Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kroniki II

Siedziba Teutońskiego Instytutu Historii, instytucji naukowej badającej przeszłość tak Teutonii, jak i całej Sarmacji.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Re: Kroniki II

Postprzez anglov 1 sty 2018, o 17:31

Po to odkopałem ten wątek.
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 1 sty 2018, o 19:52

Końcówka rozdziału X wrzucona.
http://historia.teutonia.one.pl/kronikaX.html

Pytanie do Rektora TIH – jak zapatruje się na zmianę nagłówka z miesiącami, jak to jest w treści proponowanej przez Vladimira:

„Miesiąc luty 2013”

Żeby być zgodnym z obecną kroniką, powinna ona brzmieć

„Miesiąc Luty, Roku Pańskiego 2013.”

Zastanawiam się nad tym, czy na pewno ta wersja jest poprawna w języku polskim (nazwa miesiąca od wielkiej), a także czy krótsza forma nie byłaby lepsza.

Jeśli nie jest poprawne – czy powinniśmy zmieniać też w poprzednich? Jeśli tak to w jaki sposób?

Albo czy powinniśmy mieć to jakkolwiek w inny sposób spójnie?

A może starych nie zmieniać?

W wolnym czasie wrzucę kolejny rozdział (to nie jest takie automatyczne bo html), póki co w wersji obecnej, proszę natomiast o dyskusję nad formą. Być może w innym wątku, jak uzna to za potrzebne Rektor.
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Sławomir 1 sty 2018, o 20:54

Generalnie to trzeba by wszytko w jednym stylu i formie od nowa zamieścić.
Co do nazw to wolę nazwy krótsze i treściwe np. Luty 2006 - Rozdział II
Mogę zebrać wszytki stare części w jedno i poprawić tam co trzeba i na nowo wtedy się zamieści.
Eh żeby tak nową stronę zrobić...
gen.broni Gotfryd Slavik diuk de Ruth
D-ca Wojsk Bojowych KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 1 sty 2018, o 21:20

Nowa strona to konieczność. Nie tylko ta TIHu, ale i całej Teutonii. Mam oko na temat, lecz niczego nie obiecuję.

Co do zebrania – jest to ładnie podzielone, myślę jedynie nad tym, czy by tego nie ujednolicić według jakiegoś konkretnego stylu, na przykład:

Luty 2094 r.
(pusta linia)
Lorem ipsum, Teutonia włada światem.

I do takiej formy ujednolicić całą kronikę z podziałem na rozdziały, tak jak obecnie.

Ewentualnie – zamiast kroniki z podziałem na rozdziały, wykonać ją na jednej stronie, ze spisem treści. Technicznie mogę podziałać, chciałbym jednak jakąś opinię :)
Andrzej Fryderyk

Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Vladimir 2 sty 2018, o 07:24

Mogę tylko stwierdzić, że pisząc dwa rozdziały kroniki wzorowałem się na poprzednich, tak że zachowywałem formę. Jej zmiana nie odgrywa według mnie ważnej roli.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
diuk Abvienolheimu, wicehrabia Tselebormu
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Sławomir 2 sty 2018, o 21:06

Dla mnie specjalnie to nie ma aż takiego znaczenia. Nie mniej co autor pisał to miał swój styl... Wiec teraz może by to ubrać w jedne rodzaj czcionki i styl. To bardziej kosmetyczna zmiana, ale fakt jakoś do niej trzeba się będzie odnosić.
Myślę że Vladek ma rację, zmiana nie odgrywa aż takiej roli.
gen.broni Gotfryd Slavik diuk de Ruth
D-ca Wojsk Bojowych KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Poprzednia strona

Powrót do Teutoński Instytut Historii [Úr Teutoniš Institut ik Historie]