Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Czy RPB działa de iure, albo chociaż de facto?

Autonomia. Wandyzm — Bananizm — Neobrawizm — Tramwaizm

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Czy RPB działa de iure, albo chociaż de facto?

Postprzez KJAF 7 wrz 2018, o 16:19

Ordonans o RPB został uchylony, według prawa więc, RPB przestała już dawno tmeu istnieć. Tereny Republiki są kantonem takim samym, jak inne pozostałe. Jedynie CdB pozostaje nadal miastem prywatnym.

Robimy coś żeby to zmienić? Wskrzeszamy Republikę i wydajemy nowy ordonans, czy uznajemy, że to już umarło? A jeżeli tak, to czy wobec tego archiwizujemy dział? W zasadzie nie ma tutaj i tak nic konkretnego.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Instytut Edukacji Sarmackiej
Naczelna Izba Architektury

Re: Czy RPB działa de iure, albo chociaż de facto?

Postprzez Hohenzollern 7 wrz 2018, o 19:10

Wasza Książęca Mość,
Wasza Królewska Wysokość,
Wysoka Rado,

Myślę, nie jednak nie myślę! W mojej opinii RPB to jest kawał dziedzictwa Baridajskiego, zwłaszcza jak południe prowadzili Ivo i Grigorij (jeden kit ten snokarz :P) , to było za czasów ZW(system prasowy był bardziej używany). Uważam że warto tym się zainteresować, i można pokombinować w tym temacie, ale to jest temat na audiencje na Dworze królewskim . Kokaina, banany, a te krewetki, w zależności czy gotowane lub grillowane, zazwyczaj bywały smaczne! Tak się przedstawia się narracja RPB, a sorry zapomniałem o tramwajach, że jadą po tych samych szynach. Tak zdecydowanie warto, bo większość aktywnych Baridajczyków mieszka w CDB (stan dzisiejszy), a nie w Almerze, czy Cracoffi.

(-) Fredrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern
.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez AFvTD 7 wrz 2018, o 20:25

Ja jeszcze tylko wspomnę, że rozwijana Wedla też leży na terenach Kantonu RPB, w pobliżu CdB :) Chociaż dużo to w tej sprawie nie zmienia :D
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Führanka 8 wrz 2018, o 21:24

Wasza Mość, niby jestem za tym żeby archiwizować ale z drugiej strony mógłbym spróbować się tym zająć, jednak nie wiem czy dałbym radę odtworzyć to co Ivo i Grześ robili.
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu

Postprzez Hohenzollern 9 wrz 2018, o 07:27

Wasza Książęca Mość,
Wasza Królewska Wysokość,
Baridajki, Baridajczycy!

Wasza Mość, niby jestem za tym żeby archiwizować ale z drugiej strony mógłbym spróbować się tym zająć, jednak nie wiem czy dałbym radę odtworzyć to co Ivo i Grześ robili.

Prześwietny Hrabio więcej wiary w siebie i w swoje umiejętności. Myślę że z małą pomocą dalibyście radę reaktywować RPB. Przecież nie musi ona mieć idealnie odwzorowanego klimatu jaki tworzyli Towarzysze Karakachanow, może być on nieco zmodyfikowany.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez AFvTD 9 wrz 2018, o 16:42

A ja mogę podrzucić trochę rozszerzenia z Wedli ;) Powinno to się całkiem ciekawie wkomponować, chociaż chętnie spróbowałbym zrobić kontrast do kontrastu :D

No i definitywnie jestem przeciwny archiwizacji RPB... To jest mimo wszystko olbrzymi kawał naszej historii, którą szkoda będzie zaprzepaszczać, kiedy można dalej rozwijać :D
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 9 wrz 2018, o 19:27

Wasza Królewska Mość!
Szanowni Baridajczycy!

Korzenie republikańskie w baridajskim społeczeństwie tkwią głęboko w naszej ziemi i świadomości. Poza tym w naszym społeczeństwie jest całkiem spora grupa osób, która z chęcią wróciła by do poprzedniego ustroju.

Obecne tendencje, które zmierzają "do zaorania" naszych symboli, które po zmianie dokonanej przez Poważnego Arsacjusza kawalera Arped nawiązywały do tradycji Republiki Baridas teraz idą w kierunku zmian orła, który nie ma żadnego związku z naszą historią, a jego jedynym plusem jest to że graficznie jest świetnie wykonany.

Konrad Jakub napisał(a):Ordonans o RPB został uchylony, według prawa więc, RPB przestała już dawno tmeu istnieć. Tereny Republiki są kantonem takim samym, jak inne pozostałe. Jedynie CdB pozostaje nadal miastem prywatnym.

Robimy coś żeby to zmienić? Wskrzeszamy Republikę i wydajemy nowy ordonans, czy uznajemy, że to już umarło? A jeżeli tak, to czy wobec tego archiwizujemy dział? W zasadzie nie ma tutaj i tak nic konkretnego.

Republika nie istnieje od wielu lat, ale widać, że republikanie w Baridasie nie wymarli.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Ostatni Wicekról Baridasu.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Arsacjusz 9 wrz 2018, o 19:48

Kochani,

odpowiednim zwrotem do Króla jest „Wasza Królewska Mość”. Co więcej, będę powtarzał z uporem maniaka — poważany, proszę. Kawaler z pewnością nie jest poważny.
(—) Arsacjusz Arped
książę krwi Baridasu
Prefektura Sarmacji
Królestwo Baridasu

Postprzez Laurencjusz 9 wrz 2018, o 19:55

Arsacjusz napisał(a):Kochani,

odpowiednim zwrotem do Króla jest „Wasza Królewska Mość”. Co więcej, będę powtarzał z uporem maniaka — poważany, proszę. Kawaler z pewnością nie jest poważny.

Poważny Kawalerze!

Wymieniając Was z imienia i nazwiska nie mogłem użyć zwrotu przysługującego Królowi, bo Królem nigdy nie byliście.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Ostatni Wicekról Baridasu.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Arsacjusz 9 wrz 2018, o 20:04

Po przeczytaniu wypowiedzi Jaśnie Oświeconego aż wstałem z wrażenia. Czy naprawdę tak trudno zrozumieć, że jestem poważanym kawalerem (proszę zwrócić uwagę na pogrubioną literę), a nie poważnym? Taka tytulatura obowiązuje. Nie wiem, czy nagminne stosowanie błędnego zwrotu wobec mojej osoby, mimo już kilku subtelnych upomnień, uważać za próbę dyskredytacji — nawet nie chce mi się nad tym zastanawiać.
(—) Arsacjusz Arped
książę krwi Baridasu
Prefektura Sarmacji
Królestwo Baridasu

Następna strona

Powrót do Republika Południowego Baridasu