Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Mowa Tronowa JKM Piotra III Łukasza

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Moderator: Prezydium Sejmu

Mowa Tronowa JKM Piotra III Łukasza

Postprzez RCA 8 lis 2018, o 17:18

Wasza Książęca Mość!
Wysoka Izbo!

Jest mi niezmiernie miło powitać w naszych progach Jego Książęcą Mość Piotra III Łukasza, Księcia Sarmacji. Zapraszam Panie i Panów Posłów do zajęcia miejsc, gości do zachowania skupienia i ciszy, a Waszą Książęcą Mość o zabranie głosu.

Mównica jest Wasza Wasza Książęca Mość.
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Re: Mowa Tronowa JKM Piotra III Łukasza

Postprzez VAT 9 lis 2018, o 13:28

Wyprowadzony przez kilkunastoma minutami przez straż marszałkowską po swoim nieopatrznym pytaniu (zadanym - jak sądził - cicho i dyskretnie, lecz - jak się okazało - wystarczająco donośnie, by dotrzeć do uszu Marszałka Sejmu i wywołać jego irytację) Marszałek Trybunału Koronnego, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, wraca ze spuszoną głową na salę sejmową i ponownie zasiada na galerii dla gości. Już wie, że nie był to jeszcze czas na oklaski, wobec czego robi jedyną rozsądną w danej chwili rzecz - w ciszy i skupieniu siada na miejscu i kontempluje Powagę pustej mównicy.
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Trybunał Koronny
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez RCA 9 lis 2018, o 20:29

Szanowni Państwo,

Mowa Tronowa JKM Piotra III Łukasza nieco się opóźnia, i tu winnym jest akurat zwyczajnie real. Cytując: "Deploy na proda w piątek, brzmi jak żart". Całkowicie rozumiem w tym wypadku Jego Książęcą Mość i bardzo Państwa proszę o jeszcze odrobinę cierpliwości. Wciąż, niezależnie od zmieniającej się sytuacji, real ma przed naszą grą pierwszeństwo. Zawsze będzie miał.

Bądźmy cierpliwi.
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr III Łukasz 10 lis 2018, o 20:05

Panie Marszałku!
Wysoka Izbo!

Przede wszystkim, chciałbym powiedzieć, że Wam nie zazdroszczę. Wzięliście na siebie odpowiedzialność za kształt Państwa, za nasze prawo, za przepisy, których będziemy przestrzegać. Liczę na to, że Wasza mądrość i doświadczenie, może nam tylko pomóc.

Gratuluję Wam wyboru. Szczególnie Panu Marszałkowi, w pojedynkę zgarnąć dwa mandaty, to wyczyn nie lada. I problem dla komisji, choć, jak się okazało, udało się z niego szybko wybrnąć. Obyśmy więcej takich problemów mieli, bo było nie było - jest to aktywność.

Panie Marszałku, Wysoka Izbo!

Chciałbym Państwa zapewnić o swoim wsparciu, o życzliwości i o tym, że Dwór z uwagą i zaangażowaniem będzie przyglądał się pracom Sejmu. Liczę również na owocną współpracę w ramach budowanego systemu gospodarczego. Na początku system będzie budowany jakby wewnętrznie, jednak liczę na to, że wiele jego aspektów będzie obudowane obowiązującym prawem, w końcu ma to być nasza wspólna zabawa.

Mamy przed sobą trudne czasy, ale nie są to czasy niezwykłe. Wierzę, że nasze trudności są przejściowe, że uda się je przezwyciężyć i że wspólnie odbudujemy Księstwo Sarmacji wielkim i aktywnym, jednocześnie zapewniając miejsce na kultywowanie tradycji wszystkich Samorządów, które zechciały wspólnie z nami budować Księstwo.

