Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Inauguracja obrad + Mowa Tronowa

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Moderator: Prezydium Sejmu

Inauguracja obrad + Mowa Tronowa

Postprzez Zombiakov 5 lut 2018, o 13:32

Wasza Książęca Mość,
Czcigodne Posłanki,
Czcigodni Posłowie

JKiKM Robert Fryderyk obdarzył mnie zaszczytem zainicjowania obrad Sejmu LV kadencji, co niniejszym czynię.
Proszę salę o skupienie, wyciszenie i wysłuchanie Mowy Tronowej JKiKM.
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...
Avatar użytkownika
Korona Księstwa Sarmacji
 

Re: Inauguracja obrad + Mowa Tronowa

Postprzez RCA 5 lut 2018, o 14:40

Wielce Szanowny Panie Marszałku.
Pani Poseł, Panowie Posłowie.
Wysoka Izbo!


Serdecznie, z całego serca gratulujemy Wam wyboru i zaufania jakim obdarzyli Was nasi obywatele. Rozpoczynacie dziś posługę sarmackiemu społeczeństwu w ramach 55 kadencji Sejmu. To ogromne wyróżnienie i ogromna odpowiedzialność. Nasz kraj polegać będzie na Waszej mądrości, odpowiedzialności i wytrwałości w dążeniu czynienia go lepszym. Każdego dnia będziecie podejmować decyzje, które wpływać będą nie tylko na Was samych, ale i, a może przede wszystkim, na wszystkich obywateli i mieszkańców Księstwa Sarmacji i Królestwa Baridasu. Wierzymy, tak jak uwierzyli Wasi wyborcy, że podołacie tej misji i staniecie na wysokości zadania.

Rzeczpospolita Sarmacka to kraj złożony i wymagający wyjątkowej uwagi. Każdą decyzję warto rozważyć kilkukrotnie, aż żadne wątpliwości nie będą Wam jej przysłaniać. W każdej decyzji kierować się warto dobrem kraju i jego mieszkańców, nie zaś osobistymi urazami. Macie ogromną szansę zbudować nową jakość sarmackiego parlamentaryzmu, a My będziemy Waszym najwierniejszym kibicem jeśli dzieła się tego podejmiecie. Chcemy z Wami współpracować, wszak także My jesteśmy częścią procesu legislacyjnego. Wierzymy, że taka współpraca jest możliwa, a celem i nagrodą za nią jest dobro Rzeczpospolitej.

W zakończonej już kampanii wyborczej padło wiele obietnic. Niektóre łatwe do realizacji, inne wymagające ponadpartyjnego porozumienia. Nie bójcie się ich realizować i przekonywać do swych racji tych, którzy przekonani nie są. Nie obawiajcie się dyskutować i wykorzystywać narzędzi, które Wam przynależą. Pytajcie, miejcie wątpliwości, kwestionujcie, wykuwajcie w ogniu pytań porozumienia, które służyć będą nam wszystkim. Unikajcie bycia biernymi obserwatorami sejmowych wydarzeń. Kreujcie je. Nie unikajcie odpowiedzialności. Szliście do Sejmu przekonani, że Wasze pomysły da się zrealizować. Uwierzyli w to Wasi wyborcy. Nie zawiedźcie ich, nie zawiedźcie nas.

Zakończone wybory wyłoniły też nowego Kanclerza. Znacie Go doskonale, współpracowaliście już z Nim. Proszę Was o taką współpracę raz jeszcze. Jeśli jednak dojdzie do sporu czyńcie go w sposób cywilizowany. Parlament winien być przykładem najwyższych standardów języka, zachowania i etyki. Wierzymy, że Córka i Synowie Sarmacji, którzy zasiadają dziś w tych ławach, dadzą nam wszystkim przykład godności i wzajemnego szacunku.

Sejm, i Wy, macie w Nas Przyjaciela. Czy koalicjant, czy opozycjonista — każdy z Was jest mile widziany w Pałacu Książęcym. Służymy radą, służymy pomocą. Liczymy też na konstruktywną współpracę z Wami. Będziemy chcieli dokonać kilku, w naszym przekonaniu niezbędnych, zmian w zakresie książęcych prerogatyw — nie obawiajcie się, nic co je powiększy, czy zmniejszy. Raczej urealni i uporządkuje. Będziemy chcieli zaproponować Wam parlamentarną debatę nad przygotowaniem nowej sarmackiej konstytucji. Będziemy chcieli rozmawiać z Wami o sarmackiej polityce zagranicznej. Liczymy na Waszą otwartość, i przychylność.

Życzymy Wam udanej pracy. Najbliższe trzy miesiące należą do Was. Vivat Sejm! Vivat Sarmacja! Vivat Posłowie!

Robert Fryderyk
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Avatar użytkownika
 


Powrót do Sala obrad

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron