Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Deklaracja niepodległości Mandragoratu Wandystanu

Świadomość bytu Ludu Pracującego

Re: Deklaracja niepodległości Mandragoratu Wandystanu

Postprzez MAP 4 maja 2014, o 02:26

Niech Wam Wanda wandosławi i strzeże. Niech Wanda rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy swą laską. Niech zwróci ku Wam swoje oblicze i niech Was obdarzy pokojem.
Mikołaj Torped
UNIA TO POKÓJ
ROZPROSZENIE TO JEDNOŚĆ
IGNORANCJA TO SIŁA
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez zbbrow 4 maja 2014, o 03:24

Nareszcie! :) Wandejczycy jako całość nie nadają się do Unii, lepszy fun będziecie mieli, a w Sarmacja przynajmniej spokojniej i kulturalnej będzie. Za to ozgrywki WEK nabiorą dodatkowego smaku...!
Zbyszko Gustolúpulo
zbbrow

Postprzez Hugo 4 maja 2014, o 10:01

Moja postawa wobec Mandragoratu już się zaczęła zmieniać po tym, jak pan Pupka w sławetnej rozmowie na IRCu zachował się jak ostatni kmiot i burak pastewny, wobec moich przestojów w rozmowie, gdy chodziłem do budzącej się córki. Real może i nie istnieje, ale jeśli ktoś myśli, że będę stawiał wirtual nad takimi sprawami, to jest skończonym idiotą. A kompletnie zmieniłem, gdy otrzymałem o pana PTRa wiadomość z takimi sugestywnymi pytaniami (w weekend świąteczny):
z ciekawości, zamierzasz zająć jakieś stanowisko w obliczu obecnego kryzysu? Czy po raz kolejny pozostaniesz bierny, kiedy ktoś próbuje kastrować Sarmację?

Ze względu na to, że pan Pupka to nie cały Wandystan, jak mnie przekonywał m.in. pan PTR, i na to, że dotrzymuję słowa, to uspokoiłem emocje i doprowadziłem sprawę do końca. A następnie także postanowiłem się i swój umysł całkowicie uciszyć w sprawach wandejskich.

Zaangażowałem w to sporo emocji. Zwracałem się do wszystkich Sarmatów oficjalnie i do wielu indywidualnie zakulisowo. Gdyby nie to zakulisowe lobbowanie, dawno pożegnalibyśmy się z Wandystanem. I dzisiaj tego żałuję - Wandejczycy znów zaczynają tworzyć mój fałszywy obraz i opluwać, a osoby, które przekonałem do wycofania się z pomysłu zerwania unii na forum Rady Ministrów i/lub do występowania z wnioskiem o referendum ws. zerwania unii, spełniły moją prośbę, ale równocześnie zniechęciły się do mnie, do Sarmacji.

Jeśli chodzi o przepisy w sprawie aktywności urzędników państwowych, to się wypowiedziałem w tym temacie - poparłem. Co ciekawe, najpierw pan PTR deklaruje współpracę z centralą, chęć przekazania dostępu do serwera, a potem deklaracja niepodległości. Mieć jaja, to oczywiście wg Waszej definicji działanie stanowcze PO MYŚLI WANDYSTANU.
.
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Michaelus 4 maja 2014, o 10:02

Jeszcze jakiś czas temu nie dołączyłbym do niepodległego Wandystanu. Ale ostatnie działania władz przekonały mnie, że rola mniejszości wandejskiej w Sarmacji tym razem nie ma żadnego sensu, celu, funu. Po wieści z WEK i od Synów Wandy jak i na przyszłe konkursy skoków zapraszam więc na stronę Mandragoratu...
Michał Michaelus - filatelista, sportowiec, gość z Mandragoratu
Obrazek

Postprzez Paczenko 4 maja 2014, o 10:05

PTR napisał(a):Mamy swój, w przeciwieństwie do sarmackich działa.

Z sarmackim nie miałem nic wspólnego.
NIA nie raczyła nawet na "Wyślij CV" odpowiedzieć - w żaden sposób.
W każdym razie - się polecam.
/-/ kpt. dr inż. net. Ryszard mar. Paczenko

Wielki Mistrz Zakonu Dionizosa
Menda, spambot i niediuk.

Postprzez Michał 4 maja 2014, o 10:07

Nie wyszły te moje nadzieje. ;)

Mandragoratowi Wandystanu życzę szerokiej drogi i mam nadzieję, że przynajmniej kilku z obywateli tegoż zechce złożyć oświadczenie o zachowaniu obywatelstwa sarmackiego, gdy dojdzie co do czego i w życie wprowadzona zostanie ustawa o uporządkowaniu kwestii zerwania unii. Smutnym byłoby żegnać wiekuiście tak barwne i niewątpliwie wybitne w narracji postacie.
/—/ Michał Pséftis, daw. Bryennios.
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Ivusia 4 maja 2014, o 10:19

Skończy się ta półnaga rewia mody rodem z GWS pod najwyższymi urzędami w Grodzisku. Służbom porządkowym już jest brak aktywistów, plątającej się między nogami dzikiej... latorośli i lejącego się wina. Część złożyła wymówienia oświadczając, że wybierają się do MW za lepszym życiem i smaczną siekanką. ;//

Dobrze się dzieje, że rozstajemy się pokojowo. Vświat potrzebuje mocnych państw i wyboru pomiędzy nimi. Jeżeli wizja i cele są zupełnie inne to będziemy się wzajemnie ograniczać a nasz rozwój bedzie spowolniony. Dajmy sobie szansę na rozwijanie swoich koncepcji, bo dzięki temu mikronacje nie stracą na wartości a wejdziemy w nową erę. Mam też nadzieję, że to początek nowej współpracy na innych płaszczyznach takich jak polityka zagraniczna, ostatnio zdaje się zapomniany trend w naszych spoleczeństwach liczę też, że dojdzie do pewnej rywalizacji o mieszkańców dzięki czemu więcej osób zechce tworzyć nasz świat.
Jesteś ostrym zawodnikiem.
Ivusia

Postprzez piwniczak 4 maja 2014, o 10:52

Paczenko napisał(a):
PTR napisał(a):Mamy swój, w przeciwieństwie do sarmackich działa.

Z sarmackim nie miałem nic wspólnego.
NIA nie raczyła nawet na "Wyślij CV" odpowiedzieć - w żaden sposób.
W każdym razie - się polecam.

Z całym szacunkiem Ryszardzie, ale no bez przesady. Avril z Tobą rozmawiał o Twoim udziale w NIA, ale postawiłeś swoje ultimata, że kontakt tylko przez maila, żadne irce i fejsy, bo wy nic instalować nie będziecie... to raczej nie jest elastyczność do współpracy, a z racji na pracę w młodym i dynamicznym zespole(ja się w nocy budzę i notuję pomysły!), to jednak utrudnia pracę, a nie chcielibyśmy nikogo traktować zadaniowo wysyłając polecenia mailowo, bo świeża głowa zawsze się przyda.

Co do samego "wyślij CV" - wówczas nie funkcjonowały nawet powiadomienia nt. tego, że ktoś takowe złożył. Avril pomyślał, że to stare zgłoszenie jeszcze z okresu Waszej rozmowy, więc usunął, za co serdecznie przepraszam.

Jeśli gotów jesteś na odrobinę ustępstw w kierunku swobody współpracy i nadal masz ochotę wspomóc nas w tym żmudnym dziele, to z wielką chęcią możemy porozmawiać na ten temat.
NIA jest organem kolektywnym i na Avrilu nic się nie kończy. Dlatego jego odmowa nie powinna być traktowana jako odmowa całego NIA, bo jest jeszcze JKM, Kanclerz i inni radcy.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Kwazi 4 maja 2014, o 10:58

zbbrow napisał(a):...a w Sarmacja przynajmniej spokojniej i kulturalnej będzie.

To się jeszcze okaże...
Kristof Stanislau Mihael Kvazi (T0005)
NIE Jaśnie Oświecony

Postprzez Tytus 4 maja 2014, o 11:24

Szkoda, myślałem, że uda się to inaczej rozwiązać. Aczkolwiek rozumiem argumentacje; do tego kroku mieliście całkowite prawo. Do zobaczenia w WEK - Korniszony wam jeszcze pokażą :D
(—) adm. Tytus markiz Aureliusz-Chojnacki
Szef Sztabu KSZ
Ostatni Premier Gellonii i Starosarmacji
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wandejska egzystencja