Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wybór ATK [Roland Heach-Romański] — debata

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Moderator: Prezydium Sejmu

Wybór ATK [Roland Heach-Romański] — debata

Postprzez RCA 8 lip 2017, o 09:00

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

zarządzam 3 dniową debatę nad zgłoszoną kandydaturą Rolanda Heach-Romańskiego na stanowisko Asesora Trybunału Koronnego. Poniżej treść zgłoszenia. Zachęcam Panie i Panów posłów do zadawania pytań kandydatowi.

Roland napisał(a):Wasza Książęca Mość,
Szacowny Marszałku,
Wysoka Izbo,

zgłaszam swoją kandydaturę na urząd Asesora Trybunału Koronnego na kolejną kadencję.

Oświadczam, że spełniam wszelkie przewidziane prawem wymogi formalne potrzebne do ubiegania się o tą funkcję.

Świadomy odpowiedzialności karnej za wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego oświadczam, że posiadam możliwość sprawowania funkcji publicznych, nie jest obywatelem innej mikronacji ani nie sprawuje w niej funkcji publicznych oraz, że nie zakończyłem odbywania kary za przestępstwo w okresie sześciu miesięcy poprzedzających zgłoszenie kandydatury albo że skazanie lub ukaranie uległo zatarciu lub było przedmiotem prawa łaski.
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Konsulat Sclavinii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Re: Wybór ATK [Roland Heach-Romański] — debata

Postprzez Roland 8 lip 2017, o 15:31

Pozostaję do dyspozycji Wysokiej Izby. Jak zwykle w nienagannym stroju i uczesaniu.
(—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Trybunał Koronny
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez VAT 8 lip 2017, o 20:31

Ze swojej strony zachęcam Państwa posłów byście głosowali 'za' tą kandydaturą. Nie zawsze zgadzaliśmy się z ATK Heach-Romańskim i jeden Wanda wie, do jak ostrych dochodziło między nami czasem zgrzytów i tarć, tym niemniej, nie mam wątpliwości, że były to zgrzyty twórcze i tarcia płodne, bez których trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek prawną prokreację w łonie Trybunału.

Popieram i Wy też poprzyjcie.
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Sławomir Wikidajło 9 lip 2017, o 08:54

Roland napisał(a):Pozostaję do dyspozycji Wysokiej Izby. Jak zwykle w nienagannym stroju i uczesaniu.

Nie mam sprzeciwu co do zasiadania szanownego Hrabiego w ATK

VAT napisał(a):
Ze swojej strony zachęcam Państwa posłów byście głosowali 'za' tą kandydaturą. Nie zawsze zgadzaliśmy się z ATK Heach-Romańskim i jeden Wanda wie, do jak ostrych dochodziło między nami czasem zgrzytów i tarć, tym niemniej, nie mam wątpliwości, że były to zgrzyty twórcze i tarcia płodne, bez których trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek prawną prokreację w łonie Trybunału.

Popieram i Wy też poprzyjcie.

W sejmie się nie pali :D
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło. Starszy Szeregowy żandarmerii wojskowej w KWS, Redaktor "Krzywego Kowadła", Poseł w Wielkim Sejmie. Właściciel Niezależnej agencji mediów.
Wicemarszałek Sejmu 6003560 Mój nr. GG Masz temat? Pisz.
Królestwo Baridasu

Postprzez t.demollari 10 lip 2017, o 10:19

Wysoka Izbo,
Towarzyszu Marszałku,

z hrabią Heach-Romańskim dzieli mnie przepaść ideologiczna, ale nie jest to dla mnie przesadnie istotne. Przez minione kilka miesięcy miałem okazję obserwować hrabiego "w akcji" i z całą pewnością mogę stwierdzić, że jest osobą aktywną i rzetelną, a to szalenie istotne cechy na tym właśnie stanowisku.

Tym niemniej chciałbym zapytać o przyszłość. Panie hrabio, kandydował Pan w niedoszłych wyborach do Sejmu, czy, zakładając, że Sejm odeśle Sejm Wielki na niekończące się wczasy do Leblandii, będzie miał Pan zamiar ponownie kandydować w wyborach i, jeśli tak, czy złoży pan poselskie ślubowanie, co równałoby się konieczności wyboru kolejnego asesora na miejsce hrabiego?
Timan Demollari
selekcjoner reprezentacji Baridasu w piłce nożnej
menadżer RVT Hrabia Ruhnhoff [SLP], Maozedonia Sanjang [LK] i Bohemians 1905 [LO]

Wandu-Wandu: 3609047
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez ДЯIП 10 lip 2017, o 12:12

moim zdaniem Kadencja była dobra, więc jestem za. Ale nie zapomnę tamtej sprawy Towarzyszu :evil:
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Roland 10 lip 2017, o 20:57

Wasza Książęca Mość,
Panie Marszałku,
Wysoka Izbo!

Podam trzy powody dla których ubiegam się o funkcję asesora. Po pierwsze, widzę - wszyscy widzimy - że nie jest to etat oblegany. A sprawny Trybunał jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania Księstwa. Po drugie, mam stosowne doświadczenie, wiedzę i umiejętności konieczne do sprawowania w sposób poprawny funkcji asesora. Nie jestem profesjonalnym prawnikiem, ale do pracy w TK zawsze podchodzę profesjonalnie i w razie potrzeby dokształcam się. Po trzecie, specyfika pracy w Trybunale Koronnym w sposób całkowity pokrywa się z moją dostępnością czasową.

Co do pytań odnośnie do przyszłości. Staram się być człowiekiem słownym. Bodaj dwa miesiące temu obiecałem Mikołajowi Torpedowi, że wesprę go w wyborach na Kanclerza Księstwa Sarmacji. W międzyczasie sytuacja się nieco zmieniła i wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli wybory do Sejmu. Koncepcja wsparcia wyborczego musiała zatem się dostosować do panujących warunków. Będę zatem startować do Sejmu, bo słowa chcę dotrzymać. Niemniej nie jestem przekonany (tu: wyniki sondaży), że zostanę wybrany do Wysokiej Izby.

To czy złożę ślubowanie poselskie zależy od wyniku wyborów i mojej niezbędności w składzie Sejmu. Niemniej do czasu organizacji wyborów i publikacji ich wyników mamy jeszcze co najmniej miesiąc. Jest to czas, w którym Trybunał Koronny musi działać sprawnie. Tę sprawność chcę mu zapewnić choć częściowo po przez swoją obecność. Wydaje mi się, że dałem się poznać jako osoba obiektywna, merytoryczna, aktywna i sprawiedliwa na tym stanowisku. Tak będzie nadal.

Mam nadzieję, że Wysoka Izba weźmie to pod uwagę.
(—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Trybunał Koronny
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez t.demollari 11 lip 2017, o 09:44

Dziękuję panu hrabiemu za wyjaśnienia, wiemy teraz na czym stoimy.
Timan Demollari
selekcjoner reprezentacji Baridasu w piłce nożnej
menadżer RVT Hrabia Ruhnhoff [SLP], Maozedonia Sanjang [LK] i Bohemians 1905 [LO]

Wandu-Wandu: 3609047
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez RCA 11 lip 2017, o 11:48

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

niniejszym skracam debatę nad zgłoszoną kandydaturą i zarządzam przejście do głosowania w sprawie wyboru asesora. Głosowanie potrwa 3 dni.

Link do głosowania.
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Konsulat Sclavinii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez RCA 12 lip 2017, o 18:32

Skracam głosowanie. W głosowaniu udział wzięło 14 posłów. Oddano 13 głosów ZA. Stwierdzam, że Sejm Wielki dokonał wyboru asesora na kadencję do 25 listopada 2017 r.

Stosowna uchwała jest już w DP.
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Konsulat Sclavinii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Powrót do Sala obrad