Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o rozpatrzen. rozporządz. w spr. ogłosz. st. wyjątk.

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Moderator: Prezydium Sejmu

Wniosek o rozpatrzen. rozporządz. w spr. ogłosz. st. wyjątk.

Postprzez Piotr III Łukasz 8 paź 2019, o 11:40

Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,

zwracam się z prośbą o rozpatrzenie i zatwierdzenie rozporządzenia w sprawie ogłoszenia stanu wyjątkowego.

Z różnych, nakładających się na siebie powodów, ale w większości związanych z moim życiem prywatnym, obsunęło się parę spraw, w tym najważniejsza - wybory do Sejmu. Poza tym, kilka pomniejszych, których przyczyn również jest kilka - w tym ogólna stagnacja. Chociaż jeszcze nie jestem w pełni sił, najwyższy czas wziąć się w garść i załatwić wszystko, co najważniejsze. Już się tworzy zmiana w ordynacji wyborczej (znaczne uproszczenie ogłaszania i kandydowania) i parę pomniejszych. W porozumieniu z Radą Ministrów, uprzejmie proszę Wysoką Izbę o zatwierdzenie rozporządzenia.
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów
Książę Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii

Re: Wniosek o rozpatrzen. rozporządz. w spr. ogłosz. st. wyj

Postprzez Santi Vilarte 8 paź 2019, o 20:15

WKM,
Wysoka Izbo,

zarządzam debatę nad uchwałą o treści:

Art. 1.
Na podstawie art. 19 Konstytucji Księstwa Sarmacji, Sejm zatwierdza rozporządzenie Księcia w sprawie ogłoszenia stanu wyjątkowego, w brzmieniu określonym w załączniku do uchwały.
Art. 2.
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Załącznikiem jest link podany w poście wyżej.

Debata potrwa do piątku, 11.10. godz. 22:00, chyba że będą stosowne wnioski o jej skrócenie.
@kaxiu @MaHi @defloriusz @LudwikTommo
Santiago Vilarte
Marszałek i poseł na Sejm
Minister Edukacji i Nauki
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Instytut Edukacji Sarmackiej
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Andronik 8 paź 2019, o 20:27

Nie jestem posłem, nie głosuję. Martwi mnie jednakże jeden przepis.

Książę wykonuje kompetencje, obowiązki i zadania Kanclerza do chwili powołania Kanclerza w trakcie kolejnej kadencji Sejmu.

Czy to będą obowiązki Kanclerza realizowane przez Regenta, czy przez Księcia rzeczywiście? Problem nie polega na braku Kanclerza, którego w obowiązkach skutecznie zastępuje jeden z obowiązkowych Podkanclerzych. Sarmacja nie ma Księcia, a potrzebuje Księcia. I nie piszę tego z przekąsem lub pretensją.
/—/ Andronik, Konsul Sclavinii

Zmęczony dekadencją liberalizmu?
Dołącz do Purpurowej Krucjaty.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 8 paź 2019, o 20:59

Wasza Książęca Mość!
Poważany Marszałku!

Mam te same wątpliwości co JKW Konsul Sclavinii oraz JWP Julian Fer at Atera, więc cytuje obie nurtujące i mnie wypowiedzi. Moje pierwsze pytanie brzmi, czy JKM będzie wwiązywał się z obowiązków Kanclerza skoro nie wywiązuje się z obowiązków Księcia? Dodam następne. Czy JKM jako Kanclerz nie sparaliżuje również prac Rządu, który jak by nie było działa dzieki ofiarnej pracy Podkanclerzego @JanuszekvHP?
Andronik napisał(a):
Nie jestem posłem, nie głosuję. Martwi mnie jednakże jeden przepis.

Książę wykonuje kompetencje, obowiązki i zadania Kanclerza do chwili powołania Kanclerza w trakcie kolejnej kadencji Sejmu.

Czy to będą obowiązki Kanclerza realizowane przez Regenta, czy przez Księcia rzeczywiście? Problem nie polega na braku Kanclerza, którego w obowiązkach skutecznie zastępuje jeden z obowiązkowych Podkanclerzych. Sarmacja nie ma
Księcia, a potrzebuje Księcia. I nie piszę tego z przekąsem lub pretensją.

Obrazek

(-) Laurencjusz MaHi at Atera
Poseł
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Piotr III Łukasz 9 paź 2019, o 10:54

Wasza Królewska Wysokość, Jaśnie Oświecony Pośle,
Poważany Panie Konsulu,

to ważne uwagi, które, oczywiście rozumiem. Są w pełni uzasadnione. Rzeczywiście, przez chwilę mnie nie było i nie powołałem Regenta - złożyły się na to dwie okoliczności prywatne. Wypadek drogowy i choroba. Niemniej, choroba swoje przesilenie minęła i spada, wypadek raczej się nie zdarzy - co wynika z samego prawdopodobieństwa.

