Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Baretki i ordery

Świadomość bytu Ludu Pracującego

Baretki i ordery

Postprzez PTR 5 paź 2013, o 23:59

Czołem!

Wydaje mi się, że był już kiedyś taki temat - ale go przywołam. Czy ktoś wie, czy istniały (istnieją?) baretki/wizerunki orderów wandejskich? Jeżeli tak - o to moglibyśmy się upomnieć, żeby weszło do DSG. Jeżeli nie - stworzyć i wtedy się upomnieć.

Nowemu Churałowi zaproponuję ustawę o orderach, tak swoją drogą. Co by było ich więcej niż teraz, każdy chce mieć wszak cały mundur w orderach, prawda?
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Baretki i ordery

Postprzez A0014 6 paź 2013, o 00:44

Tu są chyba wszystkie, które dawniej były w systemie:
http://archiwum.sarmacja.org/ordery/
(—) Misza Korab-Kaku
A0014

Postprzez PTR 6 paź 2013, o 00:51

Czyli jak widać nie ma tam żadnych wandejskich orderów...

Postprzez Alojzy Pupka 6 paź 2013, o 01:33

Nie wydaje mi się żeby kiedykolwiek jakieś odznaczenia wandejskie były w systemach KS, ale ja pierwsze zjednoczenie głównie przehibernowałem, więc może? Generalnie dotąd mowa była o tym żeby ordery prezentować w profilach w Wandystanie w formie odznaczeń przypiętych do munduru¹, a więc nikt o baretkach nie myślał. Skoro jednak odznaczenia są z powrotem w profilach sarmackich, to rzeczywiście można by takie przygotować. Jest ich co prawda sporo z tego co pamiętam, a jak wejdzie nowy model działania awangardy (dopiąć tego zamierzam, tyle że chciałbym najpierw zrobić skrypty, a dopiero potem legislację) to jeszcze przybędzie, ale głównym wyzwaniem nie są w tym momencie same baretki (zrobić można na nie konkurs albo ktoś po prostu w czynie społecznym zrobi − może np. ja, bo ostatnio wraca mi pałer do działania), lecz przygotowanie listy odznaczeń i uhonorowanych nimi, co jest pracą dość żmudną.

¹ Ja ten projekt uważam za wciąż aktualny i przypominam się (bez pretensji oczywiście, bo mi też ze łba wyleciało) że tow. Radziecka miał mi podesłać SVG ze swoim szkicem takiego munduru z orderami, chciałem pokombinować jakby to technicznie ugryźć.
ppłk Alojzy Pupka h. Magnitogorsk
mandragor-senior

non è ancora finita

Postprzez KR Lepki 6 paź 2013, o 21:45

Co do listy osób, to wystarczy jej nie robić i jak ktoś będzie chciał mieć te beretki sam będzie musiał udowodnić że medal dostał. Wprawdzie mówię to z pozycji dość egoistycznej, bo sam żadnego medalu/orderu/tytułu obecnie nie mam :P Ale uważam że tak byłoby najzdrowiej.
Katiuszyn Rewoluty Lepki - Pacjent w EIII

Postprzez Hochenhauser 7 paź 2013, o 19:58

Wiem, że ja nie stąd, monarchofaszystowski i w ogóle zaraz się wszystkim weźmie na tradycyjne pozdrowienia, ale odnosząc się do tego, co powiedział Towarzysz Mandragor: może zamiast baretek zrobilibyście po prostu zbliżone rozmiarowo ikonki odznaczeń (wtedy bez wstążek, sam medal/hełmofon/whatever)- to by pasowało zarówno do założeń systemowych, jak i do obecnej wandejskiej praktyki co w dziejach Mandragoratu zawsze było raczej rzadko spotykane... :)

Postprzez Alojzy Pupka 7 paź 2013, o 23:18

Nie no, do wypowiedzi jak najbardziej zapraszamy, tylko nie bardzo rozumiem, o co chodzi? W systemach sarmackich założeniem są (chyba?) baretki, a nie ikonki. W profilach na wandystan.eu, jak się je zrobi, założeniem będą całe ordery/medale na mundurze.
mandragor-senior

non è ancora finita

Postprzez Alojzy Pupka 10 paź 2013, o 22:44

Po przejrzeniu Izby Awangardy i starego Dz.P. widzę że mieliśmy i/lub mamy następujące odznaczenia:

• Order Czerwonej Gwiazdy (najwyższy);
• Order Pracy (za konkretne osiągnięcia) − w trzech klasach;
• Order Wolności (za aktywność) − w trzech klasach;
• Order Wojowników o Wolność i Socjalizm (wojskowy);
• Order Budowniczych Przemysłu Włókienniczego (głowy państw obcych);
• Order Braterstwa (mieszkańcy państw obcych) − w trzech klasach;
• Medal Dziwnych Kroków (dla dyplomatów) − w trzech klasach;
• Medal Prawa i Sprawiedliwości (dla obcujących z prawem czynnie i biernie) − w trzech klasach;
• Medal „Ręka Rękę Myje” (za służbę cywilną) − w trzech klasach;
• Medal „Nie biorę − daję” (za urzędy wykonawcze) − w trzech klasach;
• Medal im. Otto Grotewohla (za sport) − w trzech klasach;
• Medal im. Dżonego Jedenaście Palców (za kulturę, sztukę i naukę) − w trzech klasach;
• Złoty Hełmofon (wg tego tożsamy z medalem im. Dżonego Jedenaście Palców);
• Medal im. Aleksjeja Stachanowa (za przodownictwo w gospodarce) − w trzech klasach;
• Medal im. Kingstona Pendrajwa (za informatyzację) − w trzech klasach;
• Medal im. Janusza Żenady (za realne hajsy) − w trzech klasach;
• Medal im. Michała Czarneckiego (za „niesłabnący optymizm i poczucie humoru”) − w trzech klasach;
• Medal Wandei Ludu (za żurnalizm) − w trzech klasach;
• Medal „Śmierć Monarchofaszystom” (wojskowy, za czyny na polu chwały) − w trzech klasach;
• Medal „Wojna o pokój” (wojskowy, za osiągnięcia na rzecz obronności) − w trzech klasach;
• Medal „Postęp i współpraca” (dla mieszkańców państw obcych) − w trzech klasach;
• Medal Uczestników Plenum (za uczestnictwo w realnym zjeździe) − w trzech klasach;
• Medal Wszechczasu (dla obywateli mieszkających co najmniej rok) − w trzech klasach;
• Medal Ogniosrajca (za wyjątkowe sranie ogniem) − w dwu klasach, za wybitne osiągnięcia Medal Duposzczelca, a za całokształt Medal im. Towarzyszki Neokidii;
• Medal Zasługi (za inne zasługi) − w trzech klasach;
Medal przodownika pracy na odcinku kultury audiowizualnej.

Chyba nic nie pominąłem. Jest tego trochę, chyba za dużo żeby do każdego robić baretki, ale nie mam siły analizować które w ogóle ktoś kiedykolwiek dostał...
mandragor-senior

non è ancora finita

Postprzez PTR 13 paź 2013, o 17:57

Piękne zestawienie! Spory kawałek pracy! Super!

Postprzez Alojzy Pupka 14 paź 2013, o 00:51

Pytanie tylko czy zostajemy przy tak długiej liście, czy stwierdzamy że którychś już nie nadajemy odtąd? Mnie się w sumie podoba to że istnieje ich cały wachlarz, tyle że w takim razie oznacza to więcej grafik odznaczeń i baretek do stworzenia, a chyba w ogóle nikt się do tego zadania szczególnie nie pali (może jakiś konkurs rozpisać? nie lubię tej metody, wolę spontaniczność, ale czasem działa).
mandragor-senior

non è ancora finita

Następna strona

Powrót do Wandejska egzystencja