskazuje, że nie wolno zapominać o historii by budować przyszłość wolną od błędów i zrealizowanych zagrożeń przeszłości.

Fajna happeningowa inicjatywa z takim upamiętnianiem. Ale bardziej na upamiętnienie zasługuje Naród Księstwa Sarmacji który doświadczył:

a) tragicznego w skutkach (czy też ich braku) panowania Mandragora Michasia Winnickiego
b) kryzysu abdykacyjnego w wykonaniu Mandragora Piotra Khanda

Nie róbmy ofiar z oprawców.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Postprzez KR Lepki 11 cze 2013, o 22:27

skarbniq napisał(a):a) tragicznego w skutkach (czy też ich braku) panowania Mandragora Michasia Winnickiego
b) kryzysu abdykacyjnego w wykonaniu Mandragora Piotra Khanda

Nie róbmy ofiar z oprawców.

Czemu by nie, ale to przy innych okazjach :) To, że później rola tych osób była inna, nie zmienia tego co miało miejsce wtedy. Co do Piotra Khanda, to właśnie ja złożyłem zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, więc wasze upominanie jest inwalidą :)
Katiuszyn Rewoluty Lepki - Pacjent w EIII

Postprzez Alojzy Pupka 12 cze 2013, o 01:06

wypowiedź przedstawiciela samorządu

Primo: mandragor Michaś Winnicki był kiepskim Księciem i sam zainteresowany się od tego nie uchyla. Aczkolwiek, moim skromnym zdaniem, jako niezbyt aktywny pomost ku władztwu P2G, uchował on Sarmację od megażałosnego końca, jakim byłaby wygrana diuka Skarbnikowa w elekcji.

Secundo: przypominam, że ze Złotej Wolności zrezygnował obecnie rządzący Książę. Tak zapewniał mnie Piotr II Grzegorz, a Mikołaj Jan do tej pory na takie zarzuty w żaden sposób nie odpowiedział (choć do najróżniejszych uwag na temat początków swojego panowania się ustosunkowywał), tak więc nie widzę żadnych powodów żeby Khandowi nie wierzyć.

Wreszcie tertio: Wandejski Czerwiec nie jest, wbrew nazwie, świętem wandejskim. To wszystkie postępowe (antykefaszystowskie, w ówczesnym rozumieniu kefaszyzmu wciąż jeszcze jako kompletnego zamordyzmu) siły, opowiedziały się wówczas przeciw szarganiu sarmackich wartości (przypominam: Veritas omnia vincit). Jedne pasywnie, tylko nie popierając bazylian, inne aktywnie, na dłużej lub krócej przenosząc się do MW. Zwracam uwagę na to, że zazwyczaj był to wybór tylko polityczny, a nie narodowy − pamiętajmy że mamy do czynienia cały czas z jednym narodem (a dwoma sarmackimi państwami). Nie da się ukryć że ostatecznie zwyciężyły w politycznym życiu sarmackim te wartości, które wtedy kierowały stroną wandejską: przywiązanie do sprawiedliwości, uczciwości i prawa, przejrzystość, suwerenność Narodu i obecnie to one zajmują poczesne miejsce w systemie prawnym i w przestrzeni publicznej w ogóle. Dlatego święto jest jak najbardziej na miejscu i powinno znaleźć swoje miejsce w sarmackim życiu publicznym.
ppłk Alojzy Pupka h. Magnitogorsk
mandragor-senior

non è ancora finita

Postprzez Kwazi 12 cze 2013, o 08:18

Wysoka Izbo!

Alojzy Pupka napisał(a):...uchował on Sarmację od megażałosnego końca, jakim byłaby wygrana diuka Skarbnikowa w elekcji.

Rozumiem, że tow. Pupka przeżył osobiście okres panowania diuka Skarbnikowa w alternatywnej rzeczywistości i stąd czerpie wiedzę na temat "megażałosnego końca" Sarmacji.
Niestety - muszę towarzysza zmartwić. Znajdujemy się w Sejmie Księstwa Sarmacji, a nie w szpitalu psychiatrycznym. Nikt tutaj nie umie towarzyszowi pomóc.

Alojzy Pupka napisał(a):Nie da się ukryć że ostatecznie zwyciężyły w politycznym życiu sarmackim te wartości, które wtedy kierowały stroną wandejską: przywiązanie do sprawiedliwości, uczciwości i prawa, przejrzystość, suwerenność Narodu i obecnie to one zajmują poczesne miejsce w systemie prawnym i w przestrzeni publicznej w ogóle.

