Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wybór ATK – Januszek von Hippogriff-Pałasz

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Moderator: Prezydium Sejmu

Wybór ATK – Januszek von Hippogriff-Pałasz

Postprzez anglov 7 lut 2019, o 18:05

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

na podstawie art. art. 7a ust. 4 Ustawy Sejmu nr 314 - Regulamin Sejmu, w związku ze zgłoszoną kandydaturą, rozpoczynam wysłuchanie kandydata na Asesora Trybunału Koronnego.

Wysłuchanie potrwa 3 dni, tj. do 10.02 do godz. 18:30. Zapraszam, by Januszek von Hippogriff-Pałasz przedstawił swoją kandydaturę, a Wysoką Izbę do zadawania pytań.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Re: Wybór ATK – Januszek von Hippogriff-Pałasz

Postprzez Januszek vH-P 7 lut 2019, o 20:55

JKW Marszałku
Wysoka Izbo

Kandyduję na urząd ATK po raz drugi (Link do I). Jak wiemy za pierwszym razem nie zostałem wybrany. Pojawili się "lepsi" kandydaci i wziąłem do serca komentarz wielmożnego Alfreda Fabiana von Tehen-Dżeka odnośnie mojej kandydatury. Jednak zobaczyłem, że dwójka byłych już ATK-wielmożny Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste oraz JKM Konrad Jakub zrezygnowali ze swoich stanowisk i podjąłem decyzję o ponowieniu próby do zostania ATK. Władza sądownicza, a jest nią niewątpliwie TK, potrzebuje aktywnych, pełnych energii, chętnych do pracy i poznania prawa obywateli. Jestem wstanie pomimo braku doświadczenia i młodego wieku w Sarmacji unieść ciężar i wypełniać obowiązki ATK.
Czekam na pytania na które postaram się odpowiedzieć jak najlepiej.
Dziękuje za wysłuchanie.
(-) Kapral Januszek von Hippogriff-Pałasz
Kawaler Sarmacki,
Magister medycyny net.
X. Prałat Jezuita w Rotrii.

Więcej informacji na moim profilu. Chcesz, zobacz!
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez AFvTD 8 lut 2019, o 18:12

Wysoka Izbo
Szanowny Kandydacie

Cieszę się, że ponownie decyduje się kawaler na podjęcie funkcji w Trybunale Koronnym. Pomimo to nadal mam wątpliwości do pańskiej kandydatury. Jest poważany już dosyć znaną twarzą, pełni PP różne funkcje samorządowe (Burmistrz Książęcego Miasta Grodzisk, aktywny udział w życiu Królestwa Hasselandu - między innymi jako senator hasselandzki, członek Partii Rozwoju i inne). W związku z tym nasuwają się dwa pytania:

Czy nie będzie brakowało czasu na pełnienie wszystkich obowiązków?

Czy w związku z objęciem funkcji ATK zamierza poważany zrezygnować na pewien czas z działalności politycznej w Księstwie Sarmacji - m.in. z bycia członkiem Partii Rozwoju?

Poza tym ostatnio byliśmy świadkami wielu niefortunnych zdarzeń, które nieśmiało mogę nazwać przekleństwem "wysokich urzędów". Mam tutaj na myśli chociażby Alexa Joego, który niedługo po objęciu funkcji ministra w gabinecie barona Andrzeja Swarzewskiego rozpłynął się w powietrzu. W moim odczuciu rodzi się obawa o utratę tak zaangażowanego obywatela.

Na koniec, pozwolę sobie na trochę "luźniejsze pytanie". Jaki powinien być "dobry" wyrok. Do jakich szablonów, standardów będzie odnosił się poważany podczas orzekania, zanim będzie kawaler w stanie samodzielnie napisać pełny wyrok razem z uzasadnieniem. Jak długiego czasu będzie potrzebował poważany na przemyślenie sprawy? - Za przykładową proszę użyć tej

Z wyrazami szacunku
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 8 lut 2019, o 18:42

Oj tam Pan Poseł Alfred się czepia, ledwo 3 tygodnie się skład zbiera :D dajcie im czas 6 miesięcy. No i kolejne 6 na napisanie orzeczenia :D
Jarosław Wawrzyniak
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Januszek vH-P 8 lut 2019, o 19:40

JKW Marszałku
Wysoka Izbo
Wielmożny Panie Pośle

Już spieszę z odpowiedzią. :) Postaram się krótko i na temat.
AFvTD napisał(a):Czy nie będzie brakowało czasu na pełnienie wszystkich obowiązków?

