Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

ŚKW

Świadomość bytu Ludu Pracującego

ŚKW

Postprzez M. Kawowy 3 lut 2013, o 16:04

WPRD!
Jestem w trakcie pisania tekstu o ruchach religijnych v-świata. Mam ambicję, aby moja praca była czymś na kształt kompedium wiedzy o mikronacyjnych religiach (przydatnym szczególnie dla nowych mikronautów), a to oznacza nie tylko przybliżenie wierzeń czy dogmatów, ale także - choćby powierzchowny - szkic historyczny, także o historii internetowej, realnej. Co oczywiste - spora część mojej pracy będzie traktować o ŚKW. I o ile bez większego bólu samodzielnie napiszę coś o naukach Wandy (inna rzecz, czy później nie czeka mnie ekswandyfikacja), to jednak mam spory problem z kontekstem historycznym, zwłaszcza że strona jest mało pomocna. Dlatego też, towarzysze, jeżeli są jakieś teksty o tematyce kościelno-wandejskiej, o których nie wiem (a założę się, że są), to bardzo proszę Was o ich wskazanie. Ponadto, jeżeli ktoś, kto dysponuje potrzebną mi wiedzą, byłby skłonny poświęcić mi chwilę rozmowy in priv - również byłbym zobowiązany.
markiz Młynek Kawowy

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
M. Kawowy

Re: ŚKW

Postprzez PTR 5 lut 2013, o 19:17

Zapytajcie na LDMW to może ktoś odpowie.

Re: Odp: ŚKW

Postprzez Santa Muerte 5 lut 2013, o 23:11

Z chęcią przeczytam taki artykuł. Ja jakoś nie łapie jak taka v-religia funkcjonuje
/-/ Santa Muerte
Obrazek

Postprzez Alojzy Pupka 6 lut 2013, o 09:26

Jaskoviakus napisał(a):(...) zwłaszcza że strona jest mało pomocna. Dlatego też, towarzysze, jeżeli są jakieś teksty o tematyce kościelno-wandejskiej, o których nie wiem (a założę się, że są), to bardzo proszę Was o ich wskazanie.

Myślę że sporo więcej niż na pustej, bo świadomie zarzuconej, stronie ciupakkomanderowej, można znaleźć już nawet pod tym adresem. Ponadto podniesiony przez tow. Radzieckiego postulat powtórzenia pytania na LDMW nie jest wcale głupi :)

Jaskoviakus napisał(a):Ponadto, jeżeli ktoś, kto dysponuje potrzebną mi wiedzą, byłby skłonny poświęcić mi chwilę rozmowy in priv - również byłbym zobowiązany.

Proszę pytać, postaram się odpowiedzieć, lub wskazać właściwy adres dla pytania.
ppłk Alojzy Pupka h. Magnitogorsk
mandragor-senior

non è ancora finita

Postprzez Senior 8 lut 2013, o 00:08

Wreszcie doszedłem do forum.

Proszę o draft albo konkretne pytania, uzupełnię chętnie.
wandu-wandu 1894917, pytać o Seniora.

Dla mnie kluczowym elementem ŚKW jest historia kolejnych konklawe jako objawu żywotności kościoła. No i stroną kościoła nie jest przywołana, a depozytorium pism świeckich: http://wandystan.eu/w/Pisma::Nauki_Wandowe

Polecam również udanie się do Silenta względem Bravo Girla.
Karakachanow Senior
działacz społeczny, kulturalny i sportowy

I wyszedl Wanda na pole, Mimo ze pizgauo całkiem mocno, I zakrzyknal: Tego, co me papióry znów cenzurować będzie, Kopne w pupeczkę! I kto mi znów zabrał fajki (Mchs 32,1-5)
Senior

Postprzez PTR 8 lut 2013, o 14:36

Powrót do Wandejska egzystencja