Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Garść potencjalnych problemów

Miejsce na wnioski dotyczące błędów i sugestii zmian w DSG
W tym dziale umieszczamy jedynie wnioski dot. zmiany lub dodania funkcjonalności w DSG, a także zgłaszamy wykryte błędy.
Dla ułatwienia pracy NIA prosimy posługiwać się w tytułach oznaczeniami [BUG] w odniesieniu do błędów oraz [MOD] w odniesieniu do modyfikacji i dodawania funkcjonalności.

Garść potencjalnych problemów

Postprzez Karolina Aleksandra 4 sie 2018, o 10:55

Czcigodni Radcy,

zgłaszam garść potencjalnych problemów. Wprawdzie część z nich jest typowych tylko dla mnie, jak sądzę, ale myślę, że warto w poszukiwaniu stanu maksymalnej optymalizacji systemu zwrócić na nie uwagę.

1. Gdy odzyskujemy hasło, jest ono pokazane tylko na stronie KS — nie jest ono nigdzie zapisywane. To oznacza, że jeśli wkleiłam sobie w międzyczasie coś innego do schowka, to nie jestem w stanie zmienić hasła na nowe, prostsze, bo nie pamiętam tego tymczasowego. I znowu muszę odzyskiwać :P

2. Po wprowadzeniu pierwszy raz nowego hasła strona informuje, że trzeba wprowadzić je ponownie, bo coś wcześniej nie zagrało w integracji z FC. Wybitnie irytujące, zwłaszcza na telefonie.

3. Mapa zjazdowa w profilu nie działa.

Kłaniam się,
    KvL
Karolina Aleksandra

Królowa Seniorka Dreamlandu, Królowa Matka Elderlandu, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Karolina Aleksandra
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Re: Garść potencjalnych problemów

Postprzez piwniczak 6 lis 2018, o 21:24

Jaśnie Oświecona Wnioskodawczyni,

na wstępie pragnę przeprosić za zwłokę w odpowiedzi na Wasz wniosek.

1) Takie rozwiązanie po prostu wdrożyliśmy, bo było najszybsze. Skopiowanie tymczasowego hasła jest raczej bezproblemowe. Moglibyśmy wysyłać je mailem, ale to bym odczytywał jako utrudnienie procedury.

2) Tak. Integracja na linii KS-FC w kwestii logowania jest raczej upośledzona. W wolnej chwili postaram się coś na to zaradzić.

3) U mnie działa (bp, ...), choć faktycznie wyświetla znaki wodne, że to tylko wersja developerska i do tego popup z błędem. To niestety pokłosie zmian w polityce google co do darmowości api map. Postaramy się coś na to zaradzić w niedalekiej przyszłości. Prawdopodobnie oprzemy się o inne, faktycznie darmowe rozwiązanie.

Łączę wyrazy Powagi,
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Powrót do Referat ds. Systemu