Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zapytanie do Marszałka

Miejsce zgłaszania projektów ustaw i uchwał

Zapytanie do Marszałka

Postprzez MAP 6 kwi 2013, o 18:03

WKW Marszałku,

Zwracam się do Szanownego Marszałka z zapytaniem o zamiary dotyczące podjęcia czynności związanych ze stwierdzeniem na wygaśnięcia mandatu JO diuka Karkachanowa w związku z jego publicznym zrzeczeniem się zarówno mandatu jak i obywatelstwa (art 14 ust. 1 pkt 1 i ust 2 ordynacji wyborczej)
Nie da się ukryć, że sytuacja w której się znajdujemy jest co najmniej niepewna. Dobrze by było zadbać, by w skład Sejmu nie wzbudzał niepotrzebnych kontrowersji.
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Re: Zapytanie do Marszałka

Postprzez Michal_Feliks 6 kwi 2013, o 18:35

Szanowny Panie Pośle,

Z całą pewnością akt zostanie podjęty w terminie konstytucyjnym. Póki co zakładam, że poseł Karakachanow Średni działał - nie pierwszy zresztą, i zapewne nie ostatni raz - w afekcie. Po jednoznacznym ustaleniu, że oświadczenie woli o rezygnacji z mandatu nie było obciążone wadą, stwierdzę wygaśnięcie mandatu.
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Trybunał Koronny

Postprzez Michal_Feliks 6 kwi 2013, o 19:33

Uściślając odpowiedź:

Po rozmowach z posłem Karakachanowem Średnim otrzymałem informację, że rezygnację posła należy potraktować jako skuteczną z chwilą zakończenia prac sejmowych nad obecnie zgłoszonymi projektami.
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Trybunał Koronny

Postprzez MAP 6 kwi 2013, o 19:43

Panie Marszałku

Taka odpowiedź budzi moją poważną wątpliwość. Ustawa wszak mówi, że mandat wygasa z chwilą zrzeczenia się go. W mojej opinii nie można zrzec się mandatu, przyznać że zrzeczenie się nie jest obciążone wadami i post factum określić, że prawidłowo złożony mandat wygasa w bliżej nieokreślonej przyszłości.
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez imi 7 kwi 2013, o 03:07

Nie zamierzam się tłumaczyć bo nie mam ani takiego obowiązku ani chęci. W każdym razie potwierdzam słowa Michasia. Hepi?

ps. Lichten i ABS się uaktywnili czyli wszystko po staremu - pierwszy łże jakobym "co chwila groził odejściem" co jest nieprawdą, bo nawet w największym ogniosraniu nie groziłem odejściem od 2010 roku, ale czego się spodziewać po nieaktywnym megalomanie? Drugi z kolei ze swoim aparatem metaforycznym na poziomie siekiery kamiennej bierze się za analizy porównawczej w zakresie pudelkowatości Księstwa. Tym bardziej nie żałuję swojej decyzji.

Ale jak pisał Michaś - za jego namową zostanę jeszcze se trochę jeszcze pogłosować na odchodne. Można mi.
Ivo Karakachanow

Stały bywalec sklepów nocnych i restauracji dworcowych.
Renegat.

Obrazek

Postprzez MAP 7 kwi 2013, o 03:38

Informuję uprzejmie, że moje wątpliwości po rozmowie z Ivem zostały rozwiane, źle zrozumiałem wypowiedź Michasia :)
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Kościół Diuczej Wiary

Powrót do Laska Marszałkowska