Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o odwołanie Marszałka Kapituły

Dział archiwalny organów publicznych Sclavinii

Wniosek o odwołanie Marszałka Kapituły

Postprzez Helwetyk 25 kwi 2015, o 11:45

Eldorat, dnia 25 kwietnia 2015 r.

Jaśnie Wielmożny PRZYWÓDCO,
Wysoka Kapituło,

Zgodnie z Konstytucją Sclavinii, „Pracami Kapituły kierują Marszałek […] oraz Wicemarszałkowie powoływani i odwoływani przez Marszałka, zastępujący go podczas jego nieobecności oraz z jego upoważnienia”. Zgodnie z Ustawą o Kapitule Konsulatu Sclavinii, „przez nieobecność Marszałka należy rozumieć niewykonywanie przez niego obowiązków przez okres co najmniej 24 godzin”.

Głosowanie nad Ustawą o zmianie wizerunku herbu Konsulatu Sclavinii rozpoczęło się po moim przypomnieniu. Miało zakończyć się 16 kwietnia o g. 20.00, zakończyło się — ponownie, po moim monicie — 19 kwietnia o g. 10.36. Zasygnalizowałem wówczas, zapewne nazbyt dyplomatycznie, potrzebę powołania Wicemarszałka. Bezskutecznie. 19 kwietnia do Sclavinii wrócił nowy obywatel. Na wymagający kilkudziesięciu sekund wpis do rejestru członków Kapituły czekał półtora dnia.

20 kwietnia złożyłem w Kapitule projekt Ustawy o osadnictwie. Sygnalizowałem potrzebę nadania mu biegu zarówno w dyskusji na forum Sclavinii, jak i w oficjalnym komunikacie urzędowym 23 kwietnia. Pomimo tego, że Marszałek jest stale obecny w systemie informatycznym, ani w ustawowym terminie nie przystąpił do czynności urzędowych, ani nie wyznaczył Wicemarszałka. Innymi słowy, albo nie śledzi życia publicznego w Sclavinii, albo je ignoruje podobnie, jak ignoruje postanowienia Konstytucji i Ustawy o Kapitule. Skutkiem tego prace Kapituły nad — jak wolno mi przypuszczać — dość istotnym dla Konsulatu projektem stoją w miejscu.

Mając powyższe na uwadze, na podstawie art. III Konstytucji Sclavinii wnoszę o odwołanie Wincentego bar. Wałachowskiego z urzędu Marszałka Kapituły przed upływem kadencji. W mojej najgłębszej ocenie dotychczasowe sprawowanie tej funkcji przez barona nie daje rękojmi właściwego funkcjonowania jednego z trzech naczelnych organów władzy Konsulatu Sclavinii. Prowincja potrzebuje sprawnego parlamentu.

Łączę wyrazy szacunku,

(—) Helwetyk książę Romański,
Konsul Sclavinii.
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Re: Wniosek o odwołanie Marszałka Kapituły

Postprzez Wincenty Wałachowski 25 kwi 2015, o 12:35

Jeżeli faktycznie taka jest wola samych Konsulów, automatycznie sam dobrowolnie rezygnuje jak i z tego stanowiska, jak również z członkostwa w Kapitule. Jednocześnie postanawiam o opuszczeniu Konsulatu.

Dziękuję.
(-) Wincenty Wałachowski
Wincenty Wałachowski
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Helwetyk 25 kwi 2015, o 13:22

W tym miejscu napisałem cierpki i niepotrzebny komentarz, który po chwili skasowałem. Zagadnienie jest — jak na mikronacje, ma się rozumieć — poważne, więc i komentarz będzie poważny.

Ubiegając się o określoną funkcję, dobrowolnie zobowiązujemy się do tego, że będziemy wykonywać wiążące się z nią obowiązki. Brak możliwości ich należytego wykonywania w dłuższej perspektywie czasowej, z jakiejkolwiek przyczyny, powinien w sposób naturalny łączyć się z rezygnacją, złożoną z własnej inicjatywy i z wyprzedzeniem. Realioza jest najbardziej uzasadnionym z usprawiedliwień dla dymisji, ale nie dla niewykonywania zadań — zwłaszcza, gdy urząd jest tego rodzaju, że zależą od niego działania innych organów lub osób.

