Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o wyrażenie zgody na powołanie sędziego

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Wniosek o wyrażenie zgody na powołanie sędziego

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 1 kwi 2013, o 09:04

Wysoka Izbo,

Wnoszę o wyrażenie zgody na powołanie przeze mnie na urząd sędziego Sądu Koronnego Mateusza Suszka.

Wielokrotny prefekt, niedawno złożony z urzędu. Z dużym doświadczeniem w wymiarze sprawiedliwości, niepopartym co prawda - jak w przypadku sędziego MAPa lub DŁ formalnym wykształceniem prawniczym, nie mniej - podobnie jak sędzia Czarnecki z doświadczeniem wirtualnym - i podobną role (czyli bardziej czynnik społecznym niż deliberowanie nad zawiłościami przepisów - dla Mateusza Suszka widzę w SK, co zresztą doskonale się sprawdza w praktyce, z tego co wiem od sędziów).

Sam kandydat zainteresowany jest sprawowaniem urzędu. Nadto - kadr potrzebujemy.
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Wniosek o wyrażenie zgody na powołanie sędziego

Postprzez kielbasa-krakowski 1 kwi 2013, o 11:05

Nie znam sędziego Czarneckiego. Wasza Wysokość może powiedzieć o kogo dokładnie chodzi? :)
Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski

Postprzez Michal_Feliks 1 kwi 2013, o 15:27

Piotr_II_Grzegorz napisał(a):Wysoka Izbo,

Wnoszę o wyrażenie zgody na powołanie przeze mnie na urząd sędziego Sądu Koronnego Mateusza Suszka.

Wielokrotny prefekt, niedawno złożony z urzędu. Z dużym doświadczeniem w wymiarze sprawiedliwości, niepopartym co prawda - jak w przypadku sędziego MAPa lub DŁ formalnym wykształceniem prawniczym, nie mniej - podobnie jak sędzia Czarnecki z doświadczeniem wirtualnym - i podobną role (czyli bardziej czynnik społecznym niż deliberowanie nad zawiłościami przepisów - dla Mateusza Suszka widzę w SK, co zresztą doskonale się sprawdza w praktyce, z tego co wiem od sędziów).

Sam kandydat zainteresowany jest sprawowaniem urzędu. Nadto - kadr potrzebujemy.

Wasza Książęca Mość,

Rozumiem, że to jest Prima Aprilis?
Bo jeśli tak, to żart się zdecydowanie nie udał.
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Trybunał Koronny

Postprzez Helwetyk 3 kwi 2013, o 20:09

Michal_Feliks napisał(a):Rozumiem, że to jest Prima Aprilis? Bo jeśli tak, to żart się zdecydowanie nie udał.

Nie widzę absolutnie niczego niestosownego w przedłożonej Sejmowi kandydaturze.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Karolina 3 kwi 2013, o 21:40

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,
WKW Marszałku!

Czy nie powinniśmy już przejść do pierwszego czytania?
Karolina Aleksandra

Królowa Seniorka Dreamlandu, Królowa Matka Elderlandu, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji
Karolina
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Michal_Feliks 3 kwi 2013, o 22:38

Powinniśmy, powinniśmy, jeszcze dziś przejdziemy.
emeryt
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Trybunał Koronny

Postprzez Michal_Feliks 3 kwi 2013, o 22:52

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

Przechodzimy do debaty nad wnioskiem o wyrażenie zgody na powołanie sędziego. Debata potrwa do 6 kwietnia, do godziny 23,55.

(—) Michał Feliks
emeryt
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Trybunał Koronny

Postprzez Michal_Feliks 4 kwi 2013, o 02:36

I od razu wypowiem się jako poseł.

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

Z oburzeniem przyjąłem kandydaturę byłego Prefekta Suszka na urząd Sędziego. Kandydat nie tylko nie ma kwalifikacji merytorycznych do pełnienia tego urzędu, co jeszcze dałoby się znieść. Znacznie ważniejsze jest, że jako Prefekt stał się symbolem zamordystycznej, cenzorskiej polityki ostatnich ekip rządzących (z wyłączeniem obalonego Rządu Ludowego).

Kandydat ma na swoim koncie między innymi aresztowanie posła i senatora (byłem tym senatorem ja, więc dobrze pamiętam) za treść ich wystąpień parlamentarnych, co stanowiło rażące naruszenie reguł cywilizowanego państwa. Ma również na koncie bezprawną ingerencję cenzorską w treść artykułów na stronie głównej. Usuwał je, bo ich zawartość niezgodna była z interesami jego partii. Oczywiście pretekstem była rzekoma zbyt niewielka objętość tekstu - pretekst jednak upadł gdy tylko tekst został powiększony, a kandydat nie przestał go cenzurować.

Osoba symbolizująca politykę szalejącej cenzury i łamiąca w przeszłości prawo ABSOLUTNIE nie może być Sędzią. Udało nam się zbudować Sąd, który mimo różnic politycznych między jego członkami działa dobrze i harmonijnie - bo w jego skład wchodzą ludzie nie budzący kontrowersji, o klarownej przeszłości i dużym autorytecie. Proponowany kandydat zniszczyłby tę staranną konstrukcję.

Będę głosował przeciw tej kandydaturze i do tego namawiam koleżanki i kolegów posłów. Kandydat jest osobą bardzo sympatyczną, ale nie rozpatrujemy tu kwestii realnego zaproszenia na urodzinki, tylko jednego z najpoważniejszych - a chyba po Księciu najpoważniejszego - sarmackich urzędów.

Liczę na ponadpartyjne poparcie w tej sprawie.
emeryt
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Trybunał Koronny

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 4 kwi 2013, o 07:47

kielbasa-krakowski napisał(a):Nie znam sędziego Czarneckiego. Wasza Wysokość może powiedzieć o kogo dokładnie chodzi? :)

Proszę wybaczyć. Kalisze mi się, z przyzwyczajenia, pomyliły.
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl

Postprzez suchy 4 kwi 2013, o 09:59

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

Po pierwsze - chciałbym podziękować WKMości za chęć powołania mnie na urząd sędziego. Z wymiarem sprawiedliwości jestem związany od długiego czasu, znam doskonale sarmackie prawo i uważam, że sprawdzę się na tym stanowisku. A przynajmniej będę się starał wykonywać swoje obowiązki jak najlepiej.

Po drugie - mógłbym oczywiście wchodzić w polemikę z panem Marszałkiem, ale nie miałoby to większego sensu - jest on do mnie osobiście uprzedzony. Ciekawym jest fakt, że pan Marszałek, chociaż rzekomo tyle razy bezprawnie przeciwko niemu występowałem, nigdy nie próbował szukać sprawiedliwości w sądzie... Prawda jest taka, że w czasie swojej pracy jako Prefekt Generalny NIGDY nie złamałem przepisów prawa, nie działałem bezprawnie. Świadczy o tym chociażby fakt, że prefektem byłem blisko dwa lata, a zmieniające się rządy nigdy nie podejmowały w tym czasie próby odwołania mnie ze stanowiska. Nawet przywołany przez pana Marszałka Rząd Ludowy.
Zawsze działałem w zgodzie z prawem i egzekwowałem jego przepisy, niezależnie od tego, czy chodziło o posła, senatora czy też partyjnego kolegę. Tak samo działałbym jako sędzia.

Z radością odpowiem na inne wątpliwości lub pytania pani i panów posłów.
kontradm. Mateusz von Thorn-Chojnacki, diuk Unisławowa
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Sala obrad