Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[Sejmik 01'18] Komentatornia

Przeszłości prowincji żałobny rapsod.
Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Re: [Sejmik 01'18] Komentatornia

Postprzez Zombiakov 15 lut 2018, o 22:17

IUdR napisał(a):Co jest nie tak z socjalizmem?

Hmm... mam post-wandejski wstręt do tego kierunku w wirtualu - czy to komunizmu czy socjalizmu. A sam w swych początkach prowadziłem komunę Soc-Utopia - ale to miało bardziej wymiar gospodarczo samorządowy.

No i kolega Prezerwatyw-Radziecki panosząc się teraz w Dreamlandzie wzmacnia moją awersję.

leszcz napisał(a):I ujrzałem oto pierwszy baronet i siedzącą na nim impotencję,
I dano jej moc, by siać uwiąd,
I ruszyła, by wszystko na jej drodze ulegało rozkładowi.

Widzę, że Diucza Wiara też by się nadała na ramę - i są ludzie w nią zaangażowani.
Może StaroSarmacja pod butem kościoła ?
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Postprzez leszcz 15 lut 2018, o 22:26

Zombiakov napisał(a):Hmm... mam post-wandejski wstręt do tego kierunku w wirtualu - czy to komunizmu czy socjalizmu. A sam w swych początkach prowadziłem komunę Soc-Utopia - ale to miało bardziej wymiar gospodarczo samorządowy.

No i kolega Prezerwatyw-Radziecki panosząc się teraz w Dreamlandzie wzmacnia moją awersję.

uprasza się primo, nie mieszać reala z wirtualem, secundo, nie mieszać komunizmu z socjalizmem.

choć według marksistów nawet leninowski i stalinowski komunizm nie był komunizmem.

a co do KDW, jesteśmy chyba otwarci na propozycje. choć działamy już w centrali w zakresie konkordatu.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez IUdR 15 lut 2018, o 23:04

a co do KDW, jesteśmy chyba otwarci na propozycje. choć działamy już w centrali w zakresie konkordatu.

No ja tam myślę, że oparcie się na prowincji też byłoby spoko. Od razu 1/4 jest na tak z definicji xD
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Zombiakov 15 lut 2018, o 23:14

leszcz napisał(a):a co do KDW, jesteśmy chyba otwarci na propozycje. choć działamy już w centrali w zakresie konkordatu.

Konkordat jest na razie palcem na wodzie pisany ;)
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Starosarmacja

Postprzez Remigiusz L. 16 lut 2018, o 09:34

Jeżeli zostanę Namiestnikiem (a tak się chyba stanie, o ile nasz marszałek powróci z zaświatów), to jestem otwarty na propozycje włączenia jakoś Kościoła Diuczej Wiary w życie prowincji pod warunkiem, że nie będziecie mnie nawracać :P

Jeśli chodzi o nową nazwę dla monarchofaszyzmu, to obok propozycji diuka Zombiakova przychodzi mi na myśl jeszcze Regalizm Radykalny albo Rojalizm Radykalny. Trzeba będzie chyba ankietę zrobić :D
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek

Postprzez leszcz 16 lut 2018, o 10:43

Zombiakov napisał(a):Konkordat jest na razie palcem na wodzie pisany ;)

[18] Wyszedł na te słowa Prorok na brzeg stawu, by otworzyć oczy bielmem zaślepione [19] I wziął palec i począł kręgi zataczać owym palcem na wodzie, które poczęły układać się w most [20] A konstrukcja to była nie byle jaka, także wszedł na nią i suchą stopą przestąpił cały staw [21] Tak, że wielce się dziwowały stworzenia podwodne, ptaki powietrzne i lud małej Powagi na ziemi. [Hn 17;18-21]
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Zombiakov 16 lut 2018, o 13:10

leszcz napisał(a):
Zombiakov napisał(a):Konkordat jest na razie palcem na wodzie pisany ;)

[18] Wyszedł na te słowa Prorok na brzeg stawu, by otworzyć oczy bielmem zaślepione [19] I wziął palec i począł kręgi zataczać owym palcem na wodzie, które poczęły układać się w most [20] A konstrukcja to była nie byle jaka, także wszedł na nią i suchą stopą przestąpił cały staw [21] Tak, że wielce się dziwowały stworzenia podwodne, ptaki powietrzne i lud małej Powagi na ziemi. [Hn 17;18-21]

Wielka jest moc wiary ;)

Remigiusz L. napisał(a):Regalizm Radykalny albo Rojalizm Radykalny

Dodanie słowa "Radykalny" osobno nie tworzy melodii w duszy.
Zaśpiewajmy może: Ra-dy-ka Ra-dy-ka Ra-dy-ka-ro-ja-lizm :mrgreen:
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Starosarmacja

Postprzez Remigiusz L. 16 lut 2018, o 16:22

No dobrze, bardziej chodziło mi o jakąś alternatywę dla słowa monarchizm. Może być też Radykalizm Radykalny :P
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek

Postprzez Cudzoziemiec 1 18 lut 2018, o 21:57

Informacyjnie: powróciłem dziś do pałacu w Grodzisku. Postaram się wdrożyć w rozmowy i decyzje podejmowane podczas mego pobytu poza Grodziskiem.

Postprzez piwniczak 19 lut 2018, o 10:17

To jednak nie przenosicie stolicy do Eldoratu? Czy przyjechaliście tylko nadzorować pakowanie?
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum