Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Posiedzenie Zgromadzenia Elektorów

Archiwa Senatu Królestwa Teutonii

Re: Posiedzenie Zgromadzenia Elektorów

Postprzez A0014 19 lut 2016, o 02:02

Mam kilka pytań do wszystkich kandydatów. Proszę się nie przestraszyć ich treścią ;)

1.Czy zdaniem Kandydatów Królestwo Teutonii powinno dążyć do przyznania statusu Kraju Korony, ew. przyznania tego statusu wszystkim Prowincjom?
2. Czy Waszym zdaniem Księstwo Sarmacji powinno posiadać procedurę odłączenie się Prowincji/KK, jeśli tak to w jaki sposób?
3. Co kandydaci sądzą o Wandejczykach?
4. Co kandydaci sądzą o Monrchofaszyźmie?
5. Czy kandydaci wolą góry czy morze, a jeśli tak to dlaczego?
6. Co zrobiliby z milionem dolarów? (podkreślając że to nie wybory miss USA)
7. Kto jest dla kandydatów autorytetem moralnym w realu i dlaczego?
8. Co kandydaci sądzą o "okrągłym stole" - zbrodnia czy nie?
9. Jakie kandydaci mają hobby ?
10. Czy kandydaci planują zatrudnić na dworze Królewskim nadwornego maga?
(—) Misza Korab-Kaku
A0014
Królestwo Teutonii

Postprzez Roland 19 lut 2016, o 07:05

W związku ze zgłoszeniem kandydata przez JKW Kwaziego, na wniosek własny wydłużam termin składania kandydatur o 24 godziny, tj. do 20 lutego br. do godziny 8:00.

Jednocześnie proszę Gotfryda Slavika markiza de Ruth o zajęcie stanowiska w w/w sprawie, w wyznaczonym terminie.

(–) Roland kaw. Heach,
Przewodniczacy Zgromadzenia Elektorów.
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez Hetman_Gotfryd 19 lut 2016, o 07:28

Czcigodnii elektorzy
Tak potwierdzam chęć ubiegania się jako kandydat do objęcia tronu w Królestwie Teutonii.
Co do zadanych dotychczas pytan ustosunkuje sie do nich w godzinach popołudniowych.

Na chwałę naszą i całego Królestwa, w obliczu złożonej kandydatury, na mocy nadanej mi prawem do wiadomości publicznej podaję, że Dumny Teutończyk Gotfryd Slavik de Ruth od chwili obecnej jest kandydatem na sukcesora tronu Królestwa Teutonii. Zaświadczam swym honorem, że rzeczony spełnia przesłanki prawem dane do objęcia urzędu Króla oraz ogłaszam i do powszechnego mniemania podaję, iż jest to człowiek godny tego urzędu, a opinia o nim jest nieposzlakowana.

(—) Roland kaw. Heach,
Przewodniczący Zgromadzenia Elektorów.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dwór Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Vladimir 19 lut 2016, o 08:22

Czcigodny Elektorze Korabie-Kaku!

Spiszę z odpowiedziami na pytania Czcigodnego, proszę się ich nie przestraszyć.

Misza Kaku napisał(a):1.Czy zdaniem Kandydatów Królestwo Teutonii powinno dążyć do przyznania statusu Kraju Korony, ew. przyznania tego statusu wszystkim Prowincjom?

Moje federalistyczne serduszko zabiło mocniej na te słowa. Gdyby istniała taka możliwość i społeczne przyzwolenie, walczyłbym na pierwszej linii frontu o przyznanie Teutonii statusu kraju korony (również dla innych samorządów oprócz, wiadomo, Baridasu).

2. Czy Waszym zdaniem Księstwo Sarmacji powinno posiadać procedurę odłączenie się Prowincji/KK, jeśli tak to w jaki sposób?

Królestwa Teutonii raczej nikt nie trzyma na siłę w Sarmacji. Jeśli będziemy tego chcieć, możemy odejść; jeśli to również tak ważne, mogę opracować projekt procedury secesji (po konsultacjach z wybitnymi umysłami prawniczymi).

3. Co kandydaci sądzą o Wandejczykach?

Banda chamów, prostaków i niewychowanych dzieciaków, które myślą, że są fajne, ale ogólnie bardzo ich lubię.

4. Co kandydaci sądzą o Monrchofaszyźmie?

Czy to jakieś podchwytliwe pytanie? Tutaj, w Teutonii, mamy demokrację, a nie jakieś zamurskie ideologie. Już samo wypowiadanie słowa na M, powinno być hańbą dla dobrego Teutończyka.

5. Czy kandydaci wolą góry czy morze, a jeśli tak to dlaczego?

Góry, czuję się w nich bezpieczniej. Otwarte przestrzenie mnie przerażają.

6. Co zrobiliby z milionem dolarów? (podkreślając że to nie wybory miss USA)

Podobnie jak Lord George Byron przeznaczyłbym mój majątek na finansowe wsparcie niepodległościowej walki jakiegoś uciemiężonego narodu - na przykład Tybetańczyków.

7. Kto jest dla kandydatów autorytetem moralnym w realu i dlaczego?

Nie wiem, może Dalajlama XIV? Ma bardzo postępowe poglądy, sam siebie określa mianem "buddyjskiego socjalisty" i nie twierdzi, jak inni wielcy przywódcy, że ma monopol na prawdę.

8. Co kandydaci sądzą o "okrągłym stole" - zbrodnia czy nie?

Nic nie sądzę.

9. Jakie kandydaci mają hobby ?

Myślenie o śmierci, próby samobójcze, czytanie turpistycznej poezji oraz od czasu do czasu umartwianie się niemieckojęzyczną literaturą.

10. Czy kandydaci planują zatrudnić na dworze Królewskim nadwornego maga?

Nie.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Kwazi 19 lut 2016, o 10:14

Vladimir Iwanowicz napisał(a):
Misza Kaku napisał(a):1.Czy zdaniem Kandydatów Królestwo Teutonii powinno dążyć do przyznania statusu Kraju Korony, ew. przyznania tego statusu wszystkim Prowincjom?

Moje federalistyczne serduszko zabiło mocniej na te słowa. Gdyby istniała taka możliwość i społeczne przyzwolenie, walczyłbym na pierwszej linii frontu o przyznanie Teutonii statusu kraju korony (również dla innych samorządów oprócz, wiadomo, Baridasu).

Czy Wy w ogóle rozumiecie o czym piszecie?

Serduszko w tym temacie powinno bić przede wszystkim sarmackim monarchistom, a nie federalistom.

Bycie krajem Korony KS to nie jest żaden status ani ranga samorządu. Teutonii nie można "przyznać statusu kraju Korony".
Teutonia stanie się krajem Korony, jeżeli wykona 3 następujące kroki:
1. Wystąpi z Księstwa Sarmacji.
2. Wybierze na swojego króla JKM Tomasza I. H.
3. Podpisze z Księstwem Sarmacji umowę o przekazaniu swoich suwerennych kompetencji na rzecz suwerena KS.

Inaczej mówiąc, bycie krajem Korony jest równoważne z oddaniem Tronu KT Księciu Sarmacji. Kompletnie nie rozumiem, jak może o tym pisać kandydat na Króla Teutonii.

A odrębna państwowość kraju Korony nie ma nigdzie odzwierciedlenia, poza nieco inną prezentacją granic na niektórych mapach v-świata.
Kristof Stanislau Mihael Kvazi (T0005)
NIE Jaśnie Oświecony

Postprzez Vladimir 19 lut 2016, o 13:00

Kwazi napisał(a):Czy Wy w ogóle rozumiecie o czym piszecie?

Najwyraźniej nie. Proszę wybaczyć Diuku, jestem idiotą. Na szczęście nie jestem jedynym kandydatem w tej elekcji!
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Kwazi 19 lut 2016, o 13:47

Vladimir Iwanowicz napisał(a):Najwyraźniej nie. Proszę wybaczyć Diuku, jestem idiotą. Na szczęście nie jestem jedynym kandydatem w tej elekcji!

Wcale nie jest powiedziane, że reszta kandydatów rozumie, czym jest kraj Korony KS.

Sięgnijmy więc do źródeł!

Pierwsza definicja kraju Korony znalazła się w Dekrecie z mocą ustawy wydanym przez JKM Piotra Mikołaja w 2006 r.
Dekret ten został napisany wyłącznie dla unormowania obecności Królestwa Baridasu w strukturze państwowej Księstwa Sarmacji.

Definicja:
Krajem Korony Księstwa Sarmacji, zwanym dalej „krajem” jest kraj, w którym władza suwerenna należy do Księcia Sarmacji, a z którym zawarto umowę międzynarodową o przekazaniu części kompetencji władz państwowych organom władzy państwowej Księstwa Sarmacji.

(niemal identyczna definicja została użyta w późniejszej Ustawie Konstytucyjnej o krajach Korony i samorządach)

Obecnie obowiązującym aktem prawnym, normującym kwestię Królestwa Baridasu, jest Ustawa Sejmu nr 149 o Królestwie Baridasu.

Zwracam uwagę na artykuły 4 i 5:
Art. 4.
Królestwo Baridasu ma równe z prowincjami Księstwa Sarmacji prawa, kompetencje, obowiązki i zadania.

Art. 5.
Przepisy dotyczące prowincji Księstwa Sarmacji, ich organów władzy publicznej oraz ich obszaru stosuje się odpowiednio do Królestwa Baridasu, jego organów władzy publicznej oraz jego obszaru.

Jak widać z powyższej Ustawy, formalne uprawnienia kraju Korony (którym jest Baridas) nie mogą różnić się niczym od uprawnień prowincji, bo są wprost zdefiniowane jako odwołanie do uprawnień prowincji.
Różnica polega na tym, że uprawnienia Baridasu mogą zostać zniesione w drodze zwykłej Ustawy Sejmu, podczas gdy analogiczna operacja wobec uprawnień prowincji wymaga zmiany Konstytucji KS za zgodą co najmniej dwóch prowincji (art. 42 ust. 5 Konstytucji KS).
Kristof Stanislau Mihael Kvazi (T0005)
NIE Jaśnie Oświecony

Postprzez anglov 19 lut 2016, o 20:19

Szanowany Panie Przewodniczący,
Czcigodni Elektorzy,

oczywiście postaram się jak najobszerniej odpowiedzieć na zadane pytania:

Roland napisał(a):Jaka jest wasza ocena obecnego porządku prawnego Kólestwa Teutonii? Jak oceniacie stan aktualności aktów prawnych i ich wzajemnej spójności? Czy należy przeprowadzić jakieś zmiany? Jeśli tak to jakie?

Obecny porządek prawny w Królestwie Teutonii… Działa. Nie ma problemów powodujących paraliż władzy, nie ma zagrożenia konieczności interwencji centrali, by rozwiązać problemy zaserwowane nam przez własne prawo. Większość osób może zastąpić inna w przypadku niewypełniania obowiązków. Sytuacja nie jest więc tragiczna, ale od bycia dobrą też jej daleko. Wiele z aktów prawnych jest napisana tak, że można je w zupełnie różny sposób interpretować, część zwyczajnie nie jest wykonywana, czemu ciężko się dziwić – obecna sytuacja, jeśli chodzi o ilość aktywnych obywateli Królestwa Teutonii nie odpowiada czasom jej świetności. Jeśli chodzi o spójność – nie jest z tym tak źle, jak może się wydawać – akty raczej są dość od siebie niezależne. Oczywiście – napisane są w różnym stylu, ale raczej sobie nie przeczą.
Trzeba podjąć działania w celu naprawy obecnej sytuacji prawnej. Jakie one będą? Po pierwsze, wielokrotnie przeze mnie wspominana kwestia rozmowy i opracowania brakujących ustaw organicznych o Senacie i Radzie Królewskiej. Po drugie każdy obowiązujący akt prawny trzeba przejrzeć, a większość z nich niestety napisać od nowa. Jak dokładnie to będzie wyglądało – nie potrafię w tej chwili odpowiedzieć – wszystko zależy od ogólnych konkluzji w sprawie brakujących ustaw. Nad naszym prawem będzie czekać bardzo dużo pracy. I to jest praca na wiele, wiele dni.

Roland napisał(a):Obecnie mamy dwubiegunowość systemu Królestwa. Z jednej strony mamy demokratyczne organy władzy, z drugiej, możliwość sprawowania przez Króla rządów absolutnych. Czy jest to stan faktycznie uzasadniony? Jaka powinna być rola senatu? Jakie powinny być kompetencje króla w procesie legislacyjnym?

Ma to pewien sens. Mimo wszystko Król ma uprawnienia niemalże władcy absolutnego. Może bardzo wiele, ale jednak nie wszytko. Senat powinien mieć przede wszystkim rolę kontrolną nad Królem i Radą Królewską, sprawując przy tym władzę ustawodawczą. Dekrety króla mogą się pojawiać w sytuacjach, które wymagają szybkiego i zdecydowanego działania. Jednak w zależności w którą stronę pójdziemy, po uchwaleniu brakujących Ustaw Organicznych, jestem w stanie sobie wyobrazić kompletnie inny model władzy, polegający na znacznie większej roli króla w procesie ustawodawczym, albo jej ograniczenie. Nie chcę w tym momencie przesądzać, co będzie najlepsze – z rozmów wyniknie jaka wizja będzie realizowana.

Dużo większe nakładanie się kompetencji i sposobu władzy widzę przy części wykonawczej i tu myślę że musi być zawsze ścisła współpraca pomiędzy każdoradowym Lordem Koadiutorem a Królem Teutonii oraz zmiana sposobu jego wyłaniania. Wciąż jedna to jest rzecz, która będzie pewnie elementem burzliwej dyskusji.

Roland napisał(a):Często podnoszony jest zarzut, że w Teutonii mamy więcej stanowisk niż aktywnych mieszkańców. Czy zgadzacie się z tym stwierdzeniem? Jeśli tak czy macie jakieś pomysły w kwestii zmiany tego stanu rzeczy?

Nietrudno się zgodzić co do faktów. I to nie jest rzecz, którą da się zmienić tak prosto. Część stanowisk musi być ze sobą łączone przez jedną osobę, na innych może bez uszczerbku tkwić wakat. Nie jestem pewien, czy są jakieś stanowiska, które możnaby zlikwidować, jednak w większości przypadków raczej nie. Mimo wszystko kolejny raz warto przejrzeć pod tym względem prawo ewentualnie zmienić lub uchylić ustawy tworzące nadmierne stanowiska. Więcej nie jesteśmy w tej chwili zrobić, bez przypływu nowych.

Roland napisał(a):Jak zapatrujecie się na kwestię dworu? Czy planujecie panować w zgodzie z rytami, etykietą dworską i zachowaniem całego ceremoniału czy też uważacie to za zbędne? Jak waszym zdaniem powinien funkcjonować król w sferze publicznej? Jak zapatrujecie się na sprawy wizualne? Nagłówki w wypowiedziach, avatary, podpisy itp.?

To jest dla mnie rzecz oczywista – przyjmując Tron Króla, przyjąłbym też etykietę i ceremoniał, jaki temu towarzyszy. Nie ukrywam, że nie jestem najlepszy w kwestiach tego rodzaju i bardzo sporo polegałbym na sugestiach Vladimira i Krzysztofa którzy mają znacznie większą wiedzę w tej materii. Uważam jednak, że przyjęcie standardów dworskich nie powinno to szkodzić zwykłemu komunikowaniu się z obywatelami. Jeśli chodzi o avatary, podpisy itp. – to wszystko jest związane z wizerunkiem Króla i najwyższe standardy powinny zostawać zachowane. Natomiast nagłówki powinny się pojawiać w oficjalnych wypowiedziach.

Roland napisał(a):Czy macie jakieś pomysły na ożywienie życia w Królestwie? Wiadomym jest, że nowych przyciąga aktywność tych, którzy już są. Czy chcecie w tym zakresie wprowadzić jakieś zmiany, a może obecna aktywność jest zadowalająca i nie trzeba jej pobudzać?

Aktywność zdecydowanie należy pobudzać. Problem w tym, że aktywność nie powinna być kwestią jednostkową, a rzeczą, która wychodzi od samych mieszkańców. Król, który będzie sam zapewniać aktywność dla całej prowincji, szybko go wypali. Ja jako Król zamierzam działać na rzecz aktywności poprzez pomoc w inicjatywach, bądź tworzenia ich zaczątków, tak aby chętni mogli je pociągnąć. Będę chciał ułatwić ludziom chętnym do działania, albo nie mającym pomysłów na działanie, podejmowanie ich. Jednak w jakim stopniu się to uda, nie zależy wyłącznie ode mnie.

Roland napisał(a):Jakie posiadacie zdanie na temat finansów publicznych? Twardo trzymane w ryzach wydatki bilansujące się z przychodami, a może bardziej socjalne podejście do finansów?

Zdanie na temat finansów publicznych mam dość proste – bilans przychodów i wydatków w ujęciu rocznym powinien dążyć do stałej kwoty, będącej rezerwą, na wypadek niespodziewanych sytuacji. Niestety, jak wiadomo obecne działania centrali w kwestii subwencji uniemożliwiają takie podejście –  prowincja ma zdecydowanie za małe możliwości zdobywania pieniędzy. Dopóki nie stworzymy sobie źródła dochodu, które transferowałoby pieniądze z innych samorządów do naszego, nie będziemy w stanie tak postępować. Ogółem kwestię finansów chciałbym zostawić Radzie Królewskiej i popieram wizję obecnego Lorda Koadiutora.

Roland napisał(a):Rola króla w życiu społeczno-kulturalnym nigdy nie jest oczywista. Waszym zdaniem powinien być on bardziej animatorem tego życia czy też powinien wspierać oddolne inicjatywy ludu, zajmując się po prostu swoimi naturalnymi obowiązkami?

Muszę przyznać że nie do końca zrozumiałem to pytanie. Król powinien zarówno być animatorem życia społeczno–kulturalnego, jak i wspierać oddolne inicjatywy ludu. No i obowiązki również powinien się zajmować. Jeśli zechcesz pytanie to doprecyzować, z chęcią odpowiem szerzej.

Roland napisał(a):Przywileje teutońskie i tradycje dawnych dni. Jakie instytucje dawniej istniejące, a z tradycją teutońską bezpośrednio związane, wartoby według was odświeżyć? Jak zapatrujecie się na możliwość opracowania prowincjonalnych tytułów honorowych?

Muszę przyznać że nie zastanawiałem się nad tym w tak konkretny sposób. Bardzo chciałbym się dowiedzieć przede wszystkim od Teutończyków, czym oni chcieli się zajmować i do tego dopasować konkretne inicjatywy do odrestaurowania. Zaczynając od drugiej strony, obawiam się że rozbijemy się o problem braku chętnych do działania. Ja osobiście miałem plany wesprzeć Teutoński Instytut Historii, który obecnie jako jedyny obok Filharmonii jakkolwiek działa. I do jego odœieżenia mam kilka pomysłów.

Jeśli chodzi zaś o pytanie o opracowanie prowincjonalnych tytułów honorowych – o ile znajdzie się ktoś, kto będzie chciał je opracować i zdobędą one szerokie poparcie społeczne, to będę wnioskować do Księcia Sarmacji o uznanie ich i zgodę na ich używanie. Tak więc – nie mam nic przeciwko.

Roland napisał(a):Ostatnie pytanie. Dlaczego chcecie zostać Królem Teutonii?

Bo chciałbym zrobić coś dla Teutonii i moich Braci i Sióstr – Teutończyków. Ponieważ mam pomysł na konkretne działania, które mógłbym podjąć jako Król i mam w sobie siłę aby je realizować. A chcę stanąć na czele Narodu, by osobiście móc go bronić przed jakąkolwiek agresją, w nas skierowaną.

Trochę żałuje, że nie zdążyłem na to pytanie odpowiedzieć, zanim Krzysztof podał szczegółowe przesłanki dlaczego to nie jest ani trochę dobry pomysł. Choć nie do końca docierało do mnie, że prawa Baridasu są zapewnione wyłącznie ustawą zwykłą, tak całej reszty byłem świadomy. I nie ciągnąc tego tematu zbyt długo – mając szacunek do wszystkich współczesnych władców Teutonii, nigdy nie zgodziłbym się na to, by tron Królestwa Teutonii objęła osoba nie będąca Teutończykiem. Nawet jeżeli byłbym zmuszony do ostatecznych czynów.

Misza Kaku napisał(a):2. Czy Waszym zdaniem Księstwo Sarmacji powinno posiadać procedurę odłączenie się Prowincji/KK, jeśli tak to w jaki sposób?

Z punktu widzenia prowincji bądź kraju Korony, nie ma to znaczenia – jak będzie chciał się oderwać to i tak się oderwie. Odpowiem więc z punktu widzenia interesu samego Księstwa. Byłoby to kompletnym błędem. Dawanie przepisu prawa „możesz się oderwać jeśli…”, to wręcz zachęcanie do oderwania się A oderwanie się jakiegokolwiek samorządu to z punktu widzenia Sarmacji ogromna strata.

Misza Kaku napisał(a):3. Co kandydaci sądzą o Wandejczykach?

W znakomitej większości niezwykle inteligentni ludzie. Być może wręcz przewyższający śrędnią mikroświatową. Lubię ich, dopóki nie zwracają się do innych w ordynarny sposób. Czyli niemal od razu.

Misza Kaku napisał(a):4. Co kandydaci sądzą o Monrchofaszyźmie?

Nigdy nie rozumiałem, więc nie potrafię się wypowiedzieć.

Misza Kaku napisał(a):5. Czy kandydaci wolą góry czy morze, a jeśli tak to dlaczego?

Nie.

Misza Kaku napisał(a):6. Co zrobiliby z milionem dolarów? (podkreślając że to nie wybory miss USA)

Rozlokował na kontach bankowych i lokatach i zbierał z nich odsetki.

Misza Kaku napisał(a):7. Kto jest dla kandydatów autorytetem moralnym w realu i dlaczego?

Nie mam autorytetu moralnego. W sumie niezbyt pojmuję rolę autorytetów.

Misza Kaku napisał(a):8. Co kandydaci sądzą o "okrągłym stole" - zbrodnia czy nie?

Nie przepadam za tym, by ujawniać swoje materialne poglądy polityczne w mikronacjach. Nie widzę w tym celu i sensu, Tak więc uchylę się od odpowiedzi na to pytanie.

Misza Kaku napisał(a):9. Jakie kandydaci mają hobby ?

Interesuję się wszystkim. Niestety, na wszystko czasu nie mam, więc skupiam się głównie na tematach związanych z techniką i informatyką. Poza tym lubię obserwować ludzkie zachowania. Czy to w internecie, czy w rzeczywistości.

Misza Kaku napisał(a):10. Czy kandydaci planują zatrudnić na dworze Królewskim nadwornego maga?

Jak wspominałem – nie planuję powoływać dworu.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez AJ Piastowski 19 lut 2016, o 22:29

Żeby się nie pogubić pozwolę sobie ponumerować wątki i obok napisać imię kandydata do, którego kieruje swą wypowiedź lub zapytanie:

1 VLADIMIR

Roland napisał(a):Jaka jest wasza ocena obecnego porządku prawnego Kólestwa Teutonii? Jak oceniacie stan aktualności aktów prawnych i ich wzajemnej spójności? Czy należy przeprowadzić jakieś zmiany? Jeśli tak to jakie?

Nie wiem, właśnie dla takiego biurokratycznego zarządzania Królestwem potrzebny byłby mi Koronny Radca Prawny

Chyba wszyscy wiemy, że jedynym słusznym wyborem na tzw Radcę Prawnego jest kandydatura Szanownego Diuka Kwaziego... Czy się mylę w moich podejrzeniach? Jeśli tak jest, proszę o konkretną odpowiedź kogo kandydat do tronu obsadził by w tej roli i dlaczego?

Na usta ciśnie mi się jeszcze jedno pytanie, jeśli moje podejrzenia okażą się słuszne (chociaż, skierowane jest już nie do samego Diuka Vladimira). Czy w kuluarach zapadła zgoda od samego Diuka Kwaziego na piastowanie takiej funkcji?

2 VLADIMIR

Niefrasobliwa wypowiedź, chociaż łatwo się ocenia kogoś po wcześniejszych komentarzach. Od siebie dodam, że ta wypowiedź nie będzie rzutować w mojej ostatecznej ocenie oddania głosu. Pragnę tylko zauważyć, że bardzo chwali się Diukowi Vladimirowi fakt, że błyskawicznie odpowiada na zadane pytania i jako pierwszy udziela na nie odpowiedzi.

1 ANGLAU

anglov napisał(a):

(...)Wiele z aktów prawnych jest napisana tak, że można je w zupełnie różny sposób interpretować, część zwyczajnie nie jest wykonywana, czemu ciężko się dziwić(...)

Poproszę jeden przykład, który dla Hrabiego jest najważniejszym aktem prawnym wymagającym poprawki? Jak należało by go poprawić?/Co należało by zmienić?

2 ANGLAU

anglov napisał(a):
Misza Kaku napisał(a):6. Co zrobiliby z milionem dolarów? (podkreślając że to nie wybory miss USA)

Rozlokował na kontach bankowych i lokatach i zbierał z nich odsetki.

Uważam to za zbyt wygodne, leniwe i samolubne podejście... Mam nadzieję, że w przypadku wygranej tak wygodnego stylu życia i podejście do kwestii finansowych nie będzie?

1 GOTFRYD

Sławomir napisał(a):Czcigodnii elektorzy
Tak potwierdzam chęć ubiegania się jako kandydat do objęcia tronu w Królestwie Teutonii.
Co do zadanych dotychczas pytan ustosunkuje sie do nich w godzinach popołudniowych.

Czcigodny Markizie - Brakuje mi zaangażowania! Sam zastanawiałem się wcześniej czy nie zgłosić Twojej kandydatury. Brakuje mi Twojego punktu widzenia, więc bardzo proszę o zaprezentowanie swojego poglądu na wizję objęcia przez Ciebie tronu KT.

A na koniec pytanie do wszystkich pretendentów do objęcia tronu.

Jak zamierzacie poradzić sobie jako Król Teutonii w momencie kiedy nastąpi "wypalenie zawodowe"? (Bardzo proszę Szanownego Diuka Vladimira o nie zabieranie głosu jako pierwszy) ;)
Obrazek
Rada Ministrów
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 19 lut 2016, o 23:42

Czcigodni Elektorzy,

niestety, oprócz mikronacji mam też życie realne, które niekiedy utrudnia mi rzetelnie odpowiedzieć na taki szeroki zestaw pytań od Rolanda tak szybko :)

Już spieszę z kolejnymi odpowiedziami:

AJ Piastowski napisał(a):Poproszę jeden przykład, który dla Hrabiego jest najważniejszym aktem prawnym wymagającym poprawki? Jak należało by go poprawić?/Co należało by zmienić?

