Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Uchwała ws. stwierdzenia opróżnienia Tronu Królestwa Teutoni

Archiwa Senatu Królestwa Teutonii

Re: Uchwała ws. stwierdzenia opróżnienia Tronu Królestwa Teu

Postprzez Hetman_Gotfryd 10 lut 2016, o 18:39

Wasza Wysokość
Lordzie Regencie
Lordzie Koadiutorze
Wysoka Izbo

Przede wszystkim nie zostanie skrócona ta debata, i jej pierwotny termin ma pozostać ważny. Tak postanowiłem uznać za właściwe. Jak wspomniano już w tej dyskusji, jest to za delikatna sprawa by ją potraktować; jak kolejną deskuję tu dotychczas się toczące.
Dane mi jest poznać Osobiście JKW Mateusza Wilhelma i wiem że nie postąpił by w sposób, który mógłby by być uznany za niestosowny. Mam na myśli sztuczne podtrzymanie swojej władzy w Królestwie Teutonii.
Jak wspomniano obecny stan, utrzymuje się głownie dzięki wkładowi pracy Wiecznego Regenta Kwaziego.
Nie powiem żebym się nie zastanawiał ostatnio nad Zgromadzeniem Elektorów, bo faktycznie sytuacją z brakiem aktywnego Monarchy jest dużym utrudnieniem. Ale moje pytanie brzmi do czego właściwie jest nam Król ? Dane mi jest być w KT, już kilka lat i miałem okazję być poddanym kilku Królów. I scenariusz był zawsze podobny aktywny, a potem spadek i wybór nowego. Dla mnie to po prostu kolej Życiowa i raczej nic tego nie zmieni, smutne ale prawdziwe. Jeśli potrzebujemy Króla głownie do tego by podpisywał akty, to takiego znajdziemy. Ale nie oczekujmy że uzdrowi ona nasze Społeczeństwo. Bo to tylko jeden z trybików naszej złożonej społeczności...

z wyrazami szacunku
Marszałek Senatu KT
Godfryd Slavik de Ruth
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez A0014 10 lut 2016, o 18:53

Zgadzam się z Panem Marszałkiem. Z tym że długo nieobecne osoby, nie powinny "wiecznie trwać" na urzędach. Obecnie "potencjał" funkcji, jest raczej w małym stopniu wykorzystywany.
Oczywiście można pozostać przy "wiecznej Regencji". Nie wiem tylko, czy jest taki sens i czy słuszne jest liczenie na zmartwychwstanie :]
(—) Misza Korab-Kaku
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
A0014
Królestwo Teutonii

Postprzez Aleksander Damian 10 lut 2016, o 18:58

Wasza Wysokość,
Lordzie Regencie,
Lordzie Koadiutorze,
Wysoka Izbo,

Senat bez wątpliwie powinien potwierdzić opróżnienie tronu bo to jest fakt bez wątpienia. Gdyż Wieczna Regencja nam dobrego nie wniesie, a trzymać tron dla "zasady" nie przyniesie nam żadnych pożytku.
por. Aleksander Damian markiz von Thorn-Chojnacki herbu Illuminatos
Herold Rodu Dom von Thorn

Postprzez Hetman_Gotfryd 10 lut 2016, o 19:10

Ależ ja nie mam zamiaru na siłę utrzymywać obecnego stanu rzeczy po porostu Mówię jak widzę sprawę i zadaje pytanie co po uchwaleniu ustawy... Czas już o tym myśleć i się zastanawiać, bo potem okaże się jak zwykle że co dalej ?
Nie mniej debata trwa, a póki trwa jest czas dla nas wszystkich na przemyślenie co dalej.
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 10 lut 2016, o 19:37

Misza Kaku napisał(a):Jak rozumiem: nieprzerwane opuszczenie Królestwa Teutonii na czas dłuższy niż 60 dni: już nastąpiło. I w tym przypadku jedynie pozostaje "stwierdzenie" tego przez Senat. Jeśli oczywiście pojawią się głosy PRZECIW, z chęcią posłucham. Natomiast ciężko zaklinać rzeczywistość, bez powodów.

Jak wspominał Regent – istnieją przesłanki do tego, by tak stwierdzić – w ciągu 90 dni nie pojawiła się ze strony Króla żadna oznaka obecności. oprócz kupowania zupek w systemie Księstwa Sarmacji. Debata nad tą uchwałą powinna, w mojej ocenie, doprowadzić do wniosków, czy faktycznie obecny stan rzeczy należy uznać za opuszczenie Królestwa Teutonii. Osobiście uważam, że tak, chyba że sam Król da o sobie znać, a jak wspominał Roland, został poinformowany o tej debacie.

Sławomir napisał(a):. Ale moje pytanie brzmi do czego właściwie jest nam Król

Pozwolę sobie przypomnieć całemu Senatowi nasza Konstytucję i w ten sposób wyjaśnić dlaczego rola Króla jest tak ważna. Nie będę wnikał tu w opisowy charakter tej posady, ale w realne kompetencje:
art 6 ust. 1 napisał(a):Król wydaje Dekrety - akty normatywne równoważne zwykłym ustawom Senatu.

art 17 ust. 1-2 napisał(a):1. Ustawy mogą upoważnić przedstawicieli władzy wykonawczej do wydawania aktów wykonawczych: edyktów - w przypadku Króla - lub rozporządzeń - w przypadku pozostałych urzędów.
2. Senat może uchylić edykt Króla bezwzględną większością głosów.

Król w Teutonii ma możliwość być władcą absolutnym: możliwość wydawania dekretów zapewnia mu Konstytucja, natomiast upoważnienie do wydawania edyktów wykonawczych reguluje zwykła ustawa lub dekret. Jest to naprawdę ogromny zakres uprawnień.

Pytanie brzmi: do czego potrzebny jest nam Król? Praktycznie do niczego - mamy w miarę aktywnego Regenta, który posiłkuje się wspaniałym Lordem Koadiutorem, a władzę ustawodawczą praktycznie oddał Senatowi. Ale stan, w którym Król opuszcza nas i zostawia bez wieści nie jest stanem ani normalnym, ani pożądanym. Czy wybór nowego Króla uzdrowi sytuację w Teutonii? Z pewnością nie! Mimo wszystko jednak uważam, że w tej sytuacji, będzie to potrzebne.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez mtk 10 lut 2016, o 19:45

Witajcie.

Domyślałem się i oczekiwałem kiedy ta chwila nastąpi. Niestety nie znalazłem czasu by samemu zrzec się tronu nie mniej jednak taki postaram się to troszeczkę przyspieszyć. Brak czasu spowodowany wieloma miłymi i nie miłymi aspektami sprawił iż przy komputerze siadam często wyłącznie w pracy. Dość już z mojej strony nadużywania zaufania jakim obdażano mnie wielokrotnie, oraz dość już braku aktywności na tronie KT.

Nieniejszym zrzekam się w owym wątku tronu Królestwa Teutonii, zaś Kwaziego poproszę o wydanie odpowiedniego aktu prawnego w moim imieniu dotyczącego zrzeczenia się tronu.

Bardzo, bardzo przepraszam Teutończyków, iż nie nastąpiło to wcześniej. Prawdopodobnie także niebawem złoże zrzeczenie się obywatelstwa itd.

Jednocześnie chciałbym o ile mogę poprosić Kwaziego by został następcą tronu i to jego właśnie chciałbym wyznaczyć.
--
hr. Mateusz Wilhelm I
Król Senior Teutonii

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Roland 11 lut 2016, o 15:32

Jako, że nikt jeszcze się o to nie pokusił.

Panie Marszałku!
Wysoka Izbo!

W związku z utratą przedmiotowości procedowania w/w uchwały, wnoszę o zakończenie postępowania legislacyjnego w sprawie.
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez Hetman_Gotfryd 11 lut 2016, o 19:23

Wasza Wysokość
Lordzie Regencie
Lordzie Koadiutorze
Wysoka Izbo

Z nieopisanym żalem ogłaszam, że w związku z opublikowanym tu aktem zrzeczenia się tronu przez JKW Mateusza Wilhelma. Nie pozostaje mi nic innego jak uznać powyższa dyskusję za zakończaną.

z wyrazami szacunku
Marszałek Senatu KT
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary