Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Uchwała ws. opróżnienia urzędu Marszałka

Archiwa Senatu Królestwa Teutonii

Uchwała ws. opróżnienia urzędu Marszałka

Postprzez Roland 28 cze 2016, o 22:46

Wasza Królewska Wysokość,
Wysoka Izbo!

1. ZARZĄDZENIE:
    Na podstawie art. 3. ust. 4. Regulaminu Senatu zarządzam debatę nad projektem wymienionym w punkcie B.
  2. PROJEKT:
    Uchwała Senatu Królestwa Teutonii
    w sprawie opróżnienia urzędu Marszałka Senatu

§ 1.
    Przesławni Senatorowie odwołują Gotfryda Slavika de Rutha (T1141) z funkcji Marszałka Senatu.

§ 2.
    Uchwała Senatu wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia.
  3. UZASADNIENIE:
    Mam wątpliwą przyjemność przedłożyć Szanownym Senatorom projekt uchwały w sprawie opróżnienia urzędu Marszałka Senatu Królestwa Teutonii. Pan Marszałek pojawia się w Teutonii skokowo, co kilka dni. Znika z reguły bez zapowiedzi. Niby sprawa naturalna, wszak życie realne jest zawsze priorytetem. Niemniej Pan Marszałek mając świadomość kondycji swojej dostępności do chwili obecnej nie powołał Wicemarszałka, który byłby w stanie go zastępować podczas okresów absencji.

Co więcej, Pan Marszałek wykazuje się - a przynajmniej stwarza takie wrażenie - brakiem znajomości Ustawy Senatu KT - Regulamin Senatu, która to ustawa jest fundamentem jego funkcjonowania na urzędzie. W procedowaniu projektu JKW w sprawie zmiany ustawy o obywatelstwie Pan Marszałek wprowadza zamęt i dezorganizację. Z jednej strony stwarza pozory, że zajmuje się formalnie debatą (czym wprawia mnie w zakłopotanie bo nie wiem czy mogę już wkroczyć, czy też nie), a z drugiej zachowuje pełną bierność proceduralną.

Pan Marszałek trwa na stanowisku na siłę, co widać. Smuci, że podczas gdy sam niedawno obwieścił zamiar ustąpienia z urzędu, do chwili obecnej nic w tej sprawie nie poczynił.
  4. TERMIN:
    Do 8 lipca 2016 roku, włącznie.
  5. POUCZENIE:
    Debata nad projektem uchwały obejmuje: przedstawienie projektu przez wnioskodawcę, debatę senatorów nad projektem, zgłaszanie poprawek i wniosków do projektu przez osoby uprawnione, wprowadzanie autopoprawek do projektu uchwały przez wnioskodawcę.

[...]

Marszałek Senatu może skrócić debatę na wniosek Rady Królestwa Teutonii lub co najmniej jednej trzeciej senatorów, albo w przypadku, gdy żaden senator nie wypowiedział się w debacie przez co najmniej 48 godzin.

Z wyrazami szacunku,

(―) Roland baronet Heach-Romański,
Zastępca Marszałka Senatu
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Re: Uchwała ws. opróżnienia urzędu Marszałka

Postprzez Vladimir 29 cze 2016, o 13:42

Z bólem serca muszę poprzeć projekt.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hetman_Gotfryd 29 cze 2016, o 14:44

Na prawdę debat nad tym wnioskiem jest zbyteczna. Zamiar zrezygnowania jest ciągle aktualny i nie zamierzam się z niego wycofać. Cieszy mnie że Wicemarszałek Roland w końcu się zdecydował na zgłoszenie tego wniosku. Jedynie pragnę zaznaczyć że nie było celowe, trzymanie stanowiska. A zwłoka powodowana jest poszukiwaniem w śród nowych mieszkańców chętnego na to stanowisko.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez AJ Piastowski 29 cze 2016, o 19:36

A ja zapytam czy jest wśród nas osoba chcąca zastąpić obecnego Marszałka na stanowisku?
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Vladimir 29 cze 2016, o 19:42

Ja już to kiedyś deklarowałem. Jeśli tę uchwałę Senat przyjmie, proszę mnie traktować jako rezerwę. Obecnie obowiązki Marszałka wypełnia Baronet Heach-Romański, więc w nim widzę ewentualnego przyszłego prowadzącego Senat po oceanach biurokratycznych i legislatywnych rozdrożach.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Roland 29 cze 2016, o 23:22

Nie jestem Wicemarszałkiem Senatu. Jestem Zastępcą Marszałka, to zasadnicza różnica. Z tego co wiem kandydat był, ale zrezygnował po, w mojej ocenie niedopuszczalnym, pewnym incydencie.

Co do objęcia przeze mnie schedy po Marszałku – mogę, ale gdyby byli inni chętni, to oczywiście nie będę blokował.
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez Yennefer 30 cze 2016, o 07:36

Ja także z bólem serca zmuszona jestem poprzeć tą ustawę. Sławku, każdy z nas ma real i wiemy, że czasem się zdarza tak, że czasu na virtual braknie. Rozumiem Cię doskonale.
Obrazek(-)Yennefer v-hr. Heach
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hetman_Gotfryd 30 cze 2016, o 18:44

Po raz kolejny powtarzam ze nie mam nic przeciwko odejściu z stanowiska. Sam o tym wspominałem kiedy oddałem się do dyspozycji JKW i LK. Tylko że dalej z uporem maniaka powtarzam dajmy szanse młodym na tym Stanowisku. Nich sobie wyrabiają plecy i opinie u nas. Jest to na tyle ważne i istotne stanowisko że wato się na nim kreować.Niech to nie będzie kolejna zmiana ze starego na starego mieszkańca...Tylko o to wasz proszę i to miejcie na uwadze.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Daniel J. Tauer-Krak 30 cze 2016, o 18:55

AJ Piastowski napisał(a):A ja zapytam czy jest wśród nas osoba chcąca zastąpić obecnego Marszałka na stanowisku?

Tak, ja...
Obrazek
Członek Grodziskowej Fundacji Praw Człowieka,
Książę Słowacji,
Daniel J. Tauer-Krak

Postprzez anglov 30 cze 2016, o 19:25

Sławomir napisał(a):Po raz kolejny powtarzam ze nie mam nic przeciwko odejściu z stanowiska. Sam o tym wspominałem kiedy oddałem się do dyspozycji JKW i LK. Tylko że dalej z uporem maniaka powtarzam dajmy szanse młodym na tym Stanowisku. Nich sobie wyrabiają plecy i opinie u nas. Jest to na tyle ważne i istotne stanowisko że wato się na nim kreować.Niech to nie będzie kolejna zmiana ze starego na starego mieszkańca...Tylko o to wasz proszę i to miejcie na uwadze.

Ani Król, ani LK nie może Cię odwołać ze stanowiska. Ze stanowiska albo musisz zrezygnować sam, albo może to zrobić Senat. Ja jestem zadowolony z tego, że objąłeś i pełniłeś to stanowisko, gdy nie było nikogo do tego. W ostatnim czasie miałeś niestety mniej czasu, więc pojawiły się ruchy dążące do odwołania.

No i tak jak Ci wspominałem – niekiedy bardzo ciężko znaleźć kandydatów na dane stanowisko, gdy nie ma na nim wakatu. Spodziewam się, że też dlatego nie mogłeś nikogo znaleźć.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Następna strona

Powrót do Archiwum [Úr Aahiv]