Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Ochrona korespondencji prywatnej

Miejsce na wnioski dotyczące błędów i sugestii zmian w DSG
W tym dziale umieszczamy jedynie wnioski dot. zmiany lub dodania funkcjonalności w DSG, a także zgłaszamy wykryte błędy.
Dla ułatwienia pracy NIA prosimy posługiwać się w tytułach oznaczeniami [BUG] w odniesieniu do błędów oraz [MOD] w odniesieniu do modyfikacji i dodawania funkcjonalności.

Re: Ochrona korespondencji prywatnej

Postprzez piwniczak 12 sty 2018, o 15:59

Helwetyk napisał(a):
piwniczak napisał(a):Może powyższe, ale nie wpisywanie, a certyfikat instalowany na urządzeniu?

W tym momencie powołuję się na Prawo Poego.

Dyskusja akademicka ;)
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Korona Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Zombiakov 12 sty 2018, o 23:31

Cieszę się, że temat spotkał się z ciepłym przyjęciem.
Zgadzam się, że proste zaszyfrowanie ograniczające możliwość swobodnego przeglądania będzie krokiem do przodu.
Wszelkie zewnętrzne klucze się nie sprawdzą bo ludzie nie lubią sobie komplikować życia.

A możliwość jakiegoś usuwania poczty z historii ? Zdaję sobie sprawę, że problemem znowu jest wieloosobowaść dyskusji oraz granice wątku do usunięcia. Ale może jakieś przemyślenia ktoś już dobre miał ?
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez nospheratu 13 sty 2018, o 19:12

Zombiakov napisał(a):Chciałbym zapytać czy treść korespondencji prywatnej (Poczta Konna) jest jakoś chroniona przed odczytem osób trzecich ? Mam na myśli osoby z dostępem do baz danych - posiadajacych go w zwiazku z okresowo pelnionymi funkcjami publicznymi.

Podejrzewam, że na lekkim maskowaniu treści się skończy. Większym problemem wydaje się modyfikacja istniejącej korespondencji. Przeciwdziałanie pociąga za sobą kontrolę integralności danych.
piwniczak napisał(a):Bardziej myślałem o jakimś mcrypcie w połączeniu z base64, ale rot13 brzmi zachęcająco.

https://paragonie.com/blog/2015/05/if-you-re-typing-word-mcrypt-into-your-code-you-re-doing-it-wrong
Zombiakov napisał(a):Wszelkie zewnętrzne klucze się nie sprawdzą bo ludzie nie lubią sobie komplikować życia.

Nom, bezpieczeństwo albo wygoda.
Emanuel mar. Śmigło

Postprzez anglov 13 sty 2018, o 20:05

Jeśli jest taka żywotna potrzeba społeczeństwa, można wprowadzić możliwość prowadzenia tajnych konwersacji szyfrowanych i deszyfrowanych kluczem symetrycznym (hasłem), które należałoby przekazać poza systemami Księstwa. Oczywiście js, by się działo po stronie użytkownika.

Co do szyfrowania bieżących wiadomości, cóż… Chroniłoby to wyłącznie w przypadku wycieku bazy danych i oczywiście, jakiś sens ma. Ale wyłącznie taki jak wskazany.

Jak się więc skuteczniej zabezpieczyć nasze wiadomości, bez utrudniania życia? Zrobić małą zmianę procesów. Wydzielić tabele, które zawierają dane, które powinny pozostać prywatne i nadać do nich dostęp jak najbardziej ograniczonej liczbie osób. Dostęp do takich danych oznaczałby konieczność złożenia kolejnej przysięgi dochowania tajności.

Powiedzmy sobie szczerze – istnieje pewien moment w zapewnianiu sobie bezpieczeństwa, że albo musimy zaufać komuś, albo będzie nam trudniej. Dlatego, w mojej opinii, najlepsze co można zrobić, to po prostu wprowadzanie procedur prywatności danych mieszkańców.
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 10 mar 2018, o 01:39

Pamiętam, że w zw (brak szyfrowania prywatnych) miałem pełen dostęp do poczty, z którego NIGDY nie korzystałem - kwestia zasad, choć oczywiscie przez mysqla się dało. Raz jeden - przy realnym świadku, po nieco większej ilosci alko napisałem (albo ta druga osoba) skryp, który obliczał ilość użytych wyrazów oznaczających w sposób wulgarny w języku polskim prostytutkę. Nawet nie przyszło mi na myśl, żeby czytać korespondencje, ale byłem ciekaw, czy słowo to często pada. To moje największe nadużycie władzy. Ukarany zostałem natychmiast, bo wyszło na to, że największy współczynnik wulgaryzmów miałem ja sam :) :) Dodam, że chyba nawet skrypt ujawniał tylko autorstwo mnie i mojego kompana w piciu, żeby nie było.
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl
Królestwo Baridasu

Postprzez Konrad Friedman 10 mar 2018, o 12:35

Ja znowu pamiętam, że miałem pełny dostęp do panelu IPN z którego NIGDY nie korzystałem - kwestia zasad, chociaż prze… czekaj, wróć :oops:
/—/ Konrad J. v-hr. Arped-Friedman
Kanclerz, Wicemarszałek Sejmu, Przewodniczący Rady Królestwa Baridasu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Instytut Edukacji Sarmackiej
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 12 mar 2018, o 22:38

Konrad Friedman napisał(a):Ja znowu pamiętam, że miałem pełny dostęp do panelu IPN z którego NIGDY nie korzystałem - kwestia zasad, chociaż prze… czekaj, wróć :oops:

Żadnego priva nie przeczytaliśmy. Ot taki pijacki wybryk. Z zachowaniem wszelkich zasad. Jeżeli to byłoby "największym nadużyciem" to właśnie dowodzi, jak poważnie się do kwestii prywatnosci korespondencji podchodziło. Tak samo do procesu wyborczego. Sprawdzałem wyniki dopiero po zagłosowaniu osobistym. I wiem, że takue same standardy mieli innibmonarchowie.Trochę dziwi, że teraz ten temat wypływa.
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl
Królestwo Baridasu

Postprzez Konrad Friedman 12 mar 2018, o 23:02

Nie no, akurat nawiązuję do mojego faktycznego wybryku, za który skazał mnie Trybunał :(
/—/ Konrad J. v-hr. Arped-Friedman
Kanclerz, Wicemarszałek Sejmu, Przewodniczący Rady Królestwa Baridasu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Instytut Edukacji Sarmackiej
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez A0014 10 maja 2018, o 21:19

http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=115&t=12100&hilit=ostrze%C5%BCenie
W tej sprawie został zabezpieczony jakoś interes Korony. I ta informacja, była podana publicznie. Czy to było korzystne politycznie? Pewnie, że nie nie. Jakby ktoś miał złe zamiary... zwróciłem na to uwagę. Nie sądzę żeby miał. Ale przejrzystość primo ;)
(—) Misza Korab-Kaku
A0014
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez A0014 10 maja 2018, o 21:24

I o co mi chodziło, wejście w posiadanie krytycznych danych, rodzi ryzyko szantaży :( Więc powiedziałem wtedy jasno, wszelkie cięższe dyskusje - poza pocztą koronną.
(—) Misza Korab-Kaku
A0014
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Poprzednia strona

Powrót do Referat ds. Systemu