Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wybór ATK — Yennefer von Witcher

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Moderator: Prezydium Sejmu

Wybór ATK — Yennefer von Witcher

Postprzez Vladimir 10 sty 2018, o 07:09

Wysoka Izbo!

W związku ze złożeniem kandydatury przez Yennefer von Witcher (AF936) na urząd asesorski otwieram debatę nad poniższą uchwałą:

Uchwała Sejmu
ws. wyboru asesora Trybunału Koronnego

Sejm wybiera Yennefer von Witcher (AF936) na funkcję asesora Trybunału Koronnego, na czteromiesięczną kadencję

Informuję, że debata nad kandydaturą potrwa do 13.01, godz. 07:10.

(—) Vladimir ik Lihtenštán
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Re: Wybór ATK — Yennefer von Witcher

Postprzez Markus 11 sty 2018, o 00:19

Wysoka Izbo,
Jaśnie Oświecony Panie Marszałku,
Prześwietna Pani von Witcher,

czy ma Pani kompetencje do sprawowania urzędu asesora Trybunału Koronnego? Czy posiada Pani wiedzę z zakresu podstaw prawoznawstwa, wykraczającą oczywiście poza znajomość treści przepisów prawa Księstwa Sarmacji? Czy za Pani kandydaturą przemawia doświadczenie? A także, z uwagi na zgłoszenie się jeszcze jednego kandydata, a jednego wakującego urzędu asesora: co powoduje, że Wysoka Izba powinna wybrać Panią, a nie kandydata JKW Wandera.

Z góry dziękuję za odpowiedź. Jako asesor jestem żywo zainteresowany debatą.
(—) Marc Miquaiasu’un Arped,
diuk-wicehrabia, asesor Trybunału Koronnego, były wicekról Baridasu
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny

Postprzez Yennefer 11 sty 2018, o 06:45

Markus napisał(a):Wysoka Izbo,
Jaśnie Oświecony Panie Marszałku,
Prześwietna Pani von Witcher,

czy ma Pani kompetencje do sprawowania urzędu asesora Trybunału Koronnego?

Urząd Asesora Trybunału Koronnego sprawowałam już w przeszłości, zatem domniemuje iż posiadam wystarczające kwalifikacje do ponownego objęcia tego stanowiska.

Czy posiada Pani wiedzę z zakresu podstaw prawoznawstwa, wykraczającą oczywiście poza znajomość treści przepisów prawa Księstwa Sarmacji?

Skoro żyjemy w mikronacji, i posługujemy się prawem mikronacyjnym, nie widzę sensu by odpowiadać na powyższe pytanie. Real nie powinien być w tym przypadku cechą dominującą jednego kandydata nad drugim.

Czy za Pani kandydaturą przemawia doświadczenie? A także, z uwagi na zgłoszenie się jeszcze jednego kandydata, a jednego wakującego urzędu asesora: co powoduje, że Wysoka Izba powinna wybrać Panią, a nie kandydata JKW Wandera.

Z góry dziękuję za odpowiedź. Jako asesor jestem żywo zainteresowany debatą.

Jak najbardziej Panie Asesorze, za moją kandydaturą przemawia doświadczenie w orzekaniu w imieniu Trybunału Koronnego. Jestem osobą, która w całej swojej karierze mikronacyjnej z Księstwa Sarmacji, bez słowa zniknęła 2 razy. Dwa razy na 3 lata. Aktywność kandydata DDW zazwyczaj największa jest na początku kadencji po czym ową aktywność tracił a także nie jednokrotnie sprawy z jego udziałem w SO przeciągały się niemiłosiernie przez jego nieobecności oraz braki czasowe. Mogę zagwarantować więc zatem, że w odróżnieniu do kontrkandydata, moja posługa asesorska obejdzie się bez większych problemów, a nawet na stałej aktywności oscylującej w granicach 60-80 punktów aktywności w rankingu aktywności.
Obrazek(-)Yennefer v-hr. Heach
Konsulat Sclavinii
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Vladimir 12 sty 2018, o 08:41

Osobiście nie mam pytań do Wielmożnej Kandydatki, dlatego wnoszę o skrócenie debaty.
Obrazek
diuk Abvienolheimu, wicehrabia Tselebormu
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Vladimir 13 sty 2018, o 07:34

Wysoka Izbo!

Jako że termin debaty upłynął, zarządzam głosowanie nad kandydaturą Yennefer von Witcher, które potrwa do 16.01, godz. 07:30.

Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Vladimir 15 sty 2018, o 08:49

Wysoka Izbo!

Jako że wszyscy posłowie oddali głosy, skracam drugie czytanie. W głosowaniu czterech posłów oddało głosy za kandydaturą i trzech wstrzymało się od oddania głosu. Stwierdzam, że Sejm powierzył Wielmożnej Yennefer von Witcher stanowisko asesora Trybunału Koronnego na czteromiesięczną kadencję.

Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Vladimir 15 sty 2018, o 09:05

Wysoka Izbo!

Koledzy Posłowie słusznie zwrócili mi uwagę, że Sejm jednak uchwały nie podjął (wymagane 2/3 głosów, czyli w naszym przypadku 5 posłów). Za zamieszanie przepraszam.

Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Powrót do Sala obrad