Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Mowa tronowa JKM Piotra III Łukasza

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Moderator: Prezydium Sejmu

Mowa tronowa JKM Piotra III Łukasza

Postprzez Zombiakov 8 sty 2019, o 12:21

Wasza Książęca Mość!
Wysoka Izbo!

Mam zaszczy powitać w sejmowym gmachu Jego Książęcą Mość Piotra III Łukasza, Księcia Sarmacji. Zapraszam do wysłuchania mowy tronowej, krótkiej ale głębokiej refleksji oraz owartej dyskusji.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja
Sejm Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów

Re: Mowa tronowa JKM Piotra III Łukasza

Postprzez Piotr III Łukasz 8 sty 2019, o 13:06

Panie Marszałku!
Wysoka Izbo!
Szanowni Goście!

Już po raz drugi mam okazję wygłaszać mowę tronową w tym szacownym gmachu. Pierwsza, w pierwszych dniach panowania, była zapewne nieco chaotyczna – takie dni nie sprzyjają spokojowi, zbyt wiele dzieje się na raz. Dzisiaj jest już trochę inaczej, emocje zdążyły ostygnąć, zdążyłem wdrożyć się w procesy administracyjne i choć ciągle się uczę, jest coraz lepiej.

Nie zmienia się moja radość, gdy widzę Państwa w Sejmie. Aktywnych Obywateli, którzy chcą zmieniać Księstwo, prowadzić je ku lepszym rozwiązaniom, ku większej aktywności. Dzisiaj również chcę Państwa zapewnić o wsparciu, życzliwości i zaangażowaniu Dworu.

Szanowni Państwo,

poprzednio, deklarując wsparcie i wspólną pracę, miałem właśnie to na myśli, ale bez jakiegoś szczególnego planu. Tym razem jest nieco inaczej. Dysponując inicjatywą ustawodawczą, będę prosił Sejm o wsparcie dla kilku moich projektów. Pierwszy jest już w trakcie „wygładzania”, za co dziękuję wszystkim osobom, które ze mną współpracują.

Liczę na to, że wspólnie uda nam się budować Księstwo i nie dopuścić do tego, aby pojawiało się uzasadnione zwątpienie w naszą aktywność.

Chciałbym powiedzieć jeszcze kilka słów na temat budowanego systemu gospodarczego. Zręby są już gotowe. Przez zręby rozumem system zarządzania użytkownikiem oraz położenie w przestrzeni 3D. Stąd właśnie moja prośba o kartograficzne przedstawienie Księstwa Sarmacji i krajów sąsiadujących. W tej chwili zastanawiam się nad możliwością dodania jakiegoś niewielkiego edytora, aby więcej osób mogło dodawać miejsca geograficzne – co na pewno przyspieszyłoby projekt i uaktualniło. W każdym razie, niezależnie od tej decyzji, prace posuwają się do przodu.

Wstępnie, system gospodarczy, poprzez swoje rozwiązania, nie będzie powiązany z legislacją Księstwa, dzięki czemu będziemy mogli dopasować parametry a dopiero potem – jeżeli zabawa będzie dobra i będzie się to podobało, połączymy system Księstwa razem z gospodarczym.

Mam nadzieję, że prace Sejmu, współpraca z Rządem, wybór Kanclerza, że to wszystko będzie działało sprawniej. Gratuluję raz jeszcze, cieszę się, że widzę Państwa w Sejmie, pozostańcie w spokoju, niech Was prowadzi dobro Księstwa.

(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Książę Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Trybunał Koronny
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Zombiakov 8 sty 2019, o 17:42

Wasza Książęca Mość,

Dziękuję za wygłoszenie zwięzłej i konkretnej mowy. Na pewno wszystkim nam biją mocniej serca na myśl o nowym systemie. Chciałem jednak zahaczyć o kwestię planowanej inicjatywy ustawodawczej.

Piotr III Łukasz napisał(a):poprzednio, deklarując wsparcie i wspólną pracę, miałem właśnie to na myśli, ale bez jakiegoś szczególnego planu. Tym razem jest nieco inaczej. Dysponując inicjatywą ustawodawczą, będę prosił Sejm o wsparcie dla kilku moich projektów. Pierwszy jest już w trakcie „wygładzania”, za co dziękuję wszystkim osobom, które ze mną współpracują.

Nie wiem jakiej natury to projekty ale skoro wymagają wygładzania to zgaduję, że nie są to korekty językowe :)
W sytuacji w której już znamy prawdopodbny skład rządu chciałbym prosić o zasygnalizowanie tworzącej się koalicji głównych założeń proponowanych zmian.

Ale oczywiście nie jest bezwzględnie konieczne i możemy zacząć dyskusję gdy projekt się pojawi już w swojej pierwszej ostatecznej formie.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Starosarmacja
Sejm Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów

Postprzez Piotr III Łukasz 8 sty 2019, o 17:55

Zombiakov napisał(a):Nie wiem jakiej natury to projekty ale skoro wymagają wygładzania to zgaduję, że nie są to korekty językowe :)

Panie Marszałku,
jest mi niezmiernie przykro, iż wychodzę na osobę o dosyć nieskomplikowanej myśli legislacyjnej, bowiem tak, chodzi o korekty językowe :) Nie mam dużego doświadczenia prawniczego, wolę poprosić o konsultację osoby, które znają się na tym lepiej ode mnie - stąd pomoc.

Zombiakov napisał(a):W sytuacji w której już znamy prawdopodbny skład rządu chciałbym prosić o zasygnalizowanie tworzącej się koalicji głównych założeń proponowanych zmian.

Panie Marszałku, pierwszy projekt (resztę sam sobie precyzuję) to drobne korekty opłat i podatków, nic niezwykłego, ani nie wprowadzającego rewolucji, wobec czego pozwolę sobie przedstawić projekt już w trakcie normalnej pracy Izby. Oczywiście z uzasadnieniem i otwartością.
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Zombiakov 8 sty 2019, o 20:21

Wasza Książęca Mość,

Piotr III Łukasz napisał(a):pierwszy projekt (resztę sam sobie precyzuję) to drobne korekty opłat i podatków

W związku z rządową rolą do której się przymierzam leży to w centrum mojego zainteresowania. Będę czekał z niecierpliwością :)
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Starosarmacja
Sejm Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów

Postprzez Piotr III Łukasz 8 sty 2019, o 20:26

Przy okazji, ponieważ RM praktycznie nie ma, pozwoliłem sobie ustawić odpowiednie rangi na forum dla Panów Posłów i Pana Marszałka Seniora, gdyby się coś nie zgadzało, proszę dać znać
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Antoni 8 sty 2019, o 21:15

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

bardzo mnie cieszy powyższa informacja - dobrze słyszeć, że prace trwają i wchodzą na coraz bardziej zaawansowane poziomy. Ze swojej strony życzę powodzenia oraz oferuję swoje wsparcie (może nie informatyczne, ale ogólnoekonomiczne), jeżeli Wasza Książęca Mość tylko takiego wsparcia będzie potrzebował.

Pragnę również wspomnieć, że jako poseł, który sprawuje swoją funkcję po raz pierwszy w Księstwie Sarmacji, bardzo się cieszę na współpracę z Waszą Książęcą Mością z pozycji poselskiej. Liczę na sprawną kooperację oraz wspólne dbanie o Sarmację razem z wszystkimi Panami Posłami oraz przyszłą Radą Ministrów.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Powrót do Sala obrad