Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Ustawa Senatu o kasacie i CMS Srebrny Róg

Archiwa Senatu Królestwa Teutonii

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Ustawa Senatu o kasacie i CMS Srebrny Róg

Postprzez Vladimir 18 sty 2016, o 15:44

Wasza Królewska Mość!
Wasza Wysokość Regencie!
Wasza Lordowska Mość Lordzie Koadiutorze!
Panie Marszałku!
Czcigodni Senatorowie!

Być może niektórzy pamiętają, gdy za czasów mojej regencji zgłosiłem projekt dekretu o kasacie systemowych miast Królestwa Teutonii i CMS Srebrny Róg. Rozgorzała wtedy bardzo gwałtowna i emocjonująca debata, która ostatecznie zakończyła się niczym. Dziś chciałbym przedłożyć Senatowi ponownie mój projekt — tym razem projekt ustawy, na mocy której zostałaby dokonana kasata systemowych miast Teutonii i "uczynienia" z nich lokacji historycznych, a jedynym miastem w systemie zostałby Srebrny Róg.

Zalety takiego rozwiązania? Za dużo w materii argumentacji się nie zmieniło. Obecnie utrzymujemy w DSG cztery miasta, z czego tylko Cesarskie Miasto może się pochwalić dużą liczbą mieszkańców. W Złotym Grodzie mieszka dwóch (jeden mieszkaniec i jeden były obywatel), w Auterze trzech (jeden mieszkaniec i trzech obywateli), w Ruhnhoff sześciu (trzech obywateli i trzech mieszkańców). Miasta nie są w ogóle aktywne, ich zarządy nie prowadzą żadnej działalności, która zmierzałaby do pobudzenia aktywności mieszkańców, nie prowadzą również żadnych działań, które miałby na celu rozwój kultury i ochronę historii podległych im jednostek administracyjnych (jedynie Złoty Gród i Rejencja Nowej Teutonii mogą poszczycić się jakimikolwiek materiałami w tej sprawie). Nadal uważam, że utrzymywanie martwych instytucji nie ma sensu. Apeluję do Wysokiej Izby o ponowne, cierpliwe i rozsądne rozważnie mojego projektu, proszę o zdrowe podejście bez głupiego sentymentu.

Nadal wierzę w to, że jeden aktywny zarządza jednego tylko miasta będzie w stanie, jeśli tylko tego zechce, lepiej zarządzać ludźmi. Teutonia nie grzeszy aktywnością, Lord Koadiutor mówił o likwidacji niepotrzebnych stanowisk. Po co nam trzy stanowiska zarządów, którzy nie robią nic oprócz uzupełniania zapasów zupek w kantynach?

Ustawa Senatu Królestwa Teutonii nr .......
o kasacie systemowych miast Królestwa Teutonii i CMS Srebrny Róg

Art. 1. [Kasata]

1. Ulegają kasacie miasta Królestwa Teutonii w systemie informatycznym Księstwa Sarmacji:
    Złoty Gród (ID: M00006),
    Ruhnhoff (ID: M00005),
    Auterra (ID: M00012).
2. Środki finansowe zgromadzone na kontach miast wymienionych w ust. 1 niniejszego artykułu trafiają na konto Cesarskiego Miasta Stołecznego Srebrny Róg.
3. Strony i profile miast wymienionych w ust. 1 niniejszego artykułu stają się lokacjami historycznymi w systemie informatycznym Księstwa Sarmacji.
4. Wszyscy mieszkańcy, którzy zamieszkiwali miasta wymienione w ust. 1 niniejszego artykułu zostają przesiedleni do Cesarskiego Miasta Stołecznego Srebrny Róg.

Art. 2. [Cesarskie Miasto Stołeczne Srebrny Róg]

1. Cesarskie Miasto Stołeczne Srebrny Róg [dalej: Srebrny Róg] staje się jedynym miastem Królestwa Teutonii prowadzonym w systemie informatycznym Księstwa Sarmacji.
2. Na czele Srebrnego Rogu stoi Mer.
3. Zasady funkcjonowania Srebrnego Rogu określa jego statut, uchwalany przez Senat Królestwa Teutonii za zgodą Króla - w identycznym trybie jak ustawa.

Art. 3. [Mer]

1. Mer jest powoływany spośród obywateli teutońskich i odwoływany przez Króla Teutonii z własnej inicjatywy lub na wniosek Senatu.
2. Mer czuwa nad przestrzeganiem i wykonywaniem postanowień statutu Srebrnego Rogu.
3. Mer jest odpowiedzialny za zachowanie dorobku kulturowego związanego ze Srebrnym Rogiem.

Art. 4. [Zarządzanie Srebrnym Rogiem w systemie informatycznym Księstwa Sarmacji]

1. Srebrny Róg posiada zarządcę, odpowiedzialnego za wypełnianie obowiązków systemowych.
2. Zarządcą Srebrnego Rogu jest Mer lub osoba przez nie wyznaczona.
3. Jeśli osoba, która jest zarządcą Srebrnego Rogu, nie jest Merem, przysługuje jej tytuł honorowy Wicemera.

Art. 5. [Przepisy końcowe]

1. Ustawa wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia.
2. Traci moc Ustawa Senatu Królestwa Teutonii nr 4/2014 o podziale administracyjno-terytorialnym Teutonii z 4 października 2014 roku.

Mam nadzieję, że Wysoka Izby przychylnie spojrzy na mój projekt.

(—) Vladimir Ivanovitsš ik Lihtenštán,
diuk abvienolheimski, lord lingwista, senator
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Re: Ustawa Senatu o kasacie i CMS Srebrny Róg

Postprzez Kwazi 18 sty 2016, o 21:27

Vladimir Iwanowicz napisał(a):Być może niektórzy pamiętają, gdy za czasów mojej regencji zgłosiłem projekt dekretu o kasacie systemowych miast Królestwa Teutonii i CMS Srebrny Róg.

A ja wtedy tłumaczyłem, że istnienie miast systemowych nie wynika z żadnej ustawy, więc nie jest potrzebna żadna ustawa do ich likwidacji.

Tłumaczyłem też dlaczego nie zgadzam się na uchylenie Ustawa Senatu Królestwa Teutonii nr 4/2014 o podziale administracyjno-terytorialnym KT.

Nie mam nic więcej do dodania w tej sprawie.
Kristof Stanislau Mihael Kvazi (T0005)
NIE Jaśnie Oświecony
Królestwo Teutonii

Postprzez Vladimir 19 sty 2016, o 15:58

Nadal Wasza Wysokość uważa, że utrzymywanie niepotrzebnych miast w DSG jest przydatne?
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Kwazi 19 sty 2016, o 21:38

Vladimir Iwanowicz napisał(a):Nadal Wasza Wysokość uważa, że utrzymywanie niepotrzebnych miast w DSG jest przydatne?

Zależy co masz na myśli pisząc "utrzymywanie".
NIE Jaśnie Oświecony
Królestwo Teutonii

Postprzez Vladimir 20 sty 2016, o 04:58

Utrzymywanie miast DSG w ich obecnej formie.
Obrazek
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Kwazi 20 sty 2016, o 08:28

Vladimir Iwanowicz napisał(a):Utrzymywanie miast DSG w ich obecnej formie.

Jesteś mistrzem nieprecyzyjnych wypowiedzi.

Czy jesteś przeciw "utrzymywaniu" w sensie finansowym, czy drażni Cię samo istnienie profilów?
NIE Jaśnie Oświecony
Królestwo Teutonii

Postprzez Vladimir 20 sty 2016, o 13:22

Nie widzę sensu w utrzymywaniu miast w jakiejkolwiek formie, oprócz narracyjnej.
Obrazek
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Kwazi 20 sty 2016, o 15:47

Vladimir Iwanowicz napisał(a):Nie widzę sensu w utrzymywaniu miast w jakiejkolwiek formie, oprócz narracyjnej.

Profile miejscowości w systemie służą między innymi narracji.
NIE Jaśnie Oświecony
Królestwo Teutonii

Postprzez Vladimir 20 sty 2016, o 16:08

Chyba inaczej rozumiemy narrację. W zasadzie, powiedz mi proszę, po co mamy te profile miast w DSG?
Obrazek
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Kwazi 20 sty 2016, o 16:43

Vladimir Iwanowicz napisał(a):Chyba inaczej rozumiemy narrację. W zasadzie, powiedz mi proszę, po co mamy te profile miast w DSG?

Żeby ludzie mieli skąd się dowiedzieć, że w KT w ogóle istnieją miejscowości i choć trochę poznać te miejscowości.
NIE Jaśnie Oświecony
Królestwo Teutonii

Następna strona

Powrót do Archiwum [Úr Aahiv]