Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Posiedzenie Zgromadzenia Elektorów

Archiwa Senatu Królestwa Teutonii

Re: Posiedzenie Zgromadzenia Elektorów

Postprzez AJ Piastowski 20 lut 2016, o 00:49

anglov napisał(a):To jest jak najbardziej słuszne podejście w rzeczywistości, pozwalające zabezpieczyć materialnie swoją przyszłość. Zakładam że pytanie mówi „dostajesz milion dolarów, na własne cele, co robisz”. Przy takim założeniu nie rozumiem dlaczego nie powinienem postępować w taki sposób. Możliwość łatwego pomnożenia pieniędzy przyniesie korzyść w przyszłości, którą będzie można wykorzystać na realny cel, który tych środków będzie potrzebował. Nie rozumiem też dlaczego miałoby to być uznane za samolubne. Uważam, że zachowanie ostrożne, powściągliwe jest jak najbardziej wskazane.

Będę łapał za słówka:
"zabezpieczasz materialnie swoją przyszłość" - dlatego to jest samolubne.
"Możliwość łatwego pomnożenia pieniędzy przyniesie korzyść w przyszłości" - łatwe pomnożenie oznaczać też może leniwe. Odłożenie pieniędzy na pewno przyniesie korzyść, ale zbyt powolną. Inwestycje, mieszkania, grunty, akcje, obligacje, dofinansowanie jakiegoś projektu z zyskiem, własny biznes itd... Dzięki czemu pieniądze zaczęłyby na siebie zarabiać i można szybciej je przemnożyć, przy okazji dzieląc się nimi.
"Ostrożność i powściągliwość jest wskazana" - owszem, czasem jednak bez podjęcia pewnego ryzyka czekamy tylko na powolną śmierć, zamiast korzystać z życia.
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Rada Ministrów
Królestwo Teutonii
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 20 lut 2016, o 01:35

AJ Piastowski napisał(a):"zabezpieczasz materialnie swoją przyszłość" - dlatego to jest samolubne.

Inaczej. Dlaczego samolubne oznacza niewłaściwe?

AJ Piastowski napisał(a):"Możliwość łatwego pomnożenia pieniędzy przyniesie korzyść w przyszłości" - łatwe pomnożenie oznaczać też może leniwe. Odłożenie pieniędzy na pewno przyniesie korzyść, ale zbyt powolną. Inwestycje, mieszkania, grunty, akcje, obligacje, dofinansowanie jakiegoś projektu z zyskiem, własny biznes itd... Dzięki czemu pieniądze zaczęłyby na siebie zarabiać i można szybciej je przemnożyć, przy okazji dzieląc się nimi.

Ale jest to związane z ryzykiem i użyciem czasu, który można przeznaczyć na coś znacznie bardziej kreatywnego, niż takie nudne rzeczy, o których mówisz.

AJ Piastowski napisał(a):"Ostrożność i powściągliwość jest wskazana" - owszem, czasem jednak bez podjęcia pewnego ryzyka czekamy tylko na powolną śmierć, zamiast korzystać z życia.

A tego kompletnie nie rozumiem. Ja tam na śmierć nie czekam, mimo iż w wielu wypadkach staram się zachowywać w sposób spokojny i ostrożny. Wolę powoli dążyć do celu, niż działać nagle i stracić wszystko. A jak się przydarzy okazja i jest duża szansa na uzyskanie czegoś lepszego – warto mieć wtedy możliwość z tego skorzystać.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Vladimir 20 lut 2016, o 08:45

AJ Piastowski napisał(a):
Vladimir Iwanowicz napisał(a):
Roland napisał(a):Jaka jest wasza ocena obecnego porządku prawnego Kólestwa Teutonii? Jak oceniacie stan aktualności aktów prawnych i ich wzajemnej spójności? Czy należy przeprowadzić jakieś zmiany? Jeśli tak to jakie?

Nie wiem, właśnie dla takiego biurokratycznego zarządzania Królestwem potrzebny byłby mi Koronny Radca Prawny

Chyba wszyscy wiemy, że jedynym słusznym wyborem na tzw Radcę Prawnego jest kandydatura Szanownego Diuka Kwaziego... Czy się mylę w moich podejrzeniach? Jeśli tak jest, proszę o konkretną odpowiedź kogo kandydat do tronu obsadził by w tej roli i dlaczego?

Na usta ciśnie mi się jeszcze jedno pytanie, jeśli moje podejrzenia okażą się słuszne (chociaż, skierowane jest już nie do samego Diuka Vladimira). Czy w kuluarach zapadła zgoda od samego Diuka Kwaziego na piastowanie takiej funkcji?

To prawda, że myślałem o Diuku Kwazim. Nikt nie może mu odmówić nadzwyczajnej biegłości w prawie i orientacji w Dzienniku Praw. Myślałem również o Kawalerze Heachu, który również odznacza się ponadprzeciętną znajomością prawa (w mojej ocenie), a w swoich projektach kieruje się nie tylko logiką ale również estetyką. Co do zgody Diuka Kwaziego lub Kawalera Heacha - nie wiem, czy Diuk Kwazi zgodziłby się na piastowanie funkcji Koronnego Radcy Prawnego, nie proponowałem mu jeszcze nic (po ewentualnym wyborze mojej osoby na urząd królewski); podobnie nie rozmawiałem z Kawalerem Heachem. Jest to dla mnie zrozumiałe, że nie powinienem rozdzielać stanowisk urzędniczych, gdy jeszcze nie jestem królem. Gdy przyjdzie czas, mam nadzieję, że Diuk Kwazi lub Kawalera Heach przyjmie moją propozycję.

AJ Piastowski napisał(a):
Vladimir Iwanowicz napisał(a):
Misza Kaku napisał(a):1.Czy zdaniem Kandydatów Królestwo Teutonii powinno dążyć do przyznania statusu Kraju Korony, ew. przyznania tego statusu wszystkim Prowincjom?

Moje federalistyczne serduszko zabiło mocniej na te słowa. Gdyby istniała taka możliwość i społeczne przyzwolenie, walczyłbym na pierwszej linii frontu o przyznanie Teutonii statusu kraju korony (również dla innych samorządów oprócz, wiadomo, Baridasu).

Niefrasobliwa wypowiedź, chociaż łatwo się ocenia kogoś po wcześniejszych komentarzach. Od siebie dodam, że ta wypowiedź nie będzie rzutować w mojej ostatecznej ocenie oddania głosu. Pragnę tylko zauważyć, że bardzo chwali się Diukowi Vladimirowi fakt, że błyskawicznie odpowiada na zadane pytania i jako pierwszy udziela na nie odpowiedzi.

Dziękuję za miłe słowa. :3

AJ Piastowski napisał(a):A na koniec pytanie do wszystkich pretendentów do objęcia tronu.

Jak zamierzacie poradzić sobie jako Król Teutonii w momencie kiedy nastąpi "wypalenie zawodowe"? (Bardzo proszę Szanownego Diuka Vladimira o nie zabieranie głosu jako pierwszy) ;)

To jest problem, którego pojawienie się trudno jest przewidzieć. Do tego trzeba uwzględnić tzw. realne życie. Raczej nie chciałbym przejść do teutońskiej historii jako król, którego aktywność w Dzienniku Praw ograniczała się tylko do wydawania postanowień powołujących regentów, jeśli jednak pojawiłoby się zmęczenie, powołałbym zastępcę i udał się na krótki urlop wypoczynkowy. Obecnie (i raczej długo się to nie zmieni) śledzę Sarmację regularnie (codziennie), więc widmo regencji jest raczej dalekie.

Wiem, że w kuluarach krążą żarty o mojej pierwszej mowie tronowej, która miałby się ograniczyć do jednego krótkiego zdania: "Abdykuję." Żarcik jest zaiste udany i śmieszy mnie niemożebnie, ale zachowując Powagę, napiszę, że nie zamierzam abdykować po pierwszym dniu, tygodniu, ani miesiącu od ewentualnego wyboru mojej osoby na urząd królewski. Uprzedzając pytanie - więc kiedy? Odpowiem, że nie wiem. W pierwszej kolejności chciałbym wypełnić mój program oraz, korzystając z pomocy Anglaua Tristory oraz innych znawców kwestii prawnych, przygotować ustawy organiczne, których konieczność wprowadzenia podniesiono w trakcie debaty. Nie ukrywam, że w tej materii potrzebowałbym wsparcia. W drugiej kolejności należałoby przygotować Teutończyków na zmianę na tronie.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Roland 20 lut 2016, o 11:34

Obrazek
POSIEDZENIE ZGROMADZENIA ELEKTORÓW
OBWIESZCZENIE O LIŚCIE KANDYDATUR NA SUKCESORA TRONU KRÓLESTWA TEUTONII
Obrazek

Wasza Królewska Wysokość Regencie!
Wasza Królewska Wysokość Interrexie!
Wasza Królewska Wysokość Królu-Seniorze!
Dostojne Teutonki, Dumni Teutończycy!

Informuję, że dzisiaj o godzinie 8:00 upłynął czas na składanie kandydatur na sukcesora tronu Królestwa Teutonii. Kandydatury można było składać przez 48 godzin. W toku procedury zgłosiło się trzech kandydatów, których listę podaję do publicznej wiadomości (kolejność alfabetyczna, sortowana po nazwisku):

1. Vladimir Ivanovitsš ik Lihtenštán
  2. Gotfryd Slavik de Ruth
  3. Anglau Tristora

Dodatkowo przypominam, że trwa debata nad kandydaturami. Mamy za sobą 48 godzin kampanii elekcyjnej. Wedle zarządzenia pozostało jeszcze 24 godziny. Pouczam, że na wniosek co najmniej 1/4 Elektorów z czynnym prawem wyborczym debatę mogę przedłużyć.

Do głosowania przejdziemy niezwłocznie po zakończeniu debaty. Głosowanie potrwa 48 godzin.

Cześć i chwała elektorom!

Podpisano dn. 20 lutego 2016 r.
(—) Roland kaw. Heach,
Przewodniczący Zgromadzenia Elektorów.
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez AJ Piastowski 20 lut 2016, o 20:00

Wasza Królewska Wysokość Regencie,
Czcigodny Przewodniczący Zgromadzenia Elektorów,
Drodzy Kandydaci i Elektorzy.

Chciałbym wnioskować o przedłużenie debaty i kupić tym samym trochę czasu w nadziei, że Markiz Gotfryd Slavik de Ruth zgodnie ze swoją deklaracją rozwinie się bardziej na temat swojej kandydatury i nadrobi zaległości. Proszę pozostałych elektorów o wstawiennictwo w tej kwestii do osiągnięcia wymaganych 1/4 głosów.

(—) Adam Jerzy Piastowski
Obrazek
Rada Ministrów
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Roland 20 lut 2016, o 20:04

Wniosek popieram. Szczególnie, że na czas głosowania obsługa serwera planuje przerwę techniczną.

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez Vladimir 20 lut 2016, o 20:06

Popieram wniosek.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Aleksander Damian 20 lut 2016, o 20:18

Popieram wniosek.
por. Aleksander Damian markiz von Thorn-Chojnacki herbu Illuminatos
Herold Rodu Dom von Thorn

Postprzez anglov 20 lut 2016, o 21:13

Popieram wniosek.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Roland 20 lut 2016, o 21:56

W związku z uzyskaniem przez wniosek koniecznej większości, zarządzam przedłużenie debaty do poniedziałku włącznie.

Roland kaw. Heach,
Przewodniczący Zgromadzenia Elektorów.

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum [Úr Aahiv]