Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Ustawa Sejmu o nowelizacji ustawy o finansach

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Ustawa Sejmu o nowelizacji ustawy o finansach

Postprzez Cudzoziemiec 1 3 lut 2016, o 18:45

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

zwracam się do Wysokiej Izby z prośbą o uchwalenie nowelizacji do znowelizowanej właśnie ustawy jako, że wskazano na możliwość wystąpienia błędu technicznego, który nie był zamierzony. Intencją nowelizacji było wprowadzenie mechanizmu wypłaty subwencji prowincji w taki sposób, by spowodował, że w momencie wydawania decyzji jeśli na kontach samorządu jest więcej niż X środków pieniężnych to subwencji danej się nie wypłaca/nie przyznaje. Słowa przyznaje i wypłaca nieopatrznie użyto w projekcie nowelizacji jako synonimy, i teraz zachodzi obawia, że taka konstrukcja może za jakiś czas narazić Skarb na roszczenia finansowe samorządów, które przekroczą jego możliwości.

Wobec tego wnoszę o uchwalenie poprawki do ustawy jak niżej i jednocześnie wnoszę O NIEPRZEPROWADZANIE DEBATY i od razu przejście do głosowania - na podstawie art. 4 ust. 4 Regulaminu Sejmu, argumentując za tym trybem, że ustawa uzyskała bezwzględne poparcie Wysokiej Izby, a nikt z nas nie zauważył tej drobnej technicznej pomyłki. Chciałbym ją bez dalszej zwłoki naprawić.

Art. 1
Art. 8a ust. 5 Ustawy Sejmu nr 229 o finansach publicznych ["Subwencji nie wypłaca się jeśli, w chwili publikacji uchwały lub decyzji, na koncie głównym i kontach powiązanych prowincji znajduje się w sumie kwota wyższa niż czterokrotność najniższej możliwej subwencji, określonej w ust. 3."] otrzymuje brzmienie: "Subwencji nie przyznaje się jeśli, w chwili publikacji uchwały lub decyzji, na kontach stanowiących własność prowincji znajduje się w sumie kwota wyższa niż czterokrotność najniższej możliwej subwencji, określonej w ust. 3."

Art. 2
Ustawa wchodzi w życie w momencie ogłoszenia.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Ustawa Sejmu o nowelizacji ustawy o finansach

Postprzez A0014 3 lut 2016, o 18:52

W związku z wnioskiem Pana Kanclerza, przechodzimy do głosowania.
(—) Misza Korab-Kaku
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
A0014
Królestwo Teutonii
 

Re: Ustawa Sejmu o nowelizacji ustawy o finansach

Postprzez A0014 4 lut 2016, o 14:14

Informuję, że na podstawie art.5.ust.4 skróciłem głosowanie. Wysoka Izba Przyjęła Projekt Ustawy. Ustawę kieruję do podpisu JKM.
(—) Misza Korab-Kaku
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
A0014
Królestwo Teutonii
 


Powrót do Sala obrad

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości