Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wracamy

Dział poświęcony sarmackiemu serwerowi Minecraft

Moderator: Minecraft Sarmacja

Wracamy

Postprzez Konrad Jakub 6 lut 2019, o 23:28

Załatwiłem nowy serwer. Zapłaciłem w sumie 13 złotych na 30 dni (chciałem droższe, no ale nabrałem się na starą praktykę — "20 zł" w rozumieniu hostingu, to 20 wirtualnych złotych, gdzie cena doładowania 1 złotówki to ponad 1 złotych realnych, PLN xD). Dlatego serwer za 20 złotych wypadłby w okolicach 30.

Link do podstawowych danych tutaj: http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=295&p=302810#p302810

Limitu graczy brak, ale ustawiłem na 15. RAM 3584 MB Dysk SSD 2048 MB Procek 1 x 3.5 GHz. Aktualna wersja to Spigot 1.13.2-R0.1.

Obecne pluginy to WorldEdit i WorldGuard. Później to skonfiguruję.

Serwer opłacony na 30 dni. Jeżeli coś z tego będzie, to przedłużymy + opcjonalnie weźmiemy coś lepszego. Jeżeli ktoś chętny dołożyć się już teraz - zapraszam na PK.

Jeżeli ktoś reflektuje na opa i subkonto w celu pomocy w administracji, również zapraszam na PK. Warunek: dołożenie się do serwera, co jest chyba logiczne i naturalne.

Jak pisałem w danych o serwerze, jest whitelista. Póki co to jedyne zabezpieczenie, potem odpali się guarda i poblokuje edycję cudzych działek. Być może pomyśli się nad sprzedażą tychże własnych parceli za jakieś liberciki, żeby i sarmacka gospodarka ruszyła. Może i to samo się zrobi z itemkami, ale to wszystko jest do obgadania na przyszłość.

Ze zmian na forum — stare tematy zarchiwizowałem, nowy dział jest widoczny i dostepny dla wszystkich. Z tego powodu usunąłem wszystkich członków grupy Minecraft Sarmacja na FC. Zrobiłem z niej natomiast grupę administracyjną działów MC. Póki co, jedynym członkiem i liderem jestem ja.

Gdyby coś cięło i lagowało, proszę pisać. Ale i jednocześnie nie spodziewać się cudów po serwerze za 13 złotych. Zainwestujemy w lepszy pakiet jak będą chętni gracze oraz rzecz jasna sponsorzy.

Zapraszam do zabawy i komentowania. Jedna prośbo-warunek: na mapce poglądowej w poście z danymi serwera, są dwie ikonki. Domek to spawn, typek z majnkrafta - moja obecna pozycja w chwili robienia skrina. Proszę w okolicach typka się nie rozbudowywać ani nie robić niczego - to tereny już zaklepane ;)
Obrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Re: Wracamy

Postprzez AJMaat 7 lut 2019, o 10:15

Witam, ja z propozycją (na razie represji nie ma, więc powstrzymuję się z ruchem oporu) na późniejsze rozwinięcie pomysłu. Może spróbujemy zrobić pełną mapę KS w MC? Chodzi o dokładniejsze ukształtowanie terenu, ogarnięcie dróg, miast itp. Myślę, że dużo wniosłoby to do narracji i (nawet bardziej, niż mówiliście) gospodarki. Oczywiście, poczekamy na zainteresowanie projektem, a potem przy pomocy paru chętnych Sarmatów (sowicie opłaconych libertami, tytułami i gospodarstwami) moglibyśmy spróbować. Co Pan na to?
(-) Albert Jan Maat
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Konsulat Sclavinii
Królestwo Teutonii

Postprzez piwniczak 7 lut 2019, o 19:41

Jakby ktoś nie chciał szukać, to tutej launcher: http://adf.ly/1XsCYQ
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Quadina 7 lut 2019, o 21:15

Ja bardzo chętnie się zaangażuję w próbę odtworzenia mapy Sarmacji w MC :) Już takie rzeczy pomagałem robić dla Youtubera z kanału Drollercaster.
Mateusz Quadina
Quadina

Postprzez Konrad Jakub 7 lut 2019, o 22:51

Whitelista wyłączona, można wbijać bez żadnych przeszkód.
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Postprzez piwniczak 8 lut 2019, o 00:04

Ulokowałem się wstępnie gdzieś tutaj:

Obrazek

To cały świat? wydaje się raczej mały.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Konrad Jakub 8 lut 2019, o 00:34

Nie, tylko że a) nie chciało mi się czekać aż mi się to wyrenderuje, b) z tego co się wyrenderowało, uciąłem i pokazałem tylko kawałek. Nie wiem jak reszta, ale ja wolę sobie pozostawić nutkę niewiadomego i odkrywać świat w ciemno. Dlatego też ze skrina usunąłem wszystkie informacje o świątyniach, wrakach, wioskach i innych podobnych.

Jest świata pokazane tyle, ile potrzeba żeby się nie zgubić na początku i jakoś ogarnąć kto gdzie się buduje.

Na przyszłość się odpali dynmapę, i w zależności od tego czy serwer to wytrzyma, albo zostawi na stałe, albo będzie się co jakiś czas odpalało sesje do renderowania i zrobienia skrina, w zależności od potrzeb.
Obrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Postprzez Ludwik Tomović 8 lut 2019, o 12:08

Planujecie w przyszłości zrobić creative, czy cały czas będzie na survivalu?
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

/-/
dr net. mat Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Prezes SFSP
Trener LKS-NK Troyanowitze Krasnystok
Były Naczelnik Krasnegostoku
Były trener FC San Silvestro, LKS Krasnystok i Wielonarodowej Kadry Sclavinii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Konrad Jakub 10 lut 2019, o 17:24