Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wybór Asesora TK - Teodozjusz Azoramath-Arped

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Wybór Asesora TK - Teodozjusz Azoramath-Arped

Postprzez Kwazi 7 sie 2015, o 06:48

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

Zarządzam debatę nad kandydaturą Teodozjusza Azoramath-Arpeda na funkcję asesora Trybunału Koronnego, która potrwa do 11 sierpnia godz. 16:00.

Uchwała Sejmu
w sprawie wyboru asesora Trybunału Koronnego

Na podstawie art. 2 ust. 1 Ustawy nr 210 o Trybunale Koronnym, Sejm powierza na cztery miesiące funkcję asesora Trybunału Koronnego Teodozjuszowi Azoramath-Arpedowi.

(—) Krzysztof diuk Kwazi,
Marszałek Sejmu.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Wybór Asesora TK - Teodozjusz Azoramath-Arped

Postprzez Sierg 7 sie 2015, o 17:04

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

Zamierzam poprzeć kandydaturę markiza Azoramath-Arpeda. W przeszłości piastował między innym funkcję dawnego odpowiednika Prefekta Generalnego, zatem jestem przekonany, że jest zaznajomiony ze stosownymi przepisami. Dużym plusem jest również Jego doświadczenie (całokształt) oraz niezależność. Nie należy do partii politycznej, nie ciążą na nim dodatkowe obowiązki. Kandydat niemalże idealny.

Z uwagi na kryzys w Trybunale Koronnym sugeruję przejść do drugiego czytania.
Obrazek

Postprzez Rihanna 7 sie 2015, o 17:12

Wysoka Izbo!
Szanowny kandydacie!

Jak określa kandydat swoją dyspozycyjność podczas kadencji? Czy nie ma ryzyka, że wkrótce przestanie kandydat być aktywny w myśl przepisów co spowoduje, że przestanie Pan pełnić funkcję asesora? Jakie ma kandydat przygotowanie do tego stanowiska?

Rihanna mar. Aureliuš-Sedrovski
Poseł na Sejm KS
Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski

Rektor Akademii Sclavińskiej
Dziekan Wydziału Nauk Nowych - Scientes Liberales w Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez anglov 7 sie 2015, o 19:09

Mam kilka pytań i wątpliwości odnośnie kandydata:
Po pierwsze proszę aby Markiz wskazał jakie funkcje związane z wykonywaniem prawa pełnił w przeszłości i jak ocenia swoją znajomość sarmackiego prawa. Nie chcę tu urazić Jaśnie Wielmożnego, ale chcę się upewnić odnośnie kompetencji.

Po drugie, Markiz wielokrotnie pojawiał się i znikał z Księstwa. Czy mógłby Jaśnie Wielmożny jakkolwiek przewidzieć jak będzie to wyglądać obecnie? Czy jest szansa, iż Markiz utrzyma aktywność do czasu zakończenia kadencji asesora?
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez TAR 8 sie 2015, o 00:52

anglov napisał(a):Mam kilka pytań i wątpliwości odnośnie kandydata:
Po pierwsze proszę aby Markiz wskazał jakie funkcje związane z wykonywaniem prawa pełnił w przeszłości i jak ocenia swoją znajomość sarmackiego prawa.

Pełniłem fukncję nadgorliwego komendanta GNKS w przeszłości, i na bieżąco czytałem DP. Przyznam że obecnie nie bardzo mam znajomość prawa sarmackiego. Ale od tego jest właśnie Dziennik Praw.

anglov napisał(a):Nie chcę tu urazić Jaśnie Wielmożnego, ale chcę się upewnić odnośnie kompetencji.

Trudno nazwać to obrażą, skoro szanowny pan poseł ma swoje obawy co do mojej kandydatury.

anglov napisał(a):Po drugie, Markiz wielokrotnie pojawiał się i znikał z Księstwa. Czy mógłby Jaśnie Wielmożny jakkolwiek przewidzieć jak będzie to wyglądać obecnie? Czy jest szansa, iż Markiz utrzyma aktywność do czasu zakończenia kadencji asesora?

Rihanna napisał(a):Jak określa kandydat swoją dyspozycyjność podczas kadencji? Czy nie ma ryzyka, że wkrótce przestanie kandydat być aktywny w myśl przepisów co spowoduje, że przestanie Pan pełnić funkcję asesora? Jakie ma kandydat przygotowanie do tego stanowiska?

Przyznam że znikałem i pojawiałem się nagle. Fakt znikałem i było to powodowane realiozą, jak brakiem chęci uczestniczenia w życiu KB. Ale można zauważyć, że jestem bardziej aktywny niż wcześniej byłem, mimo to jestem na urlopie.
Czy utrzymam aktywność do końca kadencji? Owszem, nawet postaram, i nawet nauczę się czegoś nowego. Człowiek musi ciągle rozwijać, uczyć, poznawać, inaczej nie pociągnie długo w tym świecie. No chyba że nagle mi popsuje komputer, bądź odetną mi internet, będę szukać alternatywy, by utrzymać wzorową aktywność w TK.
Teodozjusz Diuk-Baron Azoramath-Arped Obrazek

Kasztelan Królewskiego Miasta Almera
Kapitan KSZ, Dowódca 5 „Żelaznej” Brygady Pancernej
Pan i władca Hrabstwa Dahrim, lennik Królestwa Baridas
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Rihanna 11 sie 2015, o 14:30

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,
Drogi Marszałku.

Sądzę, że możemy przejść do II czytania z uwagi na to, że kandydat odpowiedział na pytania i jak widzimy koleżanka posłanka i koledzy posłowie nie mają żadnych pytań.

Rihanna mar. Aureliuš-Sedrovski
Poseł na Sejm KS
Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski

Rektor Akademii Sclavińskiej
Dziekan Wydziału Nauk Nowych - Scientes Liberales w Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez anglov 11 sie 2015, o 14:45

Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,

przyłączam się do wniosku markizy.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Kwazi 11 sie 2015, o 15:35

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

Przechodzimy do głosowania:
http://www.sarmacja.org/sejm/glosowanie/275

Marszałek Sejmu.

Postprzez Kwazi 12 sie 2015, o 11:36

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

Wszyscy posłowie oddali swoje głosy. Siedmioro z nich głosowało ZA powołaniem asesora. Dwóch wstrzymało się od głosu.

Stwierdzam, że Sejm KS powierzył funkcję asesora TK Teodozjuszowi Azoramath-Arpedowi.
Uchwała Sejmu w tej sprawie została opublikowana w Dzienniku Praw.

Marszałek Sejmu.

Postprzez Sierg 12 sie 2015, o 11:38

Wysoka Izbo,
Panie Marszałku,

Nie, że coś... Ale głosowaliśmy nad inną treścią uchwały. ;-)
Obrazek

Następna strona

Powrót do Sala obrad