Pozwolę sobie nie wspominać o najważniejszym, lecz takim który rzucił mi się w oczy ostatnio. Nie dokonałem pełnej analizy prawnej w obecnej chwili, więc nie mogę oceniać który źle napisany akt jest obecnie najpilniejszy do poprawienia. Rzućmy okiem na Dekret Króla Teutonii nr 2/2011 o Teutońskim Intytucie Historii:
W art. 2 techniczny błąd numeracji,
Art. 4 ust. 1 martwy
Art. 5 – z mojej pobieżnej wiedzy przez 6 lat nie został wypełniony – potrzeba opracowanie statutu
Art. 7 ust. 2 – przepis martwy, niewypełniany

Nie ma co się oszukiwać – ten edykt realnie nie obowiązuje, a przewidziana w nim rada składająca się z 5 osób jest w obecnych czasach nierealna. Zadania Instytutu (art. 2) kompletnie odbiegają od tego, czym się on faktycznie zajmuje. Cała Ustawa musi być napisana od nowa, przy ponownym wyznaczeniu jego celów i stwierdzeniu, czego chcemy od TIHu

I takiej analizy, trzeba dokonać dokładnie z każdą Ustawą. Sama taka analiza to nie jest robota na kilka dni. Dlatego proszę – nie pytajcie o to, jaka jest najważniejsza. Nie jestem w stanie na to odpowiedzieć.

AJ Piastowski napisał(a):Uważam to za zbyt wygodne, leniwe i samolubne podejście... Mam nadzieję, że w przypadku wygranej tak wygodnego stylu życia i podejście do kwestii finansowych nie będzie?

To jest jak najbardziej słuszne podejście w rzeczywistości, pozwalające zabezpieczyć materialnie swoją przyszłość. Zakładam że pytanie mówi „dostajesz milion dolarów, na własne cele, co robisz”. Przy takim założeniu nie rozumiem dlaczego nie powinienem postępować w taki sposób. Możliwość łatwego pomnożenia pieniędzy przyniesie korzyść w przyszłości, którą będzie można wykorzystać na realny cel, który tych środków będzie potrzebował. Nie rozumiem też dlaczego miałoby to być uznane za samolubne. Uważam, że zachowanie ostrożne, powściągliwe jest jak najbardziej wskazane.

Samorządowa polityka finansowa to co innego – tutaj nie zarządza się własnymi pieniędzmi, a pieniędzmi samorządu, obywateli. I jak wspominałem w odpowiedzi dla Rolanda – samą politykę chciałbym zostawić Radzie Królewskiej, a osobiście popieram obecne propozycje Lorda Koadiutora.

AJ Piastowski napisał(a):Jak zamierzacie poradzić sobie jako Król Teutonii w momencie kiedy nastąpi "wypalenie zawodowe"? (

Na to nie ma rady. Jak jest się wypalonym, nie jest się zdolnym do dalszego pełnienia funkcji, a potrzebna przerwa jest za długa by móc powołać zastępce i odpocząć. W przypadku takich chwilowych zwątpień i zmęczenia, Regent będzie powoływany. Zawsze jednak nadchodzi taki moment, że dłużej już nie można. Gorąco pragnę, aby, jeśli zwyciężę, u mnie takie coś się pojawiło dopiero wtedy, kiedy wykształci się nowe pokolenie Teutończyków, chętnych do objęcia władzy, z pomysłami na Teutonię, chcący działać dla niej. Wtedy będę mógł powiedzieć, że spełniłem swoje zadanie i abdykować.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum [Úr Aahiv]