Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Lista Dyskusyjna Mandragoratu Wandystanu

Świadomość bytu Ludu Pracującego

Lista Dyskusyjna Mandragoratu Wandystanu

Postprzez Simon Liberi 29 sie 2012, o 22:12

Obrazek

Lista Dyskusyjna Mandragoratu Wandystanu (w skrócie LDMW) – to miejsce gdzie toczy się duża część życia Mandragoratu. Choć obecnie głównym i oficjalnym kanałem aktywności jest dział Wandystanu na forum centralnym, to jednak wciąż sporo aktywności pozostaje na liście. Cała pozostała infrastruktura (a więc strony, systemy itd.) to tylko nadbudową dla forumowego działu oraz listy. Jeśli zatem chcesz, towarzyszu, być na bieżąco i razem z nami w pełni posmakować zabawy z pogranicza symulacji państwowości i pełnego aluzji do popkultury internetowego performance − koniecznie zapisz się na LDMW!

Jak się zapisać?

Istnieją dwa sposoby korzystania z list dyskusyjnych:

Sposób mniej wygodny: Pisać można poprzez interfejs dostępny na stronach YahooGroups. Jest on w pełni sprawny, ale niewygodny (m.in. gubią się polskie literki, psuje wątkowanie).

Sposób o niebo lepszy i wygodniejszy − przez pocztę elektroniczną. Chociaż wydawać by się mogło, że e-maile nie są już podstawą komunikacji w sieci, to jednak korzystanie w ten sposób z listy ma wprost kolosalne zalety. Wszystkie nowe posty widzimy w czasie rzeczywistym i z dobrym kodowaniem, a używać możemy tego programu pocztowego, który nam odpowiada. Jedni wolą wątkowanie (jak w GMailu) inni chcą po prostu dostawać wszystkie posty po kolei. Możemy też dla swojej poczty poustawiać dowolne filtry, etykiety, czy katalogi, czego żadne forum nam nie zapewni.

Żeby zapisać się na LDMW przez pocztę elektroniczną, wyślij pustą wiadomość e-mail na adres:
Kod: Zaznacz cały
wandystan-subscribe@yahoogroups.com
Potem będziesz musiał już tylko potwierdzić własność adresu klikając na link w wiadomości przysłanej ci przez Yahoo i voilà! Teraz zaczekaj jeszcze tylko chwilę, a po zaakceptowaniu przez moderatora (to zabezpieczenie przed spamem) będziesz już pełnoprawnym członkiem grupy dyskusyjnej :)

Niezależnie od tego, jaki wybierzesz techniczny sposób korzystania z listy, na dobry początek najlepiej przywitać się i wyjaśnić, kim się jest i kim chce się być (w wirtualnym świecie).

Jak to działa?

Nie ma nic prostszego niż zasada działania listy dyskusyjnej. Na twój adres e-mail przychodzą wiadomości wysyłane przez innych na listę, a jeśli chcesz na nie odpowiedzieć, po prostu odpisz! Tak samo, kiedy chcesz zacząć nowy temat, po prostu wyślij nowy list na adres listy (wandystan@yahoogroups.com), a automatycznie zostanie dostarczony do wszystkich innych.

Później możesz przetestować różne programy i konta pocztowe. Polecam też eksperymenty z przekierowaniami − łatwo możesz ustawić je tak, żeby ze swojego prywatnego, realnego konta, odpisywać także na wiadomości przysłane na inny adres.

Co na liście wolno, a czego nie?

Co do zasad i obyczajów rządzących na LDMW – Mandragorat szczyci się tym, że odrzuca pełne hipokryzji purytańskie prawa panujące w reżimach monarchofaszystowskich, nie oznacza to jednak zupełnej anarchii. Przede wszystkim pamiętaj o innych użytkownikach. Na przykład nie krępuj się użyć słowa uznawanego powszechnie za wulgarne jeśli potrzebujesz go jako środka wyrazu ekspresji, ale nie zapominaj o tym, że − jak mawiał mandragor Czarnuch − są limesy. Nie obrażaj też innych jeśli nie jesteś z nimi blisko zaznajomiony; jeśli ktoś poczuje się obrzucony błotem, sprawa może skończyć się nawet w Trybunale Ludowym. Mamy też parę zasad związanych z formatowaniem wiadomości, czyniących korzystanie z listy przejrzystszym, m.in. odpowiadamy pod cytatem, jednak do tego z pewnością się przyzwyczaisz, a na pewno nikt nie będzie miał za złe, jeśli początkowo coś zrobisz nie tak.

A zatem – miłego korzystania z LDMW! :)
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Powrót do Wandejska egzystencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość