Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Deklaracja niepodległości Mandragoratu Wandystanu

Świadomość bytu Ludu Pracującego

Re: Deklaracja niepodległości Mandragoratu Wandystanu

Postprzez Markus 3 maja 2014, o 22:57

Alojzy Pupka napisał(a):Postawa księcia, który nie miał jaj żeby zrobić cokolwiek kiedy odbywał się festiwal pod tytułem „albo się zdewandyzujecie, albo wynocha”, również powinna zostać zapisana w kronikach hańby KS. Nie było tak naprawdę nigdy w dziejach państwa dobrego monarchy, bywali mało obecni, bywali tyrani, ale takiej miękkiej fai to jeszcze nigdy.

Ale od Księcia, z całym szacunkiem, się odpierdolcie. Jeśli ktoś stał za Wami do samego końca, to właśnie on. Zewsząd padały głosy, by skończyć to przedstawienie — nawet większa część mojej Rada Ministrów w wewnętrznym głosowaniu była za zerwaniem unii. Książę jednak twierdził i przekonywał, że kilkumiesięczny odpoczynek obu mikronacji od siebie będzie najlepszym rozwiązaniem. I faktycznie by był, gdybyście sobie teraz nie ubzdurali, że nowa Ustawa o obywatelstwie sarmackim to cios wymierzony w Wandystan.

Jeśli odchodzicie, to przynajmniej z honorem.
(—) Marc Miquaiasu’un Arped

Postprzez Iontz 3 maja 2014, o 22:59

No szkoda, ale w praktyce oba kraje żyją od dawna w separacji. Mam nadzieję, że współpraca na luźniejszych zasadach jakoś tam wyjdzie. W każdym razie powodzenia.
Mateusz von Lichtenstein–Iontz
Obrazek

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Iontz

Postprzez Jeremiasz Winchester 3 maja 2014, o 23:03

To wielka strata dla Księstwa Sarmacji. Jakby nie patrzeć, nasz kraj opuściło jedenastu obywateli. Jedenastu aktywnych. Może nie w KS, ale w Mandragoracie raczej.
PRECZ Z HASSELANDEM!

/-/ baronet Jeremiasz Winchester

Postprzez Alojzy Pupka 3 maja 2014, o 23:17

ob. Arped napisał(a):Ale od Księcia, z całym szacunkiem, się odpierdolcie. Jeśli ktoś stał za Wami do samego końca, to właśnie on.

Jakoś tego na forum publicznym nie zauważyłem. A od księcia oczekuję że nie będzie zakulisowym lobberem, tylko mężem stanu.

Also: w kontekście wspomnianego przez was kilkumiesięcznego odpoczynku od siebie Ustawa musiała być ciosem. Nie twierdzę przy tym że sama w sobie była jako taki pomyślana, ale uderzyła w nas właśnie dlatego, że wywiązywaliśmy się słownie z naszej części porozumienia. I w takiej sytuacji mechaniczne zrealizowanie jej postanowień było już jak najbardziej świadomym działaniem przeciwko Wandystanowi.

Pomijam już fakt że ustawa w brzmieniu w którym ingeruje w obsadę urzędów na poziomie prowincji jest po prostu z założenia zła i szkodliwa, bo to oddzielny temat.

ob. Kakulski napisał(a):No weźcie nie pierdolcie, bo w to nawet taki wandofil jak ja już nie wierzy.

W co nie wierzy? W to że zostaliśmy zmuszeni działaniami władz i że nie chcieliśmy wcale takiego obrotu spraw? Czy w to że przez duet Romański-Torped? Czy może w to, że wspomniany duet dążąc do zerwania unii działał na niekorzyść Księstwa Sarmacji?
ppłk Alojzy Pupka h. Magnitogorsk
mandragor-senior

non è ancora finita

Postprzez Gauleiter Kakulski 3 maja 2014, o 23:23

W co nie wierzy? W to że zostaliśmy zmuszeni działaniami władz i że nie chcieliśmy wcale takiego obrotu spraw?

Właśnie w to. Niewinny, skrzywdzony, sprowokowany, czysty jak łza Wandystan. Wielomiesięczne celowe wchodzenie w konflikt z sarmackim prawem? Luzik. Nierespektowanie Unii? Spoksik. Używanie przez osadzonych wandejskich miejsc publicznych do znieważania innych uczestników zabawy? Normeczka. Wszystko wina złej centrali, która tylko czyha na wandejskie... no właśnie, na co?
Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Obrazek

Postprzez PTR 3 maja 2014, o 23:35

Markus napisał(a):
Alojzy Pupka napisał(a):Postawa księcia, który nie miał jaj żeby zrobić cokolwiek kiedy odbywał się festiwal pod tytułem „albo się zdewandyzujecie, albo wynocha”, również powinna zostać zapisana w kronikach hańby KS. Nie było tak naprawdę nigdy w dziejach państwa dobrego monarchy, bywali mało obecni, bywali tyrani, ale takiej miękkiej fai to jeszcze nigdy.

Ale od Księcia, z całym szacunkiem, się odpierdolcie. Jeśli ktoś stał za Wami do samego końca, to właśnie on. Zewsząd padały głosy, by skończyć to przedstawienie — nawet większa część mojej Rada Ministrów w wewnętrznym głosowaniu była za zerwaniem unii. Książę jednak twierdził i przekonywał, że kilkumiesięczny odpoczynek obu mikronacji od siebie będzie najlepszym rozwiązaniem. I faktycznie by był, gdybyście sobie teraz nie ubzdurali, że nowa Ustawa o obywatelstwie sarmackim to cios wymierzony w Wandystan.

Jeśli odchodzicie, to przynajmniej z honorem.

Zdecydowanie nie. Wandystan miał i nadal ma w KS sojuszników - książę jednak nie należał do nich, przynajmniej nie zauważyłem żeby to jakoś okazywał.

Postprzez Markus 3 maja 2014, o 23:53

Alojzy Pupka napisał(a):Jakoś tego na forum publicznym nie zauważyłem. A od księcia oczekuję że nie będzie zakulisowym lobberem, tylko mężem stanu.

A ja jakoś zauważyłem:
http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/5877/17
http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/5915/12

To pewnie nie wszystkie wypowiedzi.

Alojzy Pupka napisał(a):Also: w kontekście wspomnianego przez was kilkumiesięcznego odpoczynku od siebie Ustawa musiała być ciosem. Nie twierdzę przy tym że sama w sobie była jako taki pomyślana, ale uderzyła w nas właśnie dlatego, że wywiązywaliśmy się słownie z naszej części porozumienia. I w takiej sytuacji mechaniczne zrealizowanie jej postanowień było już jak najbardziej świadomym działaniem przeciwko Wandystanowi.

Nie było żadnego mechanicznego realizowania postanowień. Każdy funkcjonariusz publiczny miał 30 dni na wyrobienie licznika i Kanclerz przypominał o tym parę razy.

PTR napisał(a):Zdecydowanie nie. Wandystan miał i nadal ma w KS sojuszników - książę jednak nie należał do nich, przynajmniej nie zauważyłem żeby to jakoś okazywał.

Niech Towarzysz przeczyta artykuły Księcia, które wymieniłem powyżej. Zresztą, proszę mi wierzyć, z Jego Książęcą Mością nieraz rozmawiałem o kryzysie sarmacko-wandejskim i dość dobrze wiem, jak zapatrywał się na tę sprawę.
(—) Marc Miquaiasu’un Arped

Postprzez leszcz 3 maja 2014, o 23:57

eh.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez PTR 4 maja 2014, o 00:07

Przeczytałem. W grudniu. Od grudnia minęło już pół roku. Gdyby postawa Księcia w ciągu tego czasu była taka sama - nie narzekalby m. Trudno nazwać to postawą prowandejską gdy książę obraża się za zrzeczenie tytułów. Ale nie narzekałbym.

W praktyce jednak na tym się skończyło. Zgodnie z sugestią nastąpiło wyciszenie. I co z tego Wandystan miał? Że po pół roku wywalono z urzędów naszych urzędników, bo nie spelniali systemowych wymagań aktywności. Ze dokonano reformy która wykluczyła wandejczykow z obejmowania urzędów sądowniczych. A kampania antywandejska w wykonaniu Romańskiego nadal trwała. Przez ten cały czas JKM był gdzie? Na wakacjach?

Postprzez Helwetyk 4 maja 2014, o 00:10

PTR napisał(a):A kampania antywandejska w wykonaniu Romańskiego nadal trwała.

Nie było mnie. Potrzebowałem po Was odpoczynku od Sarmacji: search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&author_id=53&start=550.
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wandejska egzystencja