Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Uchwała senatu ws. zgody na nadanie obywatelstwa KT

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Re: Uchwała senatu ws. zgody na nadanie obywatelstwa KT

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ 16 gru 2017, o 21:10

Przez lat cztery, a więcej nawet, swym rządem rozważnym, dla ludzi otwartym, a jednocześnie stanowczym w obywateli praw ochronie (...)

A to nawet nie jest klasyczny, sarmacki, wiernopoddańczy przytobienajjaśniejszypanienamstoiistaćbędzieizm, ale najzwyklejsze kłamstwo. Dziwię się, że wyszło ono spod palców Waszej Królewskiej Mości.
Ceterum censeo Teutoniam liberandam esse.

Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Dziekan wydziału skytyistyki Almersko-Złotogrodzkiego Uniwersytetu Lingwistycznego
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Postprzez AJ Piastowski 16 gru 2017, o 22:51

Myślę, że jesteś odrobinę niesprawiedliwy zarówno dla JKW jak i WKW. Tolerancja, to jest to co odróżniać powinno monarchę KS i taką wykazywał się TiH nie rzadko w stosunku do KT. Tolerancji nie brakuje również Andrzejowi Fryderykowi. Teutonia związana jest póki co z Księstwem Sarmacji, a więc jej autonomia nie może być większa niż pozostałych prowincji, w przeciwnym razie doszło by do rozpadu bądź co bądź największej mikronacji w Polsce. Jestem przekonany, że JKW zrobił wszystko co uważał za słuszne, aby do tego nie dopuścić i pod tym względem absolutnie spisał się jako monarcha. To należy docenić, jest to wyczyn godny upamiętnienia. Nie będę przytaczał tutaj niesnasek jakie podzieliły Ciebie z Księciem, bo zapewne każdy będzie miał coś za uszami, faktem jest jednak, że Twoja praca na rzecz Królestwa Teutonii została obiektywnie doceniona w czasach kiedy byłeś banitą przez JKW. Nie musimy się lubić, ale zakopanie toporu wojennego czasem potrafi złagodzić zaszłości i nawiązać nić porozumienia.

Tytuł honorowego obywatela jest jak nazwa wskazuje honorowym, do niczego nie zobowiązującym przywilejem, który upamiętnić ma osobę godną upamiętnienia. To czy tak się stanie zadecydują senatorowie, KT. Wydaje mi się, że odrobinę zbyt daleko posunąłeś się ze swoim stwierdzeniem o splunięciu w twarz, nie powinieneś też gorąco namawiać do oddania głosu przeciw ustawie. Używaj argumentów, które kogoś przekonają do podjęcia decyzji w jego własnym odczuciu słusznej, a nie staraj się wpływać na senatorów w ten sposób wytyczając jedyną możliwą do podjęcia, prawdziwie godną dobrego Teutończyka decyzję.

Poza tym, zwyzywanie WKM od kłamców w tak poważanym miejscu jak Senat KT to obraza i majestatu i tego miejsca. Doceniam umiejętność formułowania zdań odmiennych od pozostałych, ale wycieczki tego typu nie będą więcej przeze mnie jako Marszałka Senatu tolerowane. Proszę kontynuować merytorycznie lub wcale.
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ 16 gru 2017, o 23:29

Poza tym, zwyzywanie WKM od kłamców w tak poważanym miejscu jak Senat KT to obraza i majestatu i tego miejsca. Doceniam umiejętność formułowania zdań odmiennych od pozostałych, ale wycieczki tego typu nie będą więcej przeze mnie jako Marszałka Senatu tolerowane. Proszę kontynuować merytorycznie lub wcale.

Proszę sobie darować takie pogróżki. Stwierdziłem, że Jego Królewska Mość Andrzej Fryderyk skłamał, natomiast powody, dla którego uważam Jego słowa za niezgodne z prawdą wyartykułowałem w poprzednim poście. Nie każda krytyka jest personalną wycieczką, a frazesy o obrazie majestatu polecam pozostawić sobie na debaty w Sarmacji.

Do reszty wypowiedzi nie zamierzam się odnosić, bowiem do podanych przeze mnie powodów, dla których Tomasz Ivo Hugo nie jest godnym honorowego obywatelstwa Królestwa, w żaden sposób się Pan Marszałek nie odniósł, zamiast tego konstruując swoją wypowiedź - podobnie jak Wnioskodawca - z niewiele znaczących figur retorycznych i ogólników.

Dziekan wydziału skytyistyki Almersko-Złotogrodzkiego Uniwersytetu Lingwistycznego
Królestwo Teutonii

Postprzez Vladimir 17 gru 2017, o 08:32

Z pewnością panowanie JKW Tomasza Ivona Hugona można różnie oceniać pod różnymi kątami. Z pewnością JKW zdarzały się faux pas wobec Teutonii i teutońskiego Narodu. Niemniej zwrócić uwagę, drogi Torkanie, na jedną rzecz — to, że możesz tutaj pisać i prezentować swoje zdanie, nie jest Twoją zasługą.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ 17 gru 2017, o 10:41

Z pewnością panowanie JKW Tomasza Ivona Hugona można różnie oceniać pod różnymi kątami.

Dramatyczny spadek aktywności, odpływ (z powodów politycznych) co najmniej 1/5 aktywnych obywateli, utrata de facto dwóch prowincji (aktywność w Baridasie była pełzająca właściwie aż do objęcia urzędu wicekróla przez Piotra II Grzegorza), bezideowość, pogarda wobec Narodu Teutońskiego, chętne wyręczanie sarmackiego wymiaru sprawiedliwości w karaniu hucpiarzy (książę-senior zdołał prześcignąć w tym mającego zdecydowanie gorszy PR Khanda i ustępuje na tym polu jedynie Piotrowi Mikołajowi). Nie znajduję nawet hipotetycznych zasług, które mogłyby wyrównać ten bilans.

Niemniej rozumiem, Vladimirze, że nie tak dawno zwrócony tytuł arystokratyczny może wpływać na punkt widzenia.

Niemniej zwrócić uwagę, drogi Torkanie, na jedną rzecz — to, że możesz tutaj pisać i prezentować swoje zdanie, nie jest Twoją zasługą.

Oczywiście - jest to zasługa chociażby JKM Andrzeja Fryderyka (wdzięczność wobec Niego nie odbiera mi przecież prawa do krytykowania Jego poczynań jako teutońskiego polityka) czy Roberta von Thorna. Natomiast nie jest w żadnej mierze zasługa księcia-seniora. Tak samo, jak wspaniałomyślne wypuszczenie porwanego przez porywacza także trudno odczytywać jako zasługę. Pozytywnie odbieram wiele gestów księcia-seniora mających na celu poprawę osobistych relacji, ale uchylenie wydanej właściwie bez żadnych poważnych przesłanek decyzji o wydaleniu można odbierać co najwyżej jako próbę zmazania win. Jak już wielokrotnie pisałem, nie czuję za to choćby grama wdzięczności, bo to nie ja w tym zdarzeniu byłem bohaterem negatywnym. Nie chcę tego dłużej roztrząsać, bo moja krytyka projektu Jego Królewskiej Mości nie jest w żaden sposób powiązana z dawnym konfliktem personalnym między mną a księciem-seniorem.

Królestwo Teutonii

Postprzez Aleksander Damian 17 gru 2017, o 12:13

Matko czego ja się dowiaduje, niema człowieka dłużą chwile i nie poznaje KS.
por. Aleksander Damian markiz von Thorn-Chojnacki herbu Illuminatos
Herold Rodu Dom von Thorn

Postprzez Vladimir 17 gru 2017, o 12:39

Drogi Torkanie!

Z tego co wiem, JKW TIH podejmował próby wyjaśnienia konfliktu. To, że niektórzy nie chcieli pojednania, to ich sprawa i ich decyzja. Co tyczy się karania hucpiarzy, w których gronie i ja się znalazłem, to spójrzmy na to obiektywnie. Jak JKW TIH miał się zachować? W nieskończoność przymykać oko?

Na koniec odniosę się do tego, czyją zasługą jest Twój powrót. To prawda, że JKW Andrzej Fryderyk oddał Ci tutaj nieocenioną pomoc. O ile się nie mylę, wstawił się również za mną. Niemniej JKW TIH dążył do tego, by relacje między Wami były co najmniej poprawne. I może słusznie odbierasz to jako próbę zmazania win i pokuty. Uważam, że ciągłe grzebanie w bagnie przeszłości i rozdrapywanie wciąż tych samych, ropiejących ran, prowadzi tylko do marnej aktywności. Może w końcu poświęciłbyś czas na coś kreatywnego?
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ 17 gru 2017, o 13:17

Jak JKW TIH miał się zachować? W nieskończoność przymykać oko?

W cywilizowanym państwie prawa generalnie przyjmuje się, że od karania są sądy. Problem w tym, że moje działania w warunkach normalnego procesu mogłyby się skończyć co najwyżej kilkutygodniowym pobytem w lochach, a taki finał przecież by wszechwładnego satrapy nie satysfakcjonował. Zamiast tego lepiej wykorzystywać przy każdej nadarzającej się okazji narzędzia w zamyśle nadzwyczajne, używane w sytuacji szczególnego zagrożenia dla państwa (podobnie, jak chociażby narzędzie ewaporacji w Dreamlandzie, wykorzystywane właściwie tylko przy klonach Zanika)

I może słusznie odbierasz to jako próbę zmazania win i pokuty. Uważam, że ciągłe grzebanie w bagnie przeszłości i rozdrapywanie wciąż tych samych, ropiejących ran, prowadzi tylko do marnej aktywności. Może w końcu poświęciłbyś czas na coś kreatywnego?

Nie chcę rozdrapywać ran, nie poruszałem w ogóle tego tematu z własnej inicjatywy. To Ty postanowiłeś zignorować całą moją wcześniejszą wypowiedź, po raz kolejny schodząc na temat moich relacji z osobą, której dotyczy przedmiotowy projekt. Ja zaś odpowiadam na Twoje pytania. Nie rozumiem, dlaczego debata i spór jest generalnie postrzegana jako aktywność gorszej rangi, ale to już chyba typowa dla Sarmacji przypadłość. Troszkę mi też smutno, że masz takie zdanie o całości mojej działalności w mikroświecie, ale cóż - przeżyję.

Królestwo Teutonii

Postprzez Aleksander Damian 17 gru 2017, o 13:36

ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ napisał(a):
W cywilizowanym państwie prawa generalnie przyjmuje się, że od karania są sądy. Problem w tym, że moje działania w warunkach normalnego procesu mogłyby się skończyć co najwyżej kilkutygodniowym pobytem w lochach, a taki finał przecież by wszechwładnego satrapy nie satysfakcjonował. Zamiast tego lepiej wykorzystywać przy każdej nadarzającej się okazji narzędzia w zamyśle nadzwyczajne, używane w sytuacji szczególnego zagrożenia dla państwa (podobnie, jak chociażby narzędzie ewaporacji w Dreamlandzie, wykorzystywane właściwie tylko przy klonach Zanika)

Może się mylę ale mamy w Księstwie Sarmacji Monarchie Parlamentarną i monarcha ma swoje przywileje. Wiec nie ma co negować decyzji monarchy. Robi wgl swojego uznania, a szczerze wątpię, że decyzje kary nie konsultował się z doradcami.
por. Aleksander Damian markiz von Thorn-Chojnacki herbu Illuminatos
Herold Rodu Dom von Thorn

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ 17 gru 2017, o 13:54

Ten post powyżej to taki jakby-żart, prawda?

Królestwo Teutonii

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sala obrad [KT] [Úre Thingienzaale]