Faktycznie nie da się ukryć, że wymienione przez towarzysza wartości zwyciężyły. Do dzisiaj mam jednak poważną wątpliwość, czy w 2007 roku przyświecały one dokładnie całej wandejskiej stronie.
Kristof Stanislau Mihael Kvazi (T0005)
NIE Jaśnie Oświecony

Postprzez MAP 12 cze 2013, o 18:05

Wielmożny Panie Marszałku
Wysoka Izbo!

Jako senator chciałbym zabrać głos.

Kwazi napisał(a):Wysoka Izbo!

Rozumiem, że tow. Pupka przeżył osobiście okres panowania diuka Skarbnikowa w alternatywnej rzeczywistości i stąd czerpie wiedzę na temat "megażałosnego końca" Sarmacji.
Niestety - muszę towarzysza zmartwić. Znajdujemy się w Sejmie Księstwa Sarmacji, a nie w szpitalu psychiatrycznym. Nikt tutaj nie umie towarzyszowi pomóc.

Towarzysz Pupka wyraził swoją opinię, można się zgadzać z nią lub nie.
Sądząc po niskim tonie powyższej wypowiedzi, to JO diukowi należy przypomnieć, że znajdujemy się w Sejmie Księstwa Sarmacji. W 2013, nie 2007 roku.

Kwazi napisał(a):Faktycznie nie da się ukryć, że wymienione przez towarzysza wartości zwyciężyły. Do dzisiaj mam jednak poważną wątpliwość, czy w 2007 roku przyświecały one dokładnie całej wandejskiej stronie.

Być może nie. Może dobrze by było, gdyby Churał podjął podobną uchwałę, w której przyzna błędy strony wandejskiej. Nadal nic nie stoi na przeszkodzie przyznaniu, że po stronie sarmackiej doszło do naruszeń.

Wstydzę się, że byłem jednym z bazyliszków. Dzięki Bravu i Wandzie krótko.
Z całą stanowczością popieram punkt dotyczący potępiania i bazyliszków i KON.
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Markus 12 cze 2013, o 20:02

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

Na podstawie art. 4 ust. 2 Regulaminu Sejmu zarządzam pierwsze czytanie projektu, które potrwa do soboty, 15 czerwca, do godziny 22.00.

(—) Markus wicehrabia Arped-Iwanowicz.
(—) Marc Miquaiasu’un Arped,
król ojciec Baridasu

Postprzez Kwazi 12 cze 2013, o 21:32

MAP napisał(a):znajdujemy się w Sejmie Księstwa Sarmacji. W 2013, nie 2007 roku.

To może JO diuk wyjaśni mi na czym polega istotna różnica?

MAP napisał(a):Nadal nic nie stoi na przeszkodzie przyznaniu, że po stronie sarmackiej doszło do naruszeń.

Po co ten eufemizm? Ja uczestniczyłem w regularnym zamachu stanu, a nie w jakichś "naruszeniach".
NIE Jaśnie Oświecony

Postprzez MAP 12 cze 2013, o 22:03

Kwazi napisał(a):To może JO diuk wyjaśni mi na czym polega istotna różnica?

Różnica jest taka, że Sejm nie jest słupią farmą JO diuka, a o standardy wypowiedzi w Sejmie toczono ostatnimi czasy ciężkie batalie.
Kwazi napisał(a):Po co ten eufemizm? Ja uczestniczyłem w regularnym zamachu stanu, a nie w jakichś "naruszeniach".

Nie musi mi JO diuk przypominać, pamiętam Wasze dokonania zbyt dobrze. Z drugiej jednak strony to dobrze, że uświadomił JO diuk młodsze pokolenie z kim ma do czynienia. Pech dla JO diuka, że zamachy stanu nie są w modzie.
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Kwazi 12 cze 2013, o 22:15

MAP napisał(a):Różnica jest taka, że Sejm nie jest słupią farmą JO diuka, a o standardy wypowiedzi w Sejmie toczono ostatnimi czasy ciężkie batalie.

JO diuk walczy o "standardy wypowiedzi" obrażając mnie i przy okazji posłów minionych kadencji Izby Poselskiej Sejmu. Zakładam, że ta skrajna nikczemność jest powodowana kompleksami JO diuka.

MAP napisał(a):Z drugiej jednak strony to dobrze, że uświadomił JO diuk młodsze pokolenie z kim ma do czynienia.

Teraz pozostaje tylko uświadomić to młodsze pokolenie kim na prawdę jest Marszałek Dworu.
NIE Jaśnie Oświecony

Następna strona

Powrót do Sala obrad