Rozporządzenie mówi o księciu, i księcia ma na myśli, nie Regenta. Nie przewiduję obecnie żadnych nieobecności, jedyny czas oczekiwania jaki jest przewidywalny to z dnia na dzień, bo zamierzam być codziennie, bez wyjątków, chyba, że jakaś decyzja wymaga konsultacji / zatwierdzenia przez inny organ.

Na sytuacje nadzwyczajne, bo prawdopodobieństwo prawdopodobieństwem... też jest przewidziany scenariusz awaryjny, jednak nie przypuszczam, aby miał nastąpić. Szczególnie, że bardzo cenię wkład pracy Podkanclerzego i nie zamierzam wchodzić w jego kompetencje jako takie. Jedynym celem niniejszego rozporządzenia jest jak najszybsze opanowanie chaosu i uproszczenie niektórych procedur, dzięki czemu aparat administracyjny będzie mniej zajmujący i pozwoli łatwiej wykonywać różne obowiązki - co winno mieć przełożenie na samą aktywność aparatu.

Oczywiście jestem otwarty na wszelkie pytania i wątpliwości. Nie odbieram też, dobrze uzasadnianych uwag, jako pretensji - wręcz przeciwnie, jestem za nie wdzięczny.
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów
Książę Sarmacji
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii

Postprzez Santi Vilarte 9 paź 2019, o 18:13

Kluczowe w tym "okresie przejściowym" będzie właśnie, żeby rząd wykonywał swoje funkcje administracyjne sprawnie. Wszelkie rozpatrywanie wniosków i pism...Liczę, będzie to zostawione Podkanclerzemu w takim zakresie, w jakim to wykonywał do tej pory. Liczę też na sprawne przeprowadzenie procesu wyborczego.
Znaleźliśmy się w dołku, ale wcześniej był to dołek stricte aktywnościowy (sierpień i 2/3 całej aktywności sarmackiej przypadające na Hasseland), natomiast po braku terminowego ogłoszenia wyborów stał się dołkiem instytucjonalnym, że tak powiem. Generalnie popieram ten akt, natomiast mam nadzieję, że w razie dłuższych nieobecności w przyszłości - w miarę możliwości - będzie o tym info do kogoś.
Santiago Vilarte
Marszałek i poseł na Sejm
Minister Edukacji i Nauki
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Instytut Edukacji Sarmackiej
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Laurencjusz 9 paź 2019, o 19:41

Santi Vilarte napisał(a):
Kluczowe w tym "okresie przejściowym" będzie właśnie, żeby rząd wykonywał swoje funkcje administracyjne sprawnie. Wszelkie rozpatrywanie wniosków i pism...Liczę, będzie to zostawione Podkanclerzemu w takim zakresie, w jakim to wykonywał do tej pory. Liczę też na sprawne przeprowadzenie procesu wyborczego.

Mam dokładnie ten sam kąt widzenia w tej sprawie, więc proszę mi wybaczyć, ale swój czas spożytkuję w innym miejscu.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Michal_Feliks 9 paź 2019, o 22:31

Wasza Ksiazeca Mosc,
Panie Marszalku,
Wysoka Izbo,

W debacie udzialu nie wezme, sprawe uznaje za przedyskutowana na kanalach prywatno-konnych :)
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez kaxiu 10 paź 2019, o 15:11

WKM, Panie Marszałku, Koledzy,

Trupa jakoś trzeba reanimować i proponowane rozporządzenie stanowi na to jakiś pomysł. Nikt lepszego nie przedstawił, więc pozostaje mi poprzeć i zaapelować o skrócenie debaty.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez AFvTD 10 paź 2019, o 20:08

WKM
Marszałku
Posłowie

Proponuję, aby zamiast czynić cuda, mające na celu jak najdłuższe przedłużenie kadencji tego Sejmu, o zarządzenie wyborów Sejmowych i wybranie nowego Sejmu i nowego Kanclerza. Obecnie cała sytuacja chyba obraca się wokół tego, że wybory nie zostały zarządzone na czas. Może pora przynajmniej przyznać się do narobienia sobie zaległości i spróbować je nadrobić? Tak jak poprzednicy zauważyli, brakuje nam Księcia, a nie kogokolwiek innego.
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Następna strona

Powrót do Sala obrad Sejmu