Gratuluję raz jeszcze, cieszę się, że widzę Państwa w Sejmie,
pozostańcie w spokoju, niech Was prowadzi dobro Księstwa

Piotr III Łukasz

książę Sarmacji,
król Hasselandu i Sclavinii,
suweren Teutonii, etc.
Rada Nauki
Książę Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr III Łukasz 10 lis 2018, o 20:05

Od siebie prywatnie zaś chciałbym bardzo Was przeprosić za opóźnienie i podziękować za cierpliwość. Dotychczas hasło "deploy w piątek na produkcję" widziałem tylko w memach. W zeszłym tygodniu zobaczyłem w mitycznym realu. I się, oczywiście, posypało. A ja za ten projekt byłem odpowiedzialny. Co mi się udało to fakt, że jednoznacznie winnym posypania się była infrastruktura produkcyjna a nie zespół programistów, czy też ja.
(—) Piotr III Łukasz

książę Księstwa Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Rada Nauki
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez RCA 11 lis 2018, o 19:12

Wasza Książęca Mość!

Bardzo dziękuję za dobre słowa, słowa otuchy i przekazane życzenia. Wysoką Izbę zachęcam do dyskusji w tym wątku na temat słów Jego Książęcej Mości. Wątek pozostawię otwarty przez kolejne 48 godzin.

Z wyrazami szacunku.
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Kristian Arped 11 lis 2018, o 21:29

Piotr III Łukasz napisał(a):Liczę również na owocną współpracę w ramach budowanego systemu gospodarczego. Na początku system będzie budowany jakby wewnętrznie, jednak liczę na to, że wiele jego aspektów będzie obudowane obowiązującym prawem, w końcu ma to być nasza wspólna zabawa.

Wasza Książęca Mość,

gdzie (jeżeli została już taka informacja opublikowana) lub kiedy (w przeciwnym przypadku) będziemy w stanie zapoznać się z proponowanymi rozwiązaniami dot. licencji, na której zapowiadany system gospodarczy ma zostać Księstwu udostępniony? Czy można prosić wytłumaczenie, co Wasza Książęca Mość rozumie przez to, że system będzie budowany „jakby wewnętrznie”?
Obrazek

K+N+B 2017
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Rada Nauki

Postprzez Piotr III Łukasz 13 lis 2018, o 08:37

Kristian Arped napisał(a):Wasza Książęca Mość,

gdzie (jeżeli została już taka informacja opublikowana) lub kiedy (w przeciwnym przypadku) będziemy w stanie zapoznać się z proponowanymi rozwiązaniami dot. licencji, na której zapowiadany system gospodarczy ma zostać Księstwu udostępniony? Czy można prosić wytłumaczenie, co Wasza Książęca Mość rozumie przez to, że system będzie budowany „jakby wewnętrznie”?

Wielmożny Panie!

Przez "jakby wewnętrznie" mam na myśli rzeczy, które każdy system mieć musi, w rodzaju profili, instytucji, terenu, oprogramowanie tego jako obiektów systemu. Takie, rzekłbym, "techniczne bebechy". I choć może takie słowa nie przystają do tej Izby, tak najlepiej odzwierciedlają to, co mam na myśli.

Co do licencji, system będzie udostępniany w repozytorium na licencji GNU General Public License v3

Piotr III Łukasz

książę Sarmacji,
król Hasselandu i Sclavinii,
suweren Teutonii, etc.
Rada Nauki
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 13 lis 2018, o 19:16

Wasza Książęca Mość,
WKW Marszałku,
Wysoka Izbo,

jako obywatel i gość orędzia chciałbym dopytać – czy oznacza to budowę systemu od zera? Jeżeli odpowiedź jest twierdząca – dlaczego nie zechce WKM wykorzystać tego, co zostało przez kilka ostatnich lat już osiągnięte dzięki pracy Naczelnej Izby Architektury?

Andrzej Fryderyk
Andrzej Fryderyk
Król-senior Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr III Łukasz 13 lis 2018, o 19:39

Wasza Królewska Wysokość,

jeżeli fragmenty obecnie istniejącego systemu będą odpowiadały mojej koncepcji systemu gospodarczego, to postaram się - w ramach uzyskiwanych zgód ich autorów - je wykorzystać. Jednakże przyświeca mi pełna niezależność systemu. Nie znam struktury tego, co jest zbudowane. W miarę zapoznawania się, będą podejmowane decyzje.
(—) Piotr III Łukasz

książę Księstwa Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Rada Nauki
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Następna strona

Powrót do Sala obrad Sejmu