Nie kryję, że krew mnie zalewa, gdy widzę, że urzędnik, od którego zależy moja praca, loguje się do systemu informatycznego i na forum, a pomimo tego nie przystępuje do czynności, których można i — co więcej — należy od niego oczekiwać. Funkcja Marszałka Kapituły jest strategiczna, ale zarazem wymaga wyjątkowo niewielkiego nakładu pracy. W ramach planu minimum wystarczy śledzić jeden, dodatkowo „wyczyszczony” w ramach ostatniej reorganizacji dział na Forum Centralnym.

Mam najszczerszą nadzieję, że kandydaci na ten urząd będą mieli to na uwadze; co piszę jako Sclavińczyk, którym pozostanę, a nie jako Konsul, którym wszak już wkrótce nie będę.
Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Wincenty Wałachowski 25 kwi 2015, o 13:27

Doskonale rozumiem. Ale i tak odcinam się od Sclavinii. Mam dość.
(-) Wincenty Wałachowski
Wincenty Wałachowski
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Guedes de Lima 25 kwi 2015, o 13:28

Marszałku Wałachowski,

Więcej pokory, gdyż komentarz WKW Helwetyka Romańskiego jest bardzo trafny! Każdy ma prawo cierpieć na realiozę, która potrafi storpedować aktywność ale jako Marszałek Kapituły musi Pan wiedzieć z jakim zakresem obowiązków wiąże się to stanowisko. Apeluję o przemyślenie swojej decyzji względem opuszczenia Konsulatu.
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Obrazek

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.

Postprzez Wincenty Wałachowski 25 kwi 2015, o 13:30

Trafny, może trafny. Ale nie ukrywał, że uważam, że JKW ma wobec mnie obiekcje personalne. Nie wiem, za co.

I już nie jestem Marszałkiem. I nie będę.
(-) Wincenty Wałachowski
Wincenty Wałachowski
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Helwetyk 25 kwi 2015, o 13:34

Wincenty Wałachowski napisał(a):Nie wiem, za co.

Za dokładnie to, co napisałem wyżej. Brak rzetelności w Kapitule, brak rzetelności za czasów SZPN, brak rzetelności i arogancję za czasów konsulatu. Oddając głos za kandydaturą Barona na funkcję Marszałka miałem nadzieję, że tym razem będzie inaczej — ale nie było.
Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Wincenty Wałachowski 25 kwi 2015, o 13:37

Helwetyk napisał(a):

Za dokładnie to, co napisałem wyżej. Brak rzetelności w Kapitule, brak rzetelności za czasów SZPN, brak rzetelności i arogancję za czasów konsulatu. Oddając głos za kandydaturą Barona na funkcję Marszałka miałem nadzieję, że tym razem będzie inaczej — ale nie było.

Czyli już wiem. Za zbyt wolne tempo pracy - a właściwie jej brak - i brak pomysłu na Konsulat.
Dlatego odchodzę z Konsulatu. Będę tylko przeszkadzał.
(-) Wincenty Wałachowski
Wincenty Wałachowski
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Helwetyk 25 kwi 2015, o 13:38

Wincenty Wałachowski napisał(a):
Helwetyk napisał(a):

Czyli już wiem. Za zbyt wolne tempo pracy — a właściwie jej brak — i brak pomysłu na Konsulat.

Po chwili ograniczonego zastanowienia, do listy dodałbym kreowanie z siebie ofiary.
Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Wincenty Wałachowski 25 kwi 2015, o 13:49

Helwetyk napisał(a):
Wincenty Wałachowski napisał(a):Czyli już wiem. Za zbyt wolne tempo pracy — a właściwie jej brak — i brak pomysłu na Konsulat.

Po chwili ograniczonego zastanowienia, do listy dodałbym kreowanie z siebie ofiary.

Dodaję.
(-) Wincenty Wałachowski
Wincenty Wałachowski
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Archiwum pałacowe