Strona 1 z 1

Podziękowanie Jego Książęcej Wysokości (nadanie ob. hon.)

PostNapisane: 12 gru 2017, o 21:45
przez anglov
Szanowny Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,

zwracam się dziś do Was, Senatu Królestwa Teutonii z prośbą a jednocześnie propozycją uhonorowania Księcia-Seniora Tomasza Ivo Hugona uroczystą uchwałą. Uchwałą, która oprócz znaczenia symbolicznego ma również znaczenie prawne. Albowiem ogłaszam chęć nadania obywatelstwa honorowego Królestwa Teutonii Jego Książęcej Wysokości Tomaszowi Ivo Hugonowi, a w związku z czym zwracam się do Wysokiej Izby z wnioskiem o wyrażenie zgody na nadanie tegoż.

Książę-senior Tomasz Ivo Hugo, podczas panowania niejednokrotnie zasłużył się dla Teutonii. Był to Książę nam przychylny, wspierający nasze działania, okazujący nam wiele… Serca. Nie zapominajmy, ze to właśnie jego decyzją w Sarmacji ponownie możemy porozmawiać z Wojciechem Hergemonem. Nie można ukryć konfliktów jakie się pojawiały, jednakże pragnę zauważyć, że książę-senior wkładał wiele zaangażowania by je wygaszać i rozwiązywać. Co też dla mnie ważne… Jako Książę był osobą, do której mogłem się zwrócić z każdym sarmackim problemem. Można powiedzieć wręcz, że mimo zajmowania stanowiska w Grodzisku, był jak „swój”. I sądzę że chciał być taki dla każdego z nas.

Pragnę abyśmy wszyscy to docenili. Nie chcę robić z tego precedensu, odtwarzanego przy każdym ustępującym Księciu. Niech to będzie uhonorowanie tego konkretnego Księcia: Tomasza Ivo Hugona. W związku z powyższym pragnę przedstawić Wysokiej Izbie projekt Uchwały okolicznościowej:

Uchwała Senatu Królestwa Teutonii nr .../2017
– podziękowanie Jego Książęcej Wysokości

My, Senat Królestwa Teutonii, reprezentujący Teutoński Naród, składamy wyrazy najszczerszego podziękowania i uznania dla Jego Książęcej Wysokości Tomasza Ivo Hugona, za wysiłek jaki włożył w budowanie społeczności sarmackiej. Mimo sprawowania władzy nad całą Sarmacją, zawsze mogliśmy liczyć na jego przychylność, wsparcie i zaangażowanie. Pamiętni krwawych rządów poprzedników, jesteśmy wdzięczni za pokojowe i przyjazne podejście do Narodu Teutońskiego.

Gdy w siedemnastym dniu listopada roku dwa tysiące trzynastego na tron Sarmacji wstąpiłeś, głosem Regenta wierność i lojalność obiecaliśmy, teutońskiego hartu ducha życzyliśmy. Obiecaliśmy praw Konstytucji bronić i w budowie sarmackiego imperium wspomagać. Życzyliśmy bu duchy teutońskich przodków nad Wami czuwały, co z powagą zaakceptowaliście. Przez lat cztery, a więcej nawet, swym rządem rozważnym, dla ludzi otwartym, a jednocześnie stanowczym w obywateli praw ochronie, życzliwość Teutońską zaskarbiliście, najważniejsze dla nas wartości wyznając.

Podczas swojego panowania byliście dla nas jak brat i bratem naszym chcemy Was uczynić. Dlatego My, Senat Królestwa Teutonii, świadomi uroczystości chwili, wyrażamy zgodę na nadanie Jego Książęcej Wysokości Tomaszowi Ivo Hugonowi honorowego obywatelstwa Królestwa Teutonii.


Szanowny Panie Marszałku, uprzejmie proszę o rozpoczęcie debaty nad przyjęciem powyższej Uchwały.

Andrzej Fryderyk
Król Teutonii

Re: Podziękowanie Jego Książęcej Wysokości (nadanie ob. hon.

PostNapisane: 13 gru 2017, o 22:48
przez AJ Piastowski
Wasza Królewska Wysokość,
Wysoka Izbo!


Informuję, że projekt został poddany pod debatę Uchwała Senatu ws. zgody na nadanie obywatelstwa honorowego KT.

(—) Adam Jerzy Piastowski,
Marszałek Senatu

Re: Podziękowanie Jego Książęcej Wysokości (nadanie ob. hon.

PostNapisane: 19 gru 2017, o 00:20
przez von Lichtenstein
Wg mnie najlepszym rozwiązaniem będzie jak JKW TIH zamieszka w Teutonii i uzyska tradycyjne obywatelstwo :P

Teutonizacja to najlepsze, co może człowieka spotkać po abdykacji :P