Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Czy RPB działa de iure, albo chociaż de facto?

Autonomia. Wandyzm — Bananizm — Neobrawizm — Tramwaizm

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Czy RPB działa de iure, albo chociaż de facto?

Postprzez Laurencjusz 9 wrz 2018, o 20:07

Poważany Kawalerze!

Proszę wybaczyć mi tą literówkę.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Ostatni Wicekról Baridasu.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Konrad Jakub 9 wrz 2018, o 21:26

Ale musimy rozróżnić dwie kwestie — zamknięcie bądź otwarcie forum, nie równa się wskrzeszeniu RPB w porządku prawnym.

Na razie rozmywa się trochę i odpowiedzialność, i plany. Niby ktoś chce robić coś. Ale ciągle nie wiemy kto dokładnie, i co dokładnie. Czy mam wydawać nowy ordonans i powoływać El Presidente? Czy nadać autonomię RPB? Czy wyłączyć je z normalnego podziału administracyjnego?

Bo to, że zostawimy otwarte forum to jedno, ale czy formalnie Republika będzie istniała, to trochę inna sprawa. Chcę uniknąć takiej sytuacji, gdzie zrobimy nowe państwo w państwie, utworzymy urzędy i stanowiska, uregulujemy powiązania z Baridasem, a RPB będzie nadal opierała się na pustym forum na którym nikt się nie dzieje.

Dlatego pytanie - zostawiamy RPB fabularnie jak teraz, czy robimy państwo od nowa? To nie jest na zasadzie "ja bym zostawił; ja bym nie usuwał; nie umieszczałbym w archiwum", tylko kto zostanie obywatelem RPB? Kto będzie El Presidente? Kto pomoże pisać uniwersały? Kto załatwi sprawę z byłymi twórcami? Jeżeli nie będę miał konkretów, to RPB pójdzie do archiwum.
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Führanka 9 wrz 2018, o 23:26

Wasza Mość,

Przede wszystkim nie chciałbym żeby RPB była używana jako argument przeciwko zwolennikom republiki. Chodzi mi o argumentacje typu "chcecie republiki? To wypad do RPB, a Baridas ma być monarchofaszystowski". RPB, chcąc nie chcąc, jest częścią Baridasu, nawet tego królewskiego. I tworzenie "rezerwatów" dla republikanów jest, mówiąc wprost, chujowe.

Jeśli coś jeszcze mi wpadnie do głowy to napiszę, jednak jest późno i może dokończę swój wywód jutro.
(-) Adrien Eryk Esjar Józef Alatriste
Królestwo Baridasu

Postprzez Konrad Jakub 10 wrz 2018, o 07:31

Nie używam pojęcia "republikanie" jako tożsamego z osobami, które chcą bawić się w RPB.

Chcę się dowiedzieć, czy jest w ogóle sens tworzyć inne jednostki autonomiczne, jeżeli nie będzie chętnych do ich prowadzenia — bez różnicy, czy chodzi o RPB, Tokugawę czy podobne.
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Führanka 10 wrz 2018, o 15:11

Wasza Mość,

Krótka odpowiedz z mojej strony - nie ma sensu tworzyć jednostek autonomicznych, jeśli nic nie ma się w nich dziać. Tak jak teraz właśnie jest z RPB.
(-) Adrien Eryk Esjar Józef Alatriste
Królestwo Baridasu

Poprzednia strona

Powrót do Republika Południowego Baridasu