Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o zgodę na pozbawienie obywatelstwa

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Moderator: Prezydium Sejmu

Wniosek o zgodę na pozbawienie obywatelstwa

Postprzez Piotr III Łukasz 21 maja 2019, o 18:39

Panie Marszałku,
Wysoka Izbo!

Na podstawie artykułu ósmego Ustawy Sejmu nr 208 o obywatelstwie sarmackim, zwracam się do Wysokiej Izby z wnioskiem o zgodę na pozbawienie obywatelstwa Księstwa Sarmacji Pana Jarosława Wawrzyniaka (AG644). W moim rozumieniu i opinii, ów Pan wielokrotnie złamał rotę przysięgi obywatelskiej, w przedmiocie tak dobra rzeczypospolitej sarmackiej, jak i przestrzegania prawa. Wypowiedzi tego Pana są niezwykle wulgarne, wielokrotne i zamierzone. Nie wyobrażam sobie, aby ktoś, kto posługuje się publicznie takim językiem i tak jątrzy przeciwko innym obywatelom Księstwa, mógł nadal obywatelem pozostawać.

Mogę przedstawić wyciąg wypowiedzi tego pana, jednakże wolałbym wówczas mieć możliwość przedstawienia ich posłom, którzy tego sobie zażyczą ze względu na używany tam język. Niedawno pan ten został skazany, jednakże żadna z jego reakcji nie zapowiadała socjalizacji i, jak się okazało, można było słusznie domniemywać, że nie zmieni swego postępowania. Obecnie nic się nie zmienia.

W związku z powyższym, wnoszę jak na wstępie.
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Książę Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii

Re: Wniosek o zgodę na pozbawienie obywatelstwa

Postprzez AFvTD 21 maja 2019, o 20:19

Wasza Książęca Mość
Wysoka Izbo

Informuję o rozpoczęciu pierwszego czytania. Przedmiotem debaty będzie uchwała o następującej treści

Uchwała Sejmu w sprawie wyrażenia zgody na pozbawienie obywatelstwa Księstwa Sarmacji

Na podstawie art. 8. Ustawy Sejmu o obywatelstwie sarmackim Sejm Księstwa Sarmacji wyraża zgodę na odebranie obywatelstwa Księstwa Sarmacji Jarosławowi Wawrzyniakowi (AG644)

Debata potrwa 5 dni, tj. do 26 maja do godziny 21:20, przy czym zastrzegam sobie prawo do skrócenia jej w przypadku braku debaty jednakże nie wcześniej niż 23 maja.
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez Peter West 23 maja 2019, o 13:39

Wasza Książęca Mość,
Szanowny Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,
Niejednokrotnie byłem świadkiem wulgarnych i niedopuszczalnych zachowań Pana Wawrzyniaka. Próbuje wysmiac podstawowe prawa, na których opiera się nasz naród.
Uważam, że pozbawienie obywatelstwa jest słuszna decyzją. Pan Wawrzyniak nadal pozostanie mieszkańcem, więc gdyby kiedyś poprawił swoje zachowanie będzie mile widziany w Sarmackiej wspólnocie.
(-) Peter West
Burmistrz Miasta Harz

Obrazek
Starosarmacja

Postprzez AFvTD 23 maja 2019, o 15:14

Wasza Książęca Mość
Wysoka Izbo

Zachowanie Jarosława Wawrzyniaka niejednokrotnie łamało wszelkie zasady moralne, dawało się we znaki wielu osobom, które czasem niejednokrotnie pojawiały się w tej sprawie przed Trybunałem Koronnym. Obelgi o podłożu seksualnym pojawiały się w słowach Jarosława zdecydowanie zbyt często. Ostatnie miesiące spędził na aresztowaniach związanych z łamaniem zasad współżycia społecznego. Sam również byłem ofiarą ataków personalnych ze strony pana Wawrzyniaka i z przyjemnością odebrałbym mu obywatelstwo z własnej inicjatywy - gdybym tylko posiadał taką prerogatywę. Możliwe jest również, że zamieszczane przez pana Wawrzyniaka wypowiedzi, jak również wulgarny podpis nie tylko zdegustowało wiele osób w Księstwie, ale również odstraszyło potencjalnych obywateli.

Myślę, że jest to wystarczający powód, aby wyrazić zgodę na pozbawienie obywatelstwa.

Jednocześnie składam wniosek formalny o skrócenie pierwszego czytania. Sądzę, że sprawa jest na tyle prosta, że nie ma co zastanawiać się nad nią dłużej.
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez TvHB 23 maja 2019, o 17:13

Wasza Książęca Mość
Panie Marszałku
Wysoka Izbo
Uważam, że zachowanie Pana Wawrzyniaka jest nieodpowiednie i żałosne. Przyznam się, że próbowałem drogą prywatną przekonać Pana Wawrzyniaka, by porzucił to czasochłonne zajęcie, bo nie ma ono sensu. Nawet nie miał tej satysfakcji, by wszyscy zobaczyli jak obraża tak ważne osobistości (ich nazwiska widnieją m. in
w jego podpisie). Nie widzę żadnych niezgodności z prawem państwowym w wprowadzeniu tej Uchwały. Ze względu na bezsens tej sprawy proszę, by nie marnować tak cennego czasu. Jak mój przedmówca składam wniosek o skrócenie pierwszego czytania.
kapral Taddeo von Hippogriff-Piccolomini SJ
Opat Teplicki
Komendant Teutońskiej Lwiej Gwardii Królewskiej
Dziekan Teutońskiego Instytutu Historycznego
Królestwo Teutonii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Powrót do Sala obrad