Myślę, że nie. Moja aktywność+poświęcenie do pracy są na tyle dobre, że czasu mi zostaje dużo.
AFvTD napisał(a):Czy w związku z objęciem funkcji ATK zamierza poważany zrezygnować na pewien czas z działalności politycznej w Księstwie Sarmacji - m.in. z bycia członkiem Partii Rozwoju?

Członkiem Partii Rozwoju zostanę. Nie widzę potrzeby opuszczania jej, już na zaś odpowiem, że partia nie będzie wpływać na moją ewentualną pracę jako ATK. Odnośnie życia politycznego to zamierzam na razie pracować w samorządach. Mam nadzieję, że kadencja RM ani sejmu się szybko nie skończy.
AFvTD napisał(a):Poza tym ostatnio byliśmy świadkami wielu niefortunnych zdarzeń, które nieśmiało mogę nazwać przekleństwem "wysokich urzędów". Mam tutaj na myśli chociażby Alexa Joego, który niedługo po objęciu funkcji ministra w gabinecie barona Andrzeja Swarzewskiego rozpłynął się w powietrzu. W moim odczuciu rodzi się obawa o utratę tak zaangażowanego obywatela.

Na szczęście mam codziennie choć 15 minut (a czasem nawet 3 godziny) kiedy jestem na Sarmacji. Nie zaginę, gdyż Sarmacja jest dla mnie całkiem ważna. Rozumiem różne przypadki (np.sesje itp.), ale mi się nie przytrafiają.
AFvTD napisał(a):Jaki powinien być "dobry" wyrok. Do jakich szablonów, standardów będzie odnosił się poważany podczas orzekania, zanim będzie kawaler w stanie samodzielnie napisać pełny wyrok razem z uzasadnieniem. Jak długiego czasu będzie potrzebował poważany na przemyślenie sprawy? - Za przykładową proszę użyć tej
Ciągle przeglądam sprawy w TK i obserwuje sposób formułowania wyroków itp. Czytam i staram się zapamiętywać oraz łączyć te informacje wraz z Ustawą Sejmu nr 317 Kodeks postępowania przed Trybunałem Koronnym.
Myślę, że na przemyślenie sprawy będę potrzebował od 2 dni do 5 dni. W zależności od ważności, zawiłości sprawy.
A jaki powinienem być dobry wyrok? Myślę, że rzeczowy, zrozumiały, ostateczny oraz poparty prawem.

Dziękuje za pytanie. W razie wątpliwości zapraszam do dalszego zadawania pytań. Postaram się odpowiedzieć.
Kawaler Sarmacki,
Magister medycyny net.

Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny

Postprzez Januszek vH-P 12 lut 2019, o 18:55

Poważany Regencie
WKW Marszałku
Wysoka Izbo

Składam wniosek o odrzucenie mojej kandydatury na ATK.
Kawaler Sarmacki,
Magister medycyny net.

Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny

Postprzez anglov 12 lut 2019, o 19:19

Januszek von H-P napisał(a):Poważany Regencie
WKW Marszałku
Wysoka Izbo

Szanowny Panie,

czy mam powyższe traktować jako wycofanie kandydatury?

Mimo iż termin pierwszego czytania się zakończył, dalsze procedowanie kandydatury uzależniam od odpowiedzi na powyższe pytanie.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Januszek vH-P 12 lut 2019, o 19:47

anglov napisał(a):
Januszek von H-P napisał(a):Poważany Regencie
WKW Marszałku
Wysoka Izbo

Szanowny Panie,

czy mam powyższe traktować jako wycofanie kandydatury?

Mimo iż termin pierwszego czytania się zakończył, dalsze procedowanie kandydatury uzależniam od odpowiedzi na powyższe pytanie.

Tak. Można tak traktować.
Kawaler Sarmacki,
Magister medycyny net.

Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny

Postprzez anglov 12 lut 2019, o 19:58

Wobec wycofania kandydatury, dalsze procedowanie wniosku uważam za bezcelowe. Zamykam wysłuchanie kandydata bez dalszego procedowania.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Powrót do Sala obrad