Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[Wybór ATK] Seweryn Siepacz-Rębajło

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Moderator: Prezydium Sejmu

[Wybór ATK] Seweryn Siepacz-Rębajło

Postprzez RCA 8 lis 2018, o 16:54

Wysoka Izbo,

w związku ze złożoną przez pana Seweryna Siepacza-Rębajłę kandydatury na stanowisko Asesora Trybunału Koronnego, na podstawie art. 7a ust. 4 Ustawy Sejmu nr 314 - Regulamin Sejmu zarządzam wysłuchanie kandydata.

Wysłuchanie potrwa 72 godziny, jednak zastrzegam sobie prawo do skrócenia go po 48 godzinach jeśli nikt nie weźmie w nim aktywnego udziału.

W tym miejscu chcę przypomnieć pytania, które kandydatowi zadała już posłanka Aurelius-Sedrovski:
Jak przedstawia się Pańska znajomość w sarmackim prawie?
Jak wygląda dostępność w obecnej chwili oraz jaka się zapowiada na kolejne tygodnie/miesiące?
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Re: [Wybór ATK] Seweryn Siepacz-Rębajło

Postprzez Seweryn 8 lis 2018, o 17:51

Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,

dziękuję za sprawne zarządzenie wysłuchania i tym samym niezwłocznie przystępuję do udzielenia odpowiedzi na pytania JO Posłanki.

Jak przedstawia się Pańska znajomość w sarmackim prawie?

Dobrze. Kilkukrotnie przeczytałem obowiązujące w sarmackim prawie akty normatywnie, a poza tym pełniłem funkcję asesora w przeszłości. Niemniej jednak, w mojej ocenie, najistotniejsze jest sprawne poruszanie się po Dzienniku Praw, a także posiadanie podstawowej wiedzy prawniczej, co wyraża się w takich pojęciach jak np.: norma prawna, rozróżnianie tychże norm, hierarchia aktów prawnych, rodzaje przepisów, znajomość reguł kolizyjnych, system prawa, pojęcie wykładni prawa itd. Realnie studiuję administrację, dzięki czemu taką wiedzę posiadam i stale ją zwiększam.

Jak wygląda dostępność w obecnej chwili oraz jaka się zapowiada na kolejne tygodnie/miesiące?Jak wygląda dostępność w obecnej chwili oraz jaka się zapowiada na kolejne tygodnie/miesiące?

Nie przewiduję w najbliższym czasie możliwości wystąpienia deficytu czasowego. Jeśli zostanę przez Wysoką Izbę wybrany, to będzie to jedyna funkcja publiczna, jaką będę w Księstwie Sarmacji pełnił, dlatego szansa wystąpienia zjawiska takiego jak np. np. wypalenie/przemęczenie działalnością w mikronacjach jest minimalna.

W razie potrzeby pozostaję do dyspozycji Wysokiej Izby.
(—) Seweryn Siepacz-Rębajło
Asesor Trybunału Koronnego
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny
Konsulat Sclavinii

Postprzez RCA 8 lis 2018, o 18:01

Wysoka Izbo!
Szanowny Kandydacie!

Ma Pan za sobą dość długą, i niestety powtarzającą się, historię porzucania pełnionych funkcji w trakcie kadencji. Jaką daje nam Pan gwarancję na to, że tym razem "wysiedzi" Pan i będzie pełnić funkcję do końca przewidzianego prawem czasu (marzec 2019)? Proszę mnie nie zrozumieć źle, moja jedyna obawa związana jest właśnie z tym, merytorycznie nie mam Panu nic do zarzucenia i jestem pewien, że będzie Pan świetnym asesorem, tylko właśnie... będzie Pan w ogóle?
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Seweryn 8 lis 2018, o 18:34

RCA napisał(a):
Jaką daje nam Pan gwarancję na to, że tym razem "wysiedzi" Pan i będzie pełnić funkcję do końca przewidzianego prawem czasu (marzec 2019)? Proszę mnie nie zrozumieć, moja jedyna obawa związana jest właśnie z tym, merytorycznie nie mam Panu nic do zarzucenia i jestem pewien, że będzie Pan świetnym asesorem, tylko właśnie... będzie Pan w ogóle?

Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,

zdaję sobie sprawę z tych obaw, dlatego też deklaruję w gmachu Wysokiej Izby, że nie podejmę innej funkcji publicznej na czas trwania kadencji, co z pewnością pozwoli mi wytrwać do jej końca.
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny
Konsulat Sclavinii

Postprzez RCA 10 lis 2018, o 06:38

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, iż jeśli do debaty nie włączą się Posłanki i Posłowie z kolejnymi pytaniami, to dzisiejszego wieczora, za 12 godzin, zakończę wysłuchanie kandydata, sporządzę projekt uchwały i poddam ją pod głosowanie. Zachęcam do dyskusji z kandydatem.
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez RCA 11 lis 2018, o 19:17

Wysoka Izbo.

Zgodnie z zapowiedzią, chociaż dobę później niż zapowiadałem (za co przepraszam), kończę wysłuchanie kandydata.

Niniejszym przedkładam Wysokiej Izbie projekt uchwały i poddaję ją pod głosowanie.

Uchwała Sejmu w sprawie wyboru Asesora Trybunału Koronnego
§ 1.

Na podstawie art. 32ha. ust. 2. Konstytucji Księstwa Sarmacji, Sejm wybiera

Seweryna Siepacza-Rębajłę (AG763)

na stanowisko Asesora Trybunału Koronnego, na czteromiesięczną kadencję.
§ 2.

Uchwała wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Głosowanie potrwa trzy doby, a głos można oddawać za pośrednictwem maszynki do głosowania.
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Seweryn 12 lis 2018, o 11:56

Korzystając z okazji przed zamknięciem wątku, dziękuję Wysokiej Izbie za ponowne obdarzenie mnie zaufaniem.

Z wyrazami szacunku,
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny
Konsulat Sclavinii

Postprzez RCA 12 lis 2018, o 15:58

Wysoka Izbo.

W związku z faktem oddania głosów przez wszystkich deputowanych, na podstawie stosownych przepisów Ustawy Sejmu nr 314 — Regulaminu Sejmu postanowiłem o skróceniu II czytania i zakończeniu głosowania.

W głosowaniu za wyborem pana Seweryna Siepacza-Rębajły oddano 4 głosy, oddano również 1 głos wstrzymujący się.

Stwierdzam, że Sejm dokonał wyboru pana Seweryna Siepacza-Rębajły na stanowisko Asesora TK.

Stosowna uchwała znajduje się już w DP i została przekazana na ręce Marszałka Trybunału i Kanclerza.
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Powrót do Sala obrad Sejmu