Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Znamiona spamu

Znamiona spamu

Postprzez Zombiakov 7 mar 2018, o 10:49

Chciałbym poruszyć temat serco-spamu z jakim drugi dzień z rzędu spotkać się można ze strony Emila Potockiego.
Fajnie super, że się sercuje ale przy takiej ilości nie wygląda to na faktyczne sercowanie w sensie "wyrażenia aprobaty dla czyjejś wypowiedzi".

Może jakieś limity ? :)
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...
Korona Księstwa Sarmacji

Re: Znamiona spamu

Postprzez Ekaton 7 mar 2018, o 11:11

> spam «niepożądana informacja wysyłana za pośrednictwem poczty elektronicznej» (sł. PWN)
> spam, inform. reklamy i niechciane wiadomości w poczcie elektronicznej lub artykuły wieloadresowe wysyłane na wiele grup dyskusyjnych; (wyk.)

Absolutnie żadnego spamu tutaj nie widzę. Ale lubię Diuka wypowiedź, to dam serduszko.
/—/ Emil Potocki
Ojciec Założyciel Sclavinii, Jej Senator,
Lord-Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny.

Postprzez Zombiakov 7 mar 2018, o 11:33

Ekaton napisał(a):> spam, [i]inform. reklamy i niechciane wiadomości w poczcie elektronicznej lub artykuły wieloadresowe wysyłane na wiele grup dyskusyjnych; (wyk.)

Serce generuje powiadomienie. Czyli mając kilkadziesiąt powiadomień... i chcąc wyłapać te istotne... osobiście odczuwam to jako spam. W dobrej lub złej wierze.
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez piwniczak 7 mar 2018, o 11:58

Spam to chyba do Prefektury? My ze swojej strony postaramy się uzgodnić z Radą Ministrów, jako sponsorem sercowania, czy i w jaki sposób to rozwiązać.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Korona Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Ekaton 7 mar 2018, o 12:07

Nawet w prywatnej korespondencji sugerowałem jednemu z Sarmatów, który zwrócił uwagę na kwestię sercowania, że generuje ono w skrajnych przypadkach problem, którym należałoby się zająć. Przede wszystkim, w ciągu godziny klikania można rozdać niczym Zorro 100.000 lt z budżetu Rady Ministrów. Nie generuje to oczywiście kolosalnego problemu, bo przychody z Urzędu Skarbowego, w lwiej części wszelkie podatki, zerkują rozdane tantiemy, ale przezorny zawsze ubezpieczony. Wypadałoby zwrócić uwagę posłów na Sejm, żeby zasugerowali na tym polu pewną ochronę przed nadużyciami takimi jak moje.

Natomiast nie zgadzam się co do tego, żeby generacja systemowych powiadomień mogła na jakimkolwiek polu uchodzić za spam. Nie jest w żadnym razie moją intencją — a przez to, jak wierzę, winą — wytwarzanie tychże i gdyby była taka możliwość, to naturalnie osoby które czują się tym pokrzywdzone udobruchałbym wyciszeniem powiadomień. Nie przyczyniam się w inny sposób do ich utworzenia aniżeli poprzez kliknięcie serduszka, który jest akurat wyrazem docenienia aktywności. Dwie godziny w ciągu ostatnich dwóch dni poświęciłem (— z braku zajęcia i po piwie/dwóch —) rzeczywiście na takie serduszkowanie, ale nie istnieją żadne ustawowe zasady dawania serc i ograniczenia w nich, nie czuję się więc winny pogwałcenia jakichś norm. Wskazuję tylko na problem.
/—/ Emil Potocki

Postprzez Ekaton 7 mar 2018, o 12:12

Natomiast — tutaj już przepraszam za wypowiedź pod wypowiedzią, ale nie jestem w stanie jej edytować — zaznaczam, że nie mam absolutnie na celu zwracania uwagi twórcom systemowym, którzy moim zdaniem stworzyli porządną architekturę, której nadużycie, jak pokazuje powyższa sytuacja, zwraca uwagę i wywołuje emocje. To świadczy zdecydowanie na jej korzyść. Problem tkwi w prawno-finansowych zabezpieczeniach.
/—/ Emil Potocki

Powrót do Archiwum Referatu ds. Systemu