Strona 1 z 1

Uchwała w sprawie uczczenie 11 rocznicy Teutońskiego Maja

PostNapisane: 10 maja 2017, o 14:36
przez VAT
Wasza Królewska Mość,
Panie Marszałku,
Szacowni Senatorowie,

zapoznałem się dzisiaj z wypowiedzią Arcyksięcia Wojciecha Hergemona i zrobiło mi się wstyd. Bardzo, ale to bardzo wstyd. Wam nie wstyd, Panowie Senatorowie?

Powodowany owym wstydem, ad hoc, przygotowałem projekt uchwały. Uzasadnienie jest chyba zbędne. Głosowanie mam nadzieję będzie formalnością. Są bowiem sprawy, które - niezależnie od istniejących między nami podziałów i różnic światopoglądowych - powinny być (i mam nadzieję - są) poza jakąkolwiek dyskusją.

Uchwała Senatu Królestwa Teutonii nr .../2017
ws. uczczenia 11 rocznicy wydarzeń Teutońskiego Maja

My, Senat Królestwa Teutonii, w 11 rocznicę Teutońskiego Maja, pragniemy uczcić pamięć wszystkich bohaterów tamtych wydarzeń – dzielnych synów Teutonii, z poświęceniem walczących o honor swojej ojczyzny i wyznawane przez nią wartości, w nierównej walce z grodziskim oprawcą.

Walczący, osamotniony kraj, nie mógł wówczas odzyskać niepodległości, a mimo to wydarzenia Teutońskiego Maja stały się niezapomnianym symbolem walki o suwerenność i zachowanie własnej tożsamości Teutończyków w obliczu determinacji ze strony tzw. władzy centralnej w dążeniu do złamania woli Narodu, wyplewienia z naszych serc i sumień wszystkiego co teutońskie i nakłonienia nas do apostazji z drogi umiłowania teutonizmu.

Teutonia nie ugięła się jednak wtedy i choć ofiara, którą musieliśmy ponieść, była wielka, nie ulegliśmy duchowemu zniewoleniu. Dzisiaj, w 11 rocznicę wydarzeń Teutońskiego Maja, pamięć o bohaterach tamtych dni umacnia tylko naszego ducha dążenia do wolności i prawdy.

Nie można przemilczeć, iż pomimo upływu 11 lat, ofiary tamtych nikczemnych zbrodni do tej pory nie zostały w sposób należyty upamiętnione, a czyny, których dopuściły się osoby sprawujące wtedy władzę w Księstwie Sarmacji, nie zostały dokładnie zbadane i nazwane – zgodnie z prawdą historyczną – zbrodniami przeciwko Narodowi Teutońskiemu.

Dzisiaj, stając w obliczu dziejowej powinności pielęgnowania w sercach naszych obywateli, ale i całej Sarmacji, pamięci o wydarzeniach z maja 2006 r., Senat Królestwa Teutonii uroczyście potwierdza, że wszyscy Ci, którzy w tamtych dniach odważyli sprzeciwić się grodziskiemu reżymowi, a przez lata byli szykanowani i gnębieni, często przedstawiani jako awanturnicy, buntownicy lub pospolici przestępcy, dobrze zasłużyli się Ojczyźnie, za co po wsze czasy będziemy im wdzięczni.

Chwała Bohaterom Maja! Niech żyje Teutonia!Re: Uchwała w sprawie uczczenie 11 rocznicy Teutońskiego Maj

PostNapisane: 10 maja 2017, o 16:24
przez anglov
Szanowny Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,

uprzejmie proszę o priorytetowe potraktowanie tej uchwały.

Re: Uchwała w sprawie uczczenie 11 rocznicy Teutońskiego Maj

PostNapisane: 11 maja 2017, o 07:22
przez AJ Piastowski
Wasza Królewska Wysokość,
Wysoka Izbo!


Zawiadamiam o zarządzeniu postępowania nadzwyczajnego i przejściu do głosowania nad projektem.

(―) Adam Jerzy Piastowski,
Zastępca Marszałka Senatu