Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kronika

Siedziba Teutońskiego Instytutu Historii, instytucji naukowej badającej przeszłość tak Teutonii, jak i całej Sarmacji.

Kronika

Postprzez von Lichtenstein 11 gru 2012, o 08:34

Drodzy,

Wiele czasu minęło od ostatniej aktualizacji kroniki. W zasadzie mamy do spisania jeszcze 4 lata naszej najnowszej historii. Zadanie dość monumentalne, ale biorąc pod uwagę - że posiadamy jeszcze archiwalne forum, dawne listy dyskusyjne nadal istnieją - cel jest jak najbardziej do osiągnięcia.

Przedsięwzięcie iście monumentalne - ostatnie rozdziały pisałem jeszcze ja i Kwazi, gotów jestem zaangażować się ponownie, niestety nie jestem w stanie ( z uwagi na niedobór czasu ) dokonać tego sam, ufam, że znajdą się chętni do pomocy :)
Michael ik Lihtenštán,
úr Gewerded Kong ik Teutonies
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Re: Kronika

Postprzez Irmi 11 gru 2012, o 11:04

von Lichtenstein napisał(a):
Drodzy,

Wiele czasu minęło od ostatniej aktualizacji kroniki. W zasadzie mamy do spisania jeszcze 4 lata naszej najnowszej historii. Zadanie dość monumentalne, ale biorąc pod uwagę - że posiadamy jeszcze archiwalne forum, dawne listy dyskusyjne nadal istnieją - cel jest jak najbardziej do osiągnięcia.

Przedsięwzięcie iście monumentalne - ostatnie rozdziały pisałem jeszcze ja i Kwazi, gotów jestem zaangażować się ponownie, niestety nie jestem w stanie ( z uwagi na niedobór czasu ) dokonać tego sam, ufam, że znajdą się chętni do pomocy :)

Wasza Królewska Wysokość,

Jak zapewne wiesz my pracownicy Teutońskiego Instytutu Historii podejmiemy się każdego zadania związanego z historią. Obecnie pracujemy nad opisaniem lat do 500 roku n.e poczynając od tych najstarszych. Jednakże rozumiem, że kronika jest dosyć ważną sprawą dlatego znając naszego Rektora :) podejmiemy się niezwłocznie.

Pozdrawiam i kłaniam się nisko
baronessa Irmina Iwanowicz
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez von Lichtenstein 11 gru 2012, o 13:24

Możemy podzielić się pracą :) Np. zajmiecie się relatywnie najnowszym okresem, a wszelkie wydarzenia, których ślady są jeszcze na starych forach i LD - będę opisywał ja (tak będzie Wam łatwiej :) ).
Michael ik Lihtenštán,
Królestwo Teutonii

Postprzez Irmi 11 gru 2012, o 14:47

von Lichtenstein napisał(a):Możemy podzielić się pracą :) Np. zajmiecie się relatywnie najnowszym okresem, a wszelkie wydarzenia, których ślady są jeszcze na starych forach i LD - będę opisywał ja (tak będzie Wam łatwiej :) ).

Wasza Królewska Wysokość,

To jest bardzo dobry pomysł. Możemy się podzielić pracą to by znaczniej ułatwiło nam opisywanie. Tylko Wasza Królewska Wysokość proszę nam powiedzieć od których lat mielibyśmy zacząć bo szczerze mówiąc o współczesnych latach to ja mam na myśli lata 2009-aż do tego okresu czyli 2011.

Ja dzisiaj rozmawiałam z Rektorem i doszliśmy do wniosku że rzeczywiście powinniśmy zająć się Kroniką i zajmiemy się tym.

Pozdrawiam
baronessa Irmina
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 11 gru 2012, o 18:03

Witam
Zaistniała pewne sprzeczność
Mianowicie jak wspomniała Irminka zajmuje się pewnym innym projektem.
Zarazem do 16 grudnia obiecałem moim pracownikom wolne na Święta ;)
Wiec mamy mało czasu na zakończenie obecnego projektu.
Dlatego zajmiemy się tym- Kronika internetowych dziejów Teutoni ; dopiero w nowym roku.
Do tego czasu porozmawiam z Markiem i resztą starszaków w temacie ewentualnej pomocy.
Zapewne pamiętają jeszcze wydarzenia z przed 2010 roku
Co do ewentualnego podziału pracy; Nie pamiętam czasów z przed grudnia 2009 roku bo mnie było jeszcze wtedy w Teutoni. Wiec zajmiemy się opracowaniem z młodzieżą wydarzeń od stycznia 2010 do grudnia 2012
A starszaki razem z Królem okresem od listopada 2008 go grudnia 2009
Uważam że to najlepszy podział na chwile obecną...
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Guedes de Lima 12 gru 2012, o 09:26

Piękna inicjatywa Diuku. Marzy mi się kiedyś kontynuować dzieło Stanisława Gertalda i spisać najnowszą historię Sclavinii wzorem Kroniki Teutońskiej. Pozdrawiam i życzę powodzenia w osiągnięciu celu!
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Irmi 12 gru 2012, o 09:27

Guedes de Lima napisał(a):Piękna inicjatywa Diuku. Marzy mi się kiedyś kontynuować dzieło Stanisława Gertalda i spisać najnowszą historię Sclavinii wzorem Kroniki Teutońskiej. Pozdrawiam i życzę powodzenia w osiągnięciu celu!

Dziękujemy Guedesie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez von Lichtenstein 12 gru 2012, o 17:41

Guedes de Lima napisał(a):Piękna inicjatywa Diuku. Marzy mi się kiedyś kontynuować dzieło Stanisława Gertalda i spisać najnowszą historię Sclavinii wzorem Kroniki Teutońskiej. Pozdrawiam i życzę powodzenia w osiągnięciu celu!

Dzieło wymaga wiele pracy :) Ale nawet mimo luk Kronika Teutońska stanowi bodaj najobszerniejsze tego typu dzieło w mikroświecie. Czas aby nadgonić z brakami :)
Michael ik Lihtenštán,
Królestwo Teutonii

Postprzez Vladimir 16 gru 2012, o 11:52

To wspaniała inicjatywa, zająbym się nią, gdyby nie realny świat. Może przesuniemy ją o cztery miesiące :D
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez von Lichtenstein 19 gru 2012, o 17:59

Vladimir Iwanowicz napisał(a):To wspaniała inicjatywa, zająbym się nią, gdyby nie realny świat. Może przesuniemy ją o cztery miesiące :D

Chyba żartujesz! :D Poza tym zostałeś Marszałkiem Senatu, więc powinieneś się zaktywizować obecnie :) Mam kilka pomysłów na inicjatywy ustawodawcze :)
Michael ik Lihtenštán,
Królestwo Teutonii

Następna strona

Powrót do Teutoński Instytut Historii [Úr Teutoniš Institut ik Historie]