Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Rozporządzenie Kanclerza o emisji liberta

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Rozporządzenie Kanclerza o emisji liberta

Postprzez Karolina 22 kwi 2015, o 16:55

Wasza Książęca Mość,
JO Marszałku,
Wysoka Izbo!

Rada Ministrów stoi w obliczu ruiny finansowej, a do wypłacenia ma jeszcze subwencje z tytułu niedawno przyjętej ustawy. W związku z tym, że obecnie nie posiada ona środków na koncie wystarczających do wypłaty całości zobowiązań, a koniecznością jest jeszcze regulowanie stanu Funduszu Pracy i stałe wypłacanie pieniędzy za tantiemy, składam w imieniu RM projekt rozporządzenia Kanclerza o wyemitowaniu 400 000 lt na konto Rady Ministrów w celu pokrycia tych zobowiązań. Razem z innymi wpływami, powinno to zapewnić jako-tako płynność finansową rządu w najbliższych tygodniach.

W związku z tym, że to rozporządzenie ma wysoki priorytet, jeśli państwo posłowie są w stanie określić jasno swoje stanowisko wobec niego, proszę o zasygnalizowanie tego Marszałkowi, aby głosowanie mogło się odbyć jak najszybciej.

W razie pytań jestem do dyspozycji.

Art. 1.

Na podstawie art. 15 Ustawy Sejmu nr 229 o finansach publicznych i gospodarce z dnia 20 sierpnia 2014 r. dokonuje się emisji 400 000 libertów na rachunek Rady Ministrów (G00001).

Art. 2.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
Karolina Aleksandra

Królowa Seniorka Dreamlandu, Królowa Matka Elderlandu, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji
Karolina
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Re: Rozporządzenie Kanclerza o emisji liberta

Postprzez Kwazi 22 kwi 2015, o 17:11

Niech i tak będzie.
I tak wszyscy umrzemy.
Kristof Stanislau Mihael Kvazi (T0005)
NIE Jaśnie Oświecony

Postprzez Aleksander Damian 22 kwi 2015, o 17:15

Ja będę przeciwny emisji liberta. Gdyż to dalej nie rozwiąże problemu bo za miesiąc, dwa znów wystąpi taka potrzeba. To jest jak dylemat czy dać rybe albo wędkę.
por. Aleksander Damian markiz von Thorn-Chojnacki herbu Illuminatos
Herold Rodu Dom von Thorn

Postprzez Sierg 22 kwi 2015, o 17:23

Wysoka Izbo,

Aleksander Damian napisał(a):Ja będę przeciwny emisji liberta. Gdyż to dalej nie rozwiąże problemu bo za miesiąc, dwa znów wystąpi taka potrzeba. To jest jak dylemat czy dać rybe albo wędkę.

Podobno posłów Stronnictwa Federalnego nie interesują tematy bezwartościowych libertów. Skąd więc ten zwrot akcji?
Obrazek

Postprzez Aleksander Damian 22 kwi 2015, o 17:26

Drogi Siergiuszu,
nie chce się już kłócić z Tobą. Wiec powiem leży mi na sercu dobro Sarmacji i chciałbym aby powstał w naszym Królestwie system gospodarczy, a nie co miesięczna emisja libarta, która nic wartościowego nie wnosi.

Dziękuje skończyłem dyskusje. :)

Postprzez Sierg 22 kwi 2015, o 17:29

Wysoka Izbo,
Szanowny Panie Pośle,

Chcę zrozumieć tylko jedno - jeszcze parę dni temu głosił Poseł, że chce usunięcia liberta. Skąd więc pojawiła się ta chęć na system gospodarczy oraz dbanie o jego wartość?

Dla jasności: to rozporządzenie jest niezbędne z tego powodu, że samorządy bogacą się kosztem Rady Ministrów. Bez emisji nie da się pokryć kwoty subwencji.
Obrazek

Postprzez Kwazi 22 kwi 2015, o 17:37

Sierg napisał(a):Podobno posłów Stronnictwa Federalnego nie interesują tematy bezwartościowych libertów. Skąd więc ten zwrot akcji?

Zdaje się, że napisałem tak:
Na pewno moją domeną nie są sprawy finansowe - przynajmniej dopóki nasz pieniądz nie odzyska jakiejkolwiek wartości.
(od razu mówię, że handel znaczkami nie specjalnie mnie kręci)

Z tego NIE wynika, że:
a) nikogo z SF sprawy finansowe nie interesują,
b) nie chcemy, aby nasz pieniądz zyskał w końcu jakąś wartość.
Kristof Stanislau Mihael Kvazi (T0005)
NIE Jaśnie Oświecony
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Michał 22 kwi 2015, o 17:37

Aleksander Damian napisał(a): [...] dobro Sarmacji i chciałbym aby powstał w naszym Królestwie...

W tym kontekście, Księstwie?

Wobec emisji - jestem za, zamiast blokować rządowi prac i możliwości finansowania lepiej wziąć to pod uwagę w kolejnych wyborach. Są pewne konkursy i inicjatywy które wymagają obecności liberta żeby zainteresować nimi jakiekolwiek gremium. Podobna sytuacja była w marcu 2014, jeśli dobrze pamiętam, albo jeszcze w lutym; warto byłoby zastanowić się nad możliwościami zapobiegania takim sytuacjom. Podniesienie podatków?
/—/ Michał Pséftis, daw. Bryennios.
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Aleksander Damian 22 kwi 2015, o 17:58

Sierg napisał(a):
Chcę zrozumieć tylko jedno - jeszcze parę dni temu głosił Poseł, że chce usunięcia liberta. Skąd więc pojawiła się ta chęć na system gospodarczy oraz dbanie o jego wartość?

Matko, córko i wszyscy święci. Nie wyczuł Pan ironi.

Michał napisał(a):Podniesienie podatków?

Mądre słowa.

Trzeba stanąć ponad partiami i usiąć do wspólnego stołu, aby rozwiązać problem.
I tu mówie w swoim imieniu, a nie SF.

Postprzez Vladimir 22 kwi 2015, o 18:38

Wysoka Izbo!

Podobnie, jak mój Przedpiszca Poseł Aleksander Sedrowski, uważam, że dodruk nie może rozwiązać problemu braku środków na koncie RM. Oczywiście przyznaję się do tego, że nie znam się na gospodarce, która nigdy nie była dla mnie ważnym elementem życia mikronacyjnego. Drugą oczywiścią jest, że nie chcę szkodzić działalności RM i jeśli RM nie potrafi podjąć innych działań i naprawdę uważa, że tylko dodatkowo emisja może ją uratować, będę za.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